Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά χρησιμοποιώ το PS3Key και το έχω δοκιμάσει με firmware 2.1 και 2.3 και ενώ φαίνεται να δουλεύει μια χαρά και να γίνεται μπλε το φωτάκι του, όταν πατάω το X για να φορτώσει ο Backup manager (v1 ή v2) ενώ φαίνεται να ξεκινάει να φορτώνει μετά το μόνο που βλέπω είναι blank screen (κενή οθόνη) και μάλιστα δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο (ούτε PS3 button δουλεύει, ούτε τίποτα!) παρά να κάνω force shutdown το PS3 και να το ανοίξω ξανά μετά.

Τι πιστεύετε ότι φταίει και δεν φορτώνει το backup manager, ούτε το v1, ούτε το v2;;;

Δοκίμασα φυσικά πολλές φορές να τα κάνω και τo v1 και το v2 delete και εγκατάσταση από την αρχή, αλλά δεν βοηθάει τίποτα...

Έχω απελπιστεί!...... :(

 

Παιδιά HELP!!! Δεν ξέρω τι να κάνω!!!

Να αγοράσω άλλο στικάκι;!;;

Μήπως όμως φταίει ότι έβαλα χειροκίνητα (από USB Flash disk, στικάκι) την 3.41, οπότε ίσως δεν εγκαταστάθηκε σωστά, ή ήταν μια "άλλη" 3.41 που δεν είναι συμβατή με PS jailbreaking;!;;;

Δεν ξέρω τι να υποθέσω!!!!

Πάντως αν έβαλα 3.41 μη συμβατή με PS JB, τότε το PS3 fat 40gb που έχω πάει για "πέταμα" και αγοράζω άλλο PS3 Slim με την 3.41 πάνω, αν βρω!!

 

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με το θέμα του blank screen του Backup manager (v1 και v2!!!) και πραγματικά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω!!

Οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμήσω ιδιαίτερα!.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά, μια ερώτηση, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να κάνω rip τα παιχνίδια από το pc μιας και το blu-ray του ps3 μου έχει χαλάσει;

 

απο οσο γνωριζω δεν γινεται. η μονη λυση ειναι να κατεβασεις τα παιχνιδια που ηδη εχεις αγορασμενα απο το internet.

 

Υ.Γ.: κοιτα στα pm σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά HELP!!! Δεν ξέρω τι να κάνω!!!

Να αγοράσω άλλο στικάκι;!;;

Μήπως όμως φταίει ότι έβαλα χειροκίνητα (από USB Flash disk, στικάκι) την 3.41, οπότε ίσως δεν εγκαταστάθηκε σωστά, ή ήταν μια "άλλη" 3.41 που δεν είναι συμβατή με PS jailbreaking;!;;;

Δεν ξέρω τι να υποθέσω!!!!

Πάντως αν έβαλα 3.41 μη συμβατή με PS JB, τότε το PS3 fat 40gb που έχω πάει για "πέταμα" και αγοράζω άλλο PS3 Slim με την 3.41 πάνω, αν βρω!!

 

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με το θέμα του blank screen του Backup manager (v1 και v2!!!) και πραγματικά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω!!

Οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμήσω ιδιαίτερα!.............

 

 

 

εδω θα βρεις το firmware 3.41 http://www.ps3break.com/Download.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην παιδευεστε αδικα,πηρα το usbbreak απο digimartz 21 ευρω και κανει δουλεια αψογα.τωρα βγηκε με 15,45 ευρω δωρεαν μεταφ. και παιζει χωρις orig. game και αναβαθμιζεται κι ολας,τι αλλο να ζητησει κανεις με 15 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Παιδιά HELP!!! Δεν ξέρω τι να κάνω!!!

Να αγοράσω άλλο στικάκι;!;;

Μήπως όμως φταίει ότι έβαλα χειροκίνητα (από USB Flash disk, στικάκι) την 3.41, οπότε ίσως δεν εγκαταστάθηκε σωστά, ή ήταν μια "άλλη" 3.41 που δεν είναι συμβατή με PS jailbreaking;!;;;

Δεν ξέρω τι να υποθέσω!!!!

Πάντως αν έβαλα 3.41 μη συμβατή με PS JB, τότε το PS3 fat 40gb που έχω πάει για "πέταμα" και αγοράζω άλλο PS3 Slim με την 3.41 πάνω, αν βρω!!

 

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με το θέμα του blank screen του Backup manager (v1 και v2!!!) και πραγματικά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω!!

Οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμήσω ιδιαίτερα!.............

 

Δες αν όντως έχεις την 3.41 System >System settings>System Information (2 δεξιά>6 κάτω>2 απο το τέλος)

εκεί βλέπεις και πόσο χώρο έχεις στον εσωτερικό σκληρό

 

PS3UPDAT.PUPVersion at goggle 1 linκ για να τσεκάρεις το version του update στο PC

 

Δεν υπάρχει μη συμβατή 3.41 η δεν έχεις 3.41 η έχεις λάθο HEX στο stickaki

η το κάνεις λάθος

Επεξ/σία από BossDoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To official PSjailbrake που βγήκε και πρώτο στο site τους λένε ότι 20 Οκτωβίου ΘΑ βγάλουν to manager v1.2 που ΘΑ υποστιρίζει 3.42 kai 3.50 firmware tou ps3 αλλά κάνει 100 ευρό.

