Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

PS3 jailbreak from OFM 4.66 ?

 

καλησπερα σας εχω ενα ps3 που ειναι CECHL 04 παλια το ειχα jailbreak me multiman και επαιζα ολα τα παιχνιδια τωρα για δικους μου λογους το αφαιρεσα και εβαλα ofm και εχω την εκδοση 4.66 μπορω να την επαναφερω στην 3.55 ετσι ωστε να μπορω να το ξανακανω jailbreak για να μπορω να παιζω. η υπαρχει καποια cfm που κυκλοφορει και μπορει να περαστει πανω απο την original 4.66 χωρις να κανω downgrade το PS3 ? Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα σας εχω ενα ps3 που ειναι CECHL 04 παλια το ειχα jailbreak me multiman και επαιζα ολα τα παιχνιδια τωρα για δικους μου λογους το αφαιρεσα και εβαλα ofm και εχω την εκδοση 4.66 μπορω να την επαναφερω στην 3.55 ετσι ωστε να μπορω να το ξανακανω jailbreak για να μπορω να παιζω. η υπαρχει καποια cfm που κυκλοφορει και μπορει να περαστει πανω απο την original 4.66 χωρις να κανω downgrade το PS3 ? Ευχαριστω πολυ

ναι μπορεις να το κανεις jailbreak ξανα,αλλα θελει 

ανοιγμα η κονσολα παλι και εγκατασταση e3 flasher

για να κατεβεις σε 3.55 cfw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα φωτα σας,,,,

ειμαι σε CFW3.55 αλλα εχει καταντησει κουραστικο να αλλαζω eboot ,fix κ.τ.λ στα παιχνιδια,εκτος αυτου πρεπει να περιμενω και μηνες οσπου να βγουν,,,τι μπορω να περασω απο πανω για να μπορω να παιζω ολα τα καινουργεια παιχνιδια χωρις να αλλαζω fixes και  να περιμενω?

ισχυει ακομα ο rogero CFW 4.50 η εχει βγει κατι καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα φωτα σας,,,,

ειμαι σε CFW3.55 αλλα εχει καταντησει κουραστικο να αλλαζω eboot ,fix κ.τ.λ στα παιχνιδια,εκτος αυτου πρεπει να περιμενω και μηνες οσπου να βγουν,,,τι μπορω να περασω απο πανω για να μπορω να παιζω ολα τα καινουργεια παιχνιδια χωρις να αλλαζω fixes και  να περιμενω?

ισχυει ακομα ο rogero CFW 4.50 η εχει βγει κατι καλυτερο?

1.REBUG 4.65 COBRA

2.ERMAK86 4.65 CFW

3.DARKNET 4.66 CFW

 

Διαλεγεις και παιρνεις... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.REBUG 4.65 COBRA

2.ERMAK86 4.65 CFW

3.DARKNET 4.66 CFW

 

Διαλεγεις και παιρνεις... :-D

Δηλαδη θες να πεις πως δεν αξιζει πια να περασω CFW 4.50 ετσι?μπορεις να μου πεις κατα τη γνωμη σου πιο ειναι το καλυτερο απο τα 3 και πια ειναι η διαδικασια που θα ακολουθησω για να περασω ενα απο αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη θες να πεις πως δεν αξιζει πια να περασω CFW 4.50 ετσι?μπορεις να μου πεις κατα τη γνωμη σου πιο ειναι το καλυτερο απο τα 3 και πια ειναι η διαδικασια που θα ακολουθησω για να περασω ενα απο αυτα?

δεν υπαρχει λογος να βαλεις παλιο cfw.ετσι κ αλλιως τα νεα παιχνιδια θελουν 4.65-4.66 για να παιξουν.

εγω θα ελεγα DARKNET 4.66 με multiman 4.66

ειναι δοκιμασμενο χωρις προβληματα κ παιζει ολα τα παιχνιδια. 

οσο για την διαδικασια πηγαινε http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/page-571

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το έχω ρωτήσει ήδη, αλλά το ξαναρωτάω μπας και έχει αλλάξει κάτι στην JB σκηνή του PS3:

 

- Υπάρχει τρόπος σε cfw'ed κονσόλα να συνδέσουμε mouse+keyboard, χωρίς extra H/W; Εννοείται να μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ρωτήσει ήδη, αλλά το ξαναρωτάω μπας και έχει αλλάξει κάτι στην JB σκηνή του PS3:

 

- Υπάρχει τρόπος σε cfw'ed κονσόλα να συνδέσουμε mouse+keyboard, χωρίς extra H/W; Εννοείται να μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε παιχνίδια.

