Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά το ffxiii παίζει κανονικά? Πόσα GB είναι? Γιατί έχω την 40gb έκδοση και μου λέει ότι έχω διαθέσιμα 37 GB.

 

http://www.psjblist.com/

 

http://www.psjcl.com/

 

2 compatibility lists

 

Εγώ το έχω εξωτερικό αλλά μου έμεινε ενα file 5gb που δεν το πέρασε...

Παρόλα αυτά παίζει......

Έχει κάποιο θεματάκι με τον ήχο όμως όπως λέει και στα link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με ποιο τρόπο αν κατεβάσω ένα παιχνίδι από το διαδύκτυο μπορώ να το περάσω στον εσωτερικό ή εξωτερικό δίσκο και να παίξει; Ποια βήματα ακολουθούμε;:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιο τρόπο αν κατεβάσω ένα παιχνίδι από το διαδύκτυο μπορώ να το περάσω στον εσωτερικό ή εξωτερικό δίσκο και να παίξει; Ποια βήματα ακολουθούμε;:rolleyes:

 

φανταζομαι οτι για να ρωτας κατι τετοιο παει να πει οτι το παιχνιδια που θες να κατεβασεις το εχεις ηδη αγορασμενο και απλα δεν θες να το περασεις στο PS3 με το back up manager γιατι δεν θες να κουρασεις το ματακι. οπως και να εχει μην περιμενεις να σου δωσει κανεις link γιατι ειναι παρανομο (παρολα αυτα μπορεις να κοιταξεις τα pm σου :P )

απο εκει και περα αφου κατεβασεις το παιχνιδια το περνας στον εξωτερικο με ενα απλο copy-paste και το παιζεις με τον back up manager. στην περιπτωση που θες να το περασεις στον εσωτερικο, πρωτα θα το περασεις στον εξωτερικο και μετα με το προγραμμα awesome file manager το περνας στον εσωτερικο και το τρεχεις παλι με τον back up manager

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά πήρα και εγώ το Ps3Break 1.1 apo digimarz

Έχω open manager 1.161 ,θέλω να παίξω με τον εξωτερικό δίσκο σε πιον φάκέλο του δίσκου τα βάζω ???

Έχω δοκιμάσει σε \ΟΜΑΝ46756 σε GAMEZ\ΟΜΑΝ46756 τίποτα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχει σχέση με αυτό;

 

I'm trying the new Backup Manager v1.1 now.

Keep you informed with new functionalities.

Soon more information.

- Allows you to play without disc.

- Works with clones.

- Ripped games do not work with 1.0. We must re-do the ripping to v1.1

- Faster read (rip).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά πήρα και εγώ το Ps3Break 1.1 apo digimarz

Έχω open manager 1.161 ,θέλω να παίξω με τον εξωτερικό δίσκο σε πιον φάκέλο του δίσκου τα βάζω ???

Έχω δοκιμάσει σε \ΟΜΑΝ46756 σε GAMEZ\ΟΜΑΝ46756 τίποτα !

 

Εξωτερικό κάνεις φάκελο GAMEZ και τα βάζεις έκει με το όνομα τους

π.χ. f:\Gamez\God Of War III\ απο εδώ και κάτω όλα τα ίδια περίπου είναι