Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα άμα μπω destiny το ban είναι σχεδόν σίγουρο ε?

Δεν είχα ιδέα ότι είναι online :P ήξερα μόνο πως είναι fps

 

Για το άλλο που είπα, ναι τα είπαμε με τον Γιώργο και θα την βρούμε την άκρη. Κατά πάσα πιθανότητα βέβαια δεν θα το κάνω τπτ γτ μου θύμισε πως με το cfw τα βλέπεις από μέσα. Πράγμα το οποίο το είχα ξεχάσει τελείως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φτιαξε αλλον χρηστη και ξεκινας το παιχνιδι απο την αρχη.

αν θες να συνεχισεις ο'τι εχεις κανει,μπαινεις με τον αναλογο χρηστη(user)

 

Να' σε καλά δάσκαλε! :-D

 

Σε ευχαριστώ πολύ! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε να μπεις multiman,στα settings του game πατα τετραγωνο 

και τικαρε την επιλογη game disk.

τσεκαρε αν σου παιζει.

 

το τρεχεις κατευθειαν απο xmb η μπαινεις multiman και το επιλεγεις?

οταν παω να το κανω δεν μπορω να το επιλεξω το game disk. αλλα μετα την αναβαθμιση του multiman παιζει απο xmb κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80010017 - Can’t start Bluray Game

 

φλασαρισμενη κονσολα η μαμισια?

μαλλον πας για ματακι λειζερ του drive.

 

ο'τι αλλο θες στειλε μνμα.

Μεταχειρισμένη την πήρα με επαναφορα ρυθμίσεων οπότε φαντάζομαι πάει στο μαμίσια.

 

Τα υπόλοιπα τα παίζει μια χαρα χωρίς κανένα θέμα :/

 

alexpapas για να σου πούμε για το σπάσιμο του πσ3 πρέπει πρώτα να μας πεις το μοντέλο του. Θα δεισ στο αυτοκόλλητο με το σειριακο στο πίσω μέρος της κονσόλας λεέι CECH..... Τί νούμερα είναι μετά . Επίσης θλουμε το datecode από το μεγάλο αυτοκόλλητο στο πάτω της κονσόαλς λέει με ψειράκαι datecode.... πχ 0Α, 9C

 

CECH -2104A       DATECODE :0B

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταχειρισμένη την πήρα με επαναφορα ρυθμίσεων οπότε φαντάζομαι πάει στο μαμίσια.

 

Τα υπόλοιπα τα παίζει μια χαρα χωρίς κανένα θέμα :/

 

 

CECH -2104A       DATECODE :0B

αφου σου παιζει τα υπολοιπα δισκακια,τοτε το συγκεκριμενο εχει θεμα...

οσο για τον κωδικο,γινετε jailbreak κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες Καλησπέρα. Το πήρα από τον ερμακ και εννοείται ότι παράπονο δεν έχω από το παλικάρι. Το έβαλα σπίτι έπαιξα λίγο advanced warfare και το έκλεισα. Πριν το κλείσω πρέπει να πάτησα καμιά μλκια και έχω χαθεί. Όταν το ανάβω δεν λέει webman loaded. Πατάς να δω θερμοκρασίες και δεν ανοίγει. Πάω να μπω ξανά aw και μου ανοίγει λευκή σελίδα στον browser. Με τον multiman το φορτώνω και στο xmb δεν εμφανίζεται. Τι σκατα έκανα και δεν το πήρα χαμπάρι? Θα επερνα τον ερμακ τηλ αλλά λέω άσε μεσημέρι είναι.

 

Edit: έβαλα παιχνίδι στο drive και βλέπει το aw από τον mm. Αλλά μένει σε μαύρη οθόνη. Φαντάζομαι ότι κάπως απενεργοποίησα τον webman?

Επεξ/σία από driftingcris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Νταξ παιδια ο ερμακ πολυ ξηγημενος και πολυ καλος ανθρωπος. Ποσες ωρες καθοταν και διορθωνε την δικια μου μλκια(αφου δεν ξεραμε τι εκανα, δεν ηξερε τι να διορθωσει ο ανθρωπος). Αλλα τελος καλο, ολα καλα. Το εφτιαξε ο MASTER

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου σου παιζει τα υπολοιπα δισκακια,τοτε το συγκεκριμενο εχει θεμα...

οσο για τον κωδικο,γινετε jailbreak κανονικα.

 

Κανεναν οδηγό για τον τρόπο μαζί με όποιος κινδύνους έχει ,έχεις εύκαιρο;

 

for dummies θα ήθελα αν γίνεται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο κολλάει? Μερικές φορές στο ξεκίνημα , άλλες μετά από κάποιες ώρες (καταστρέφει και το autosave που κάνει εκείνη την στιγμή) , άλλες δεν ξεκινάνε να μιλάνε , άλλες δεν εμφανίζονται οι quest givers... Άστα να πάνε. Πέρα από αυτά όμως είναι πολύ ωραίο παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, 

θελω να κανω και εγω τις ερωτησεις μου. Ειχα αγορασει το ps3 slim 320GB χρονια πριν και τωρα θελω να κανω jailbreak. ποιον τροπο μου προτεινετε και πιο προγραμμα να χρησιμοποιησω (ειμαι στην εκδοση 4.65); αν κατι παει στραβα διορθωνεται; μετα θα μπρορω να παιζω online ή να μπαινω στο internet απο το ps3; 

 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, 

θελω να κανω και εγω τις ερωτησεις μου. Ειχα αγορασει το ps3 slim 320GB χρονια πριν και τωρα θελω να κανω jailbreak. ποιον τροπο μου προτεινετε και πιο προγραμμα να χρησιμοποιησω (ειμαι στην εκδοση 4.65); αν κατι παει στραβα διορθωνεται; μετα θα μπρορω να παιζω online ή να μπαινω στο internet απο το ps3; 

 

ευχαριστω!

datecode 0C

model CECH 2504B

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...