Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προχθες ειδα καπου πως ενας ειχε στο ps3 αυθεντικο λογισμικο και ειχε και εναν εξωτερικο σκληρο με σπασμενο λογισμικο,γεματο παιχνιδια, πως θα το καταφερω αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που είδες μάλλον είναι Cobra ODE ένα hardware chip για κονσόλες που δεν παίρνουν CFW.
Με αυτό κάνεις emulation το drive του PS3 με τα ISO των παιχνιδιών του εξωτερικού σκληρού. Οικονομικά δεν συμφέρει αυτή η μέθοδος και υπολείπεται των πλεονεκτημάτων των CFW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, χρειαζομαι τα φωτα σας. κατεβασα παιχνιδι απο σαιτ με τορρεντ, για το πσ3 και δεν γνωριζω πως θα μπορεσω να το κανει να παιξει στη κονσολα, θα μπορουσατε να με βοηθησατε?

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, χρειαζομαι τα φωτα σας. κατεβασα παιχνιδι απο σαιτ με τορρεντ, για το πσ3 και δεν γνωριζω πως θα μπορεσω να το κανει να παιξει στη κονσολα, θα μπορουσατε να με βοηθησατε?

ευχαριστω.

δωσε λεπτομερειες...

ειναι φλασαρισμενη η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, ειναι ακριβως οπως το αγορασα απο το πλαισιο

δυστυχως δεν γινεται αυτο που θελεις...

αυτο ισχυει για "σπασμενες" κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη γιατί ίσως έχει απαντηθεί αυτό που θέλω να ρωτήσω αλλά πείτε μου σας παρακαλώ πια είναι η διάφορα ενός CFW με και χωρίς Cobra δυνατότητες;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη γιατί ίσως έχει απαντηθεί αυτό που θέλω να ρωτήσω αλλά πείτε μου σας παρακαλώ πια είναι η διάφορα ενός CFW με και χωρίς Cobra δυνατότητες;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

σχόλιο από άτομο που έβαλε cobra ονόματι geokart...

 

τρέχει τα παιχνίδια απο το ΧΜΒ χωρίς να χρειάζεσαι το multiman και irisman!Ρυθμίζεις την θερμοκρασία την maxιmun που θες ( καθώς και πόσο % σε ταχύτητα θές να τρέχει ο fan) και αφήνεις τα ανεμηστηρακι να δουλεύει αυτόματα όποτε ανεβαινει η θερμοκρασια!( κατι σαν inverter κλιματιστικο)!Ελέγχεις ποσο είναι η θερμοκρασία εν ώρα παιχνιδιου!!!και το αποκορύφωμα για τα μεγάλα games στα οποια έπρεπε να τα περάσεις αναγκαστικά στο εσωτερικό υπάρχει πλέον η λύση!Απλά τα κάνεις ISO με το (genps3iso ) τα βάζεις στο NTFS εξωτερικο σκληρό (σε φακελο PS3ISO )!και ναι το απιστευτό γίνεται!Τα βλέπει ο Webman και τα τρέχει ανενόχλητα!!!Τέλος πάπαλα το psn patch! o webman αναλαμβανει τα κάνει την δουλεία που έκανε το psn patch!Με λίγα λόγια ταχετε όλα σε μία εφαρμογη!

Ολα αυτά τα γράφω για τους αρχαριους σαν εμένα που δε ξέρουν τι προσφέρει ενα custom firmware cobra ( είμαι σίγουρος ότι προσφέρει πολλά περισσότερα που θα ανακαλείψω μελλοντικά)!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχόλιο από άτομο που έβαλε cobra ονόματι geokart...

 

τρέχει τα παιχνίδια απο το ΧΜΒ χωρίς να χρειάζεσαι το multiman και irisman!Ρυθμίζεις την θερμοκρασία την maxιmun που θες ( καθώς και πόσο % σε ταχύτητα θές να τρέχει ο fan) και αφήνεις τα ανεμηστηρακι να δουλεύει αυτόματα όποτε ανεβαινει η θερμοκρασια!( κατι σαν inverter κλιματιστικο)!Ελέγχεις ποσο είναι η θερμοκρασία εν ώρα παιχνιδιου!!!και το αποκορύφωμα για τα μεγάλα games στα οποια έπρεπε να τα περάσεις αναγκαστικά στο εσωτερικό υπάρχει πλέον η λύση!Απλά τα κάνεις ISO με το (genps3iso ) τα βάζεις στο NTFS εξωτερικο σκληρό (σε φακελο PS3ISO )!και ναι το απιστευτό γίνεται!Τα βλέπει ο Webman και τα τρέχει ανενόχλητα!!!Τέλος πάπαλα το psn patch! o webman αναλαμβανει τα κάνει την δουλεία που έκανε το psn patch!Με λίγα λόγια ταχετε όλα σε μία εφαρμογη!

Ολα αυτά τα γράφω για τους αρχαριους σαν εμένα που δε ξέρουν τι προσφέρει ενα custom firmware cobra ( είμαι σίγουρος ότι προσφέρει πολλά περισσότερα που θα ανακαλείψω μελλοντικά)!!!!

 

Κανει ολα αυτα, αλλα δε κανει ταυτοχρονα και το μπαν πιο ευκολο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτά τα γράφω για τους αρχαριους σαν εμένα που δε ξέρουν τι προσφέρει ενα custom firmware cobra ( είμαι σίγουρος ότι προσφέρει πολλά περισσότερα που θα ανακαλείψω μελλοντικά)!!!!

+ το λεγομενο PS2 compatibility με τη μορφη ISO για τους περισσοτερους ΠΣ2 τιτλους που κυκλοφορουν εξω.

Αρα εχεις PS3 + PS2 μαζι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ban ειναι ιδιο για ολα τα cfw ειτε cobra ειτε απλο.

αν παιζεις με νεα παιχνιδια,ρισκαρεις με την τυχη σου απλα....

 

Ε αμα ο κινδυνος μπαν ειναι ο ιδιος τι το σκεφτομαστε ρε παιδια. Κομπρα. Θα το βαλω και γω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...