Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το arkham city. Που μπορω να βρω τα αρχεια για το update?

http://psx-scene.com/forums/f6/nzhawk-awesome-update-finder-69167/

 

βαζεις την id του παιχνιδιου και σου βρισκει ολα τα updates.

τα κανεις download και εγκατασταση με την σειρα απο install package files xmb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://psx-scene.com/forums/f6/nzhawk-awesome-update-finder-69167/

 

βαζεις την id του παιχνιδιου και σου βρισκει ολα τα updates.

τα κανεις download και εγκατασταση με την σειρα απο install package files xmb

Σε ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλησπέρα μου στην παρέα για μια ακόμη φορά.

Αν κάπου έχει ξαναειπωθεί αυτή η ερώτηση να με συγχωρείτε, αλλά λόγω του μεγάλου νήματος που να ψάχνω...

Επί του θέματος λοιπόν.

Να βάλω για παράδειγμα το GT6. Αν θέλω να ξαναπαίξω το παιχνίδι από την αρχή, πως μπορώ με κάποιον τρόπο να σώσω τι σε κάποιον εξωτερικό σκληρό και αν βαρεθώ να το ξαναβάλω στην κατάσταση που ήταν;

Τα φώτα σας παιδιά. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλησπέρα μου στην παρέα για μια ακόμη φορά.

 

Αν κάπου έχει ξαναειπωθεί αυτή η ερώτηση να με συγχωρείτε, αλλά λόγω του μεγάλου νήματος που να ψάχνω...

 

Επί του θέματος λοιπόν.

 

Να βάλω για παράδειγμα το GT6. Αν θέλω να ξαναπαίξω το παιχνίδι από την αρχή, πως μπορώ με κάποιον τρόπο να σώσω τι σε κάποιον εξωτερικό σκληρό και αν βαρεθώ να το ξαναβάλω στην κατάσταση που ήταν;

 

Τα φώτα σας παιδιά. :-)

φτιαξε αλλον χρηστη και ξεκινας το παιχνιδι απο την αρχη.

αν θες να συνεχισεις ο'τι εχεις κανει,μπαινεις με τον αναλογο χρηστη(user)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αλλη μια φορα θα ηθελα την βοηθεια σας. εχω το τελευταιο cfw του ermak και αντιστοιχο multiman. εχω αυθεντικο το rpo 2014 και μολις το βαλω να φορτωσει μου βγαζει το μυνημα παρουσιαστικε σφαλμα κατα τη λειτουργια εκινησης. (FFFFFFFF) και δεν το φορτωνει. πριν με το παλιοτερο cfw δεν ειχα κανενα προβλημα. τι λετε να παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αλλη μια φορα θα ηθελα την βοηθεια σας. εχω το τελευταιο cfw του ermak και αντιστοιχο multiman. εχω αυθεντικο το rpo 2014 και μολις το βαλω να φορτωσει μου βγαζει το μυνημα παρουσιαστικε σφαλμα κατα τη λειτουργια εκινησης. (FFFFFFFF) και δεν το φορτωνει. πριν με το παλιοτερο cfw δεν ειχα κανενα προβλημα. τι λετε να παιζει?

δοκιμασε να μπεις multiman,στα settings του game πατα τετραγωνο 

και τικαρε την επιλογη game disk.

τσεκαρε αν σου παιζει.

 

το τρεχεις κατευθειαν απο xmb η μπαινεις multiman και το επιλεγεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,
Θέλω ν'αγοράσω ένα ps3 με τα 500gb.
Τελικά τσιπάρεται αυτό και αν ναι πως το κάνω αυτό;
Χρειάζεται κάποιο συγκεκριμένο να αγοράσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιπαρεται αλλα οχι με software οπως τα πιο παλια μοντελα. Τσιπαρεται με κανονικο τσιπακι το οποιο πρεπει να στο περασει καποιος με γνωσεις. Δεν συμφερει παντως να το κανεις. Καλυτερα παρε ενα used slim που θα σου βγει και πιο λιγα 

 

Παιδες εχω να κανω μια ερωτηση. Σημερα-αυριο θα παρω το ps3 μου απο τον ermak και λεω να κανω μοντα με display για θερμοκρασιες. Πιο πολυ μου αρεσε η μοντα του killerbug αλλα δεν εχω γνωσεις για να φτιαξω την πλακετα, οποτε μηπως ξερει κανεις που θα βρω display που να εμφανιζει θερμοκρασεις μεσω καποιου αισθητηρα? Εννοω απο Ελλαδα, μιας και στο ebay εχει αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειανι τοσο ακριβο και μπελαλιδικη χρηση του τσιπαρισμοτος του 500αριου που η συντομη απαντηση ειναι οχι δεν τσιπαρεται στην ουσία. Πάρε μεταχειρισμένο έτοιμο με custom firmware που πραγματικα είναι σπασμένο ακι εύκολη η χρήση του. Το 500αρι θέλει το cobra ode ή το E3 ode αν θες να το ψάξεςι που είναι πανάκριβα και η χρηση τους δεν ειναι τόσ απλή όσο το custom firmware.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιπαρεται αλλα οχι με software οπως τα πιο παλια μοντελα. Τσιπαρεται με κανονικο τσιπακι το οποιο πρεπει να στο περασει καποιος με γνωσεις. Δεν συμφερει παντως να το κανεις. Καλυτερα παρε ενα used slim που θα σου βγει και πιο λιγα 

 

Παιδες εχω να κανω μια ερωτηση. Σημερα-αυριο θα παρω το ps3 μου απο τον ermak και λεω να κανω μοντα με display για θερμοκρασιες. Πιο πολυ μου αρεσε η μοντα του killerbug αλλα δεν εχω γνωσεις για να φτιαξω την πλακετα, οποτε μηπως ξερει κανεις που θα βρω display που να εμφανιζει θερμοκρασεις μεσω καποιου αισθητηρα? Εννοω απο Ελλαδα, μιας και στο ebay εχει αρκετα.

αφου την εχεις στον Γιωργο(erminio) ρωτα τον,ειναι τσακαλος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ αν εχει απαντηθει. 
εχω φαει ban. μπορω να παιξω το backup του Destiny offline? Υπαρχει τροπος? Γιατι ολο ζηταει να συνδεθεί με το PSN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ αν εχει απαντηθει. 

εχω φαει ban. μπορω να παιξω το backup του Destiny offline? Υπαρχει τροπος? Γιατι ολο ζηταει να συνδεθεί με το PSN

ειναι ΜΟΝΟ για online το παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ αν εχει απαντηθει. 

εχω φαει ban. μπορω να παιξω το backup του Destiny offline? Υπαρχει τροπος? Γιατι ολο ζηταει να συνδεθεί με το PSN

lol ρε φιλε online game ειναι... Ειναι σαν να λες αν μπορω να παιξω μονος μου WOW... :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...