Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν καταλαβαινω γιατι τους κατηγορεις? Ειναι οι μονοι που εστω και ψεματα οπως λες, λενε πως προσπαθουν να σπασουν την 3,42 και την 3,50... Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να κοροιδευεις. Μπορει οντως να το κανουν κ να μην τους βγαινει σωστα. Μπορει κ οχι. Μεχρι να βεβαιωθουμε ολα ειναι ανοιχτα! :)

 

Αυτο μου θυμιζει καποτε που εβγαινε το πατς στο προ με το ελληνικο πρωταθλημα. Που ολοι εμπαιναν κ εκραζαν οτι μας κοροιδευετε, αργειτε πολυ, δεν ειναι ετσι οπως το θελουμε κλπ... Και τλκ οταν με το καλο βγηκε, ολοι ηταν ικανοποιημενοι...

 

Ας αφησουμε τους τυπους να κανουν τη δουλεια τους κ βλεπουμε. Αλλωστε αυτοι πρωτοι εκαναν jailbreak αν δεν κανω λαθος. Ας τους δωσουμε λιγο πιστοτητα χρονου. Δεν εχουμε να χασουμε κατι. Και αν βγει κατι αλλο εν τω μεταξυ το αγοραζουμε κ ειμαστε ολοι μια χαρα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν καταλαβαινω γιατι τους κατηγορεις? Ειναι οι μονοι που εστω και ψεματα οπως λες, λενε πως προσπαθουν να σπασουν την 3,42 και την 3,50... Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να κοροιδευεις. Μπορει οντως να το κανουν κ να μην τους βγαινει σωστα. Μπορει κ οχι. Μεχρι να βεβαιωθουμε ολα ειναι ανοιχτα! :)

 

Αυτο μου θυμιζει καποτε που εβγαινε το πατς στο προ με το ελληνικο πρωταθλημα. Που ολοι εμπαιναν κ εκραζαν οτι μας κοροιδευετε, αργειτε πολυ, δεν ειναι ετσι οπως το θελουμε κλπ... Και τλκ οταν με το καλο βγηκε, ολοι ηταν ικανοποιημενοι...

 

Ας αφησουμε τους τυπους να κανουν τη δουλεια τους κ βλεπουμε. Αλλωστε αυτοι πρωτοι εκαναν jailbreak αν δεν κανω λαθος. Ας τους δωσουμε λιγο πιστοτητα χρονου. Δεν εχουμε να χασουμε κατι. Και αν βγει κατι αλλο εν τω μεταξυ το αγοραζουμε κ ειμαστε ολοι μια χαρα! ;)

 

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου. Τα έχω ξαναπεί και εγώ όλα αυτά και με άλλα λόγια, αλλά κανείς δεν φαίνεται να καταλαβαίνει πως έγινε η αρχή και πως έχουν τα πράγματα σχετικά με το πρωτότυπο PS jailbreak. Το πιο εύκολο είναι να κοροϊδεύεις τους πάντες και τα πάντα. Αλλά σαν "ελληνάρες" που είμαστε, αυτό ξέρουμε να το κάνουμε καλύτερα από τον καθένα.

Βέβαια δεν μπορώ να κατηγορήσω και μερικά 15-χρονα που μπαίνουν και γράφουν εδώ, τι να κάνουμε..... Τόσα καταλαβαίνουν στην ηλικία τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω γιατι τους κατηγορεις? Ειναι οι μονοι που εστω και ψεματα οπως λες, λενε πως προσπαθουν να σπασουν την 3,42 και την 3,50... Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να κοροιδευεις. Μπορει οντως να το κανουν κ να μην τους βγαινει σωστα. Μπορει κ οχι. Μεχρι να βεβαιωθουμε ολα ειναι ανοιχτα! :)

 

Αυτο μου θυμιζει καποτε που εβγαινε το πατς στο προ με το ελληνικο πρωταθλημα. Που ολοι εμπαιναν κ εκραζαν οτι μας κοροιδευετε, αργειτε πολυ, δεν ειναι ετσι οπως το θελουμε κλπ... Και τλκ οταν με το καλο βγηκε, ολοι ηταν ικανοποιημενοι...