δεν νομιζω οτι γινετε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει λογος να βαλεις παλιο cfw.ετσι κ αλλιως τα νεα παιχνιδια θελουν 4.65-4.66 για να παιξουν.

εγω θα ελεγα DARKNET 4.66 με multiman 4.66

ειναι δοκιμασμενο χωρις προβληματα κ παιζει ολα τα παιχνιδια. 

οσο για την διαδικασια πηγαινε http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/page-571

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τη βοηθεια!θα το δοκιμασω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.REBUG 4.65 COBRA

2.ERMAK86 4.65 CFW

3.DARKNET 4.66 CFW

 

Διαλεγεις και παιρνεις... :-D

 

Καλησπέρα Μιχάλη.

 

Να υποθέσω ότι μιλάς για το 4.66 DARKNET (Standard CEX) και όχι για το 4.66 DARKNET (COBRA Edition) έτσι;

 

Και κάτι τελευταίο... Μπορούμε χωρίς πρόβλημα να βάλουμε πάνω από το Ermak 4.65 CEX CFW το 4.66 DARKNET (Standard CEX) και μετά μόλις ο δικός μας βγάλει το Ermak 4.66 CEX CFW να το περάσουμε άφοβα;

 

 

Υ.Γ

Το Fan Control Utility 1,9,4 θα παίξει με το 4.66 DARKNET;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Μιχάλη.

 

Να υποθέσω ότι μιλάς για το 4.66 DARKNET (Standard CEX) και όχι για το 4.66 DARKNET (COBRA Edition) έτσι;

 

Και κάτι τελευταίο... Μπορούμε χωρίς πρόβλημα να βάλουμε πάνω από το Ermak 4.65 CEX CFW το 4.66 DARKNET (Standard CEX) και μετά μόλις ο δικός μας βγάλει το Ermak 4.66 CEX CFW να το περάσουμε άφοβα;

 

 

Υ.Γ

Το Fan Control Utility 1,9,4 θα παίξει με το 4.66 DARKNET;

ναι Γιωργο για το απλο μιλαω,οχι το κομπρα.

ειναι δοκιμασμενο σε αρκετες κονσολες κ δεν εχει κανενα προβλημα.

 

μπορεις πανω απο το 4.65 του ερμακ και μετα το αλλαζεις παλι.

το φαν για 4.65 δουλευει κανονικα.

Αμα φαμε ban πως σωζεται η κατασταση?

αν το φας στην console id θα πρεπει να βρεις απο αλλη κονσολα φιλου 

που δεν μπαινει PSN

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου στείλει μ pm τα αρχεία που χρειάζονται για jailbreak 

Εχω στα χέρια μου ενα ps3 slim με fw 2.85 !!!!! (του κουτιου με το pro 2010 μεσα)

Και επειδή το ofw 3.55 το βρίσκω σε κατι περίεργα site (που δεν τα εμπιστεύομαι για να κανω hach check)

το QA flag του rebug βαζω μετα??

και μετα cfw 3.55 ? ποιο?

και στο τέλος cfw 4.66? Πάλι ποιο νομίζετε οτι ειναι ποιο απλό και σταθερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου στείλει μ pm τα αρχεία που χρειάζονται για jailbreak 

Εχω στα χέρια μου ενα ps3 slim με fw 2.85 !!!!! (του κουτιου με το pro 2010 μεσα)

Και επειδή το ofw 3.55 το βρίσκω σε κατι περίεργα site (που δεν τα εμπιστεύομαι για να κανω hach check)

το QA flag του rebug βαζω μετα??

και μετα cfw 3.55 ? ποιο?

και στο τέλος cfw 4.66? Πάλι ποιο νομίζετε οτι ειναι ποιο απλό και σταθερο...

σου εχω στειλει σε πμ αναλυτικες οδηγιες βημα-βημα.

ο'τι απορια/κολλημα εχεις στειλε μνμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thnx παιδια! Την διαδικασία την ήξερα πανω κατω (βεβαια τωρα ειμαι απολυτα καλυμμένος με υπερπλήρης οδηγό!!)

Για τα αρχεια που να κατεβασω ειχα ενα κώλυμα, μην ειναι curupted η λαθος...

 

Ευχαριστω και παλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...