 

Περίμενε μερικές μέρες μα κοντά είναι η 20

 

1) ξαναδιάβασε την ανακοίνωση που έβγαλαν.. και άμα βρεις πουθενά να γράφει ότι "ΘΑ υποστηρίζει 3.42 και 3.50 firmware" σφύρα 3 φορές..

 

2) ξαναμπές στην σελίδα του psjailbreak και αν βρεις πουθενά αυτήν την ανακοίνωση πλέον, σφύρα 4 φορές... γιατί να την έσβησαν άραγε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"PS Jailbreak is now available worldwide!

[2010.10.07]

We have now shipped all our loyal dealers and we assure you, the wait has been worthwhile. We apologize for the delay of the support we promised, but it is indeed coming. We will officially be releasing our support for new firmwares by October 20th, and Backup Manager v1.1 a few days after. It will have all the features that clone makers have been providing, along with some new ones that will blow you all away. As mentioned in previous news updates, we are still receiving large amounts of mail about our high price compared to our competition, so we will reiterate. Clones are low quality, have high defect rates and will only work on firmware 3.41. So for all you dealers out there, why buy a product that limits your market? Ours allows you to distribute to all end users and provides your clients with more options."

 

Νομιζω ετσι δειχνει πως θα υποστηριζει τα fw μετα το 3.41... Αν το βλεπεις εσυ καπως αλλιως, εξηγησε την δικη σου πλευρα. Η ανακοινωση υπαρχει κανονικα στο site, οριστε κ το Link: http://psjailbreak.com/news

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα με ποια λογικη να σπασουν τα fw 3.0-3.41 ? Κ οχι τα καινουρια? Αφου κανεις δεν μπορει να κανει downgrade κ ολοι οσοι εχουν παλια fw μπορουν να βαλουν το 3.41..! Εγω πιστευω πως εννοει 3.42, 3.50, ... καθως και custom (ισως). Αλλωστε λεει new fw. Αυτα ειναι παλια!

 

Αν φυσικα ειναι βεβαιο αυτο με τον τυπο απ'τη sony, τοτε μιλαμε σιγουρα για custom και ολικο jailbreak!!! 20 κοντη γιορτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα με ποια λογικη να σπασουν τα fw 3.0-3.41 ? Κ οχι τα καινουρια? Αφου κανεις δεν μπορει να κανει downgrade κ ολοι οσοι εχουν παλια fw μπορουν να βαλουν το 3.41..! Εγω πιστευω πως εννοει 3.42, 3.50, ... καθως και custom (ισως). Αλλωστε λεει new fw. Αυτα ειναι παλια!

 

Αν φυσικα ειναι βεβαιο αυτο με τον τυπο απ'τη sony, τοτε μιλαμε σιγουρα για custom και ολικο jailbreak!!! 20 κοντη γιορτη!

 

για το 20 κοντή γιορτή μην είσαι σίγουρος..... εκτός αν είχαν κάτι πολύ καλό και το δουλέυαν 1 μήνα για να είναι safebet. 15σεπτέμβρη είχαν υποσχεθεί Update και ούτε μια συγνώμη δεν ζητήσαν απο αυτους που αγόρασαν το προιόν τους όταν βγάλαν την ανακοίνωση στις 10οκτ για 20οκτ.... δυστυχώς όλες μου οι ελπίδες να παίξω gt5 στην ώρα του είναι σε αυτούς.ο χρόνος θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα με ποια λογικη να σπασουν τα fw 3.0-3.41 ? Κ οχι τα καινουρια? Αφου κανεις δεν μπορει να κανει downgrade κ ολοι οσοι εχουν παλια fw μπορουν να βαλουν το 3.41..! Εγω πιστευω πως εννοει 3.42, 3.50, ... καθως και custom (ισως). Αλλωστε λεει new fw. Αυτα ειναι παλια!

 

Αν φυσικα ειναι βεβαιο αυτο με τον τυπο απ'τη sony, τοτε μιλαμε σιγουρα για custom και ολικο jailbreak!!! 20 κοντη γιορτη!

 

για το 20 κοντή γιορτή μην είσαι σίγουρος..... εκτός αν είχαν κάτι πολύ καλό και το δουλέυαν 1 μήνα για να είναι safebet. 15σεπτέμβρη είχαν υποσχεθεί Update και ούτε μια συγνώμη δεν ζητήσαν απο αυτους που αγόρασαν το προιόν τους όταν βγάλαν την ανακοίνωση στις 10οκτ για 20οκτ.... δυστυχώς όλες μου οι ελπίδες να παίξω gt5 στην ώρα του είναι σε αυτούς.ο χρόνος θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...