 

Ας αφησουμε τους τυπους να κανουν τη δουλεια τους κ βλεπουμε. Αλλωστε αυτοι πρωτοι εκαναν jailbreak αν δεν κανω λαθος. Ας τους δωσουμε λιγο πιστοτητα χρονου. Δεν εχουμε να χασουμε κατι. Και αν βγει κατι αλλο εν τω μεταξυ το αγοραζουμε κ ειμαστε ολοι μια χαρα! ;)

 

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου. Τα έχω ξαναπεί και εγώ όλα αυτά και με άλλα λόγια, αλλά κανείς δεν φαίνεται να καταλαβαίνει πως έγινε η αρχή και πως έχουν τα πράγματα σχετικά με το πρωτότυπο PS jailbreak. Το πιο εύκολο είναι να κοροϊδεύεις τους πάντες και τα πάντα. Αλλά σαν "ελληνάρες" που είμαστε, αυτό ξέρουμε να το κάνουμε καλύτερα από τον καθένα.

Βέβαια δεν μπορώ να κατηγορήσω και μερικά 15-χρονα που μπαίνουν και γράφουν εδώ, τι να κάνουμε..... Τόσα καταλαβαίνουν στην ηλικία τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θέμα χρόνου ότι αναβάθμιση γίνει στο ps jailbreak να γίνει και στους κλώνους. Όποιος δεν βιάζεται να παίξει τα νέα παιχνίδια μπορεί να περιμένει το update και στους κλώνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θέμα χρόνου ότι αναβάθμιση γίνει στο ps jailbreak να γίνει και στους κλώνους. Όποιος δεν βιάζεται να παίξει τα νέα παιχνίδια μπορεί να περιμένει το update και στους κλώνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα παντα θα υπαρχουν μπακαλιστικοι τροποι βλεπε μεταλ οφ χονορ για να παιζουμε τους νεους τιτλους και οπως εχουν προ πει πολοι η αναβαθμισεις ειναι καθημερινες ... οσο για τα στικακια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα .. αμα αναβαθμιζει οποιο και να αγορασετε θα την κανετε την δουλεια σας . τωρα αν την κανετε σημερα η μετα απο μια εβδομαδα δεν νομιζω οτι θα χαλαστειτε κιολας ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα παντα θα υπαρχουν μπακαλιστικοι τροποι βλεπε μεταλ οφ χονορ για να παιζουμε τους νεους τιτλους και οπως εχουν προ πει πολοι η αναβαθμισεις ειναι καθημερινες ... οσο για τα στικακια περι ορεξεως κολοκυθοπιτα .. αμα αναβαθμιζει οποιο και να αγορασετε θα την κανετε την δουλεια σας . τωρα αν την κανετε σημερα η μετα απο μια εβδομαδα δεν νομιζω οτι θα χαλαστειτε κιολας ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά βρήκα αυτό το site και δεν ξερω αν είναι αξιοπιστο για να αγοράσω απο κει. για ριξτε του μια ματια και πειτε μου. εχει πάρει κανεις αλλος απο κει;

 

http://www.ndscardsale.com/product/version-1.2-ps-break-revolution-usb-chipset-adapter-for-ps3-fat-and-slim----91809

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά βρήκα αυτό το site και δεν ξερω αν είναι αξιοπιστο για να αγοράσω απο κει. για ριξτε του μια ματια και πειτε μου. εχει πάρει κανεις αλλος απο κει;

 

http://www.ndscardsale.com/product/version-1.2-ps-break-revolution-usb-chipset-adapter-for-ps3-fat-and-slim----91809

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση τωρα με την v1.2 οσοι ειχαμε το 1.1 μπορουμε να περασουμε τα files και συνεχιζουμε μια χαρα? γιατι εγω το εκανα κ το ps3break δν αναβουν τα λαμπακια του καθολου δν κανει δηλαδη boot. :/ τωρα γυρναω στην 1.1 θα πω νεα σε λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση τωρα με την v1.2 οσοι ειχαμε το 1.1 μπορουμε να περασουμε τα files και συνεχιζουμε μια χαρα? γιατι εγω το εκανα κ το ps3break δν αναβουν τα λαμπακια του καθολου δν κανει δηλαδη boot. :/ τωρα γυρναω στην 1.1 θα πω νεα σε λιγο.

 

κοιτα τι λενε στο σιτε τους ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπομονη μαγκες. τοσα χρονια καναμε...η σονυ αυτη την στιγμη δεν μπορει να τους κερδισει τους χακερς και προσπαθει να τους παρει με το μερος της. θα μοσχοπουλησει τωρα που εσπασε η κονσολα. οσον αφορα τα update εχω επιλεξει το στικακι του modguru και μεχρι τωρα του εχω βγαλει την ψυχη στα update και δεν καταλαβαινει τιποτα. καθε update και περισσοτερα παιχνιδια playable στον δισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο site του ps3break έχει πολλά για download:open manager,backup manager Ποιο από τα δυο πρέπει να βάλουμε στο v1.2;

Επίσης τα "burner area" τι είναι;

...ας μας απαντήσει κάποιος...Η Burner Area PS3break V1.2 είναι για να κάνει κάποιος upgrade το PS3break V1.1 σε V1.2;;;;...Λειτουργεί κανονικά ή βγάζει προβλήματα ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα τι αστείοι είναι αυτοί της psjailbreak team. κυκλοφόρησαν το "πολυαναμενόμενο"

backup manager v1.1 . τώρα τι καινούριο έχει ο συγκεκριμένος Backup manager θα αναρωτιέστε?

 

1. κλεμένο κώδικα απο τους χάκερς της σκηνής για να παίζει "μερικά" παιχνίδια χωρίς δισκάκι.(edit χαχαχαχα άτομα στο Psxscene λένε οτι δεν δουλέυει σωστά το μοναδικό feature που έβαλαν....τι να πεις τώρα... )

2. γράφει πάνω backup manager v1.1 (και το αστείο είναι οτι αν πας στο Information ακόμα λέει οτι είναι ο backup manager v1 nuff said)

 

ολόιδιο skin, είναι ακριβώς ο ίδιος backup manager,καμία διαφορά.όταν βλέπεις τον Open manager να έχει ftp/hermes patch mode/homebrew mode/copy from external to internal . φαίνεται γελείο οτι απο τις 15σεπτεμβρίου περιμέναμε καινούριο backup manager απο τους συγκεκριμένους και δεν κατάφεραν να κάνουν τπτ ,παρα μόνο να κλέψουν 1 κομμάτι του open manager.και 1-5 μέρες νωρίτερα μιλούσαν για features που θα μας blow away.μάλλον άλλος Blows απότι φαίνεται...

 

όσο για το 3.42/3.50 το κάναν pushback για τέλη οκτ,δεν το δίνουν σε κάνα mathieu/kakaroto τα κλειδιά να τελειώνουμε λέω εγώ,μπορεί αυτοί να έχουν τα μέσα αλλα ο crappy dev θα είναι πάντα crappy dev. αν και μετά απο αυτό το φιάσκο κάποιοι τους δικαιολογούν και τα 140ε τότε τι να πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα πριν, ακόμα και αν υπάρχει έτοιμο το update για να παίζει σε όλα τα firmware, δεν υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει πριν βρουν τρόπο να μπλοκάρουν τους protocol analysers ώστε να μην κλωνοποιήσουν και το νέο τους προϋόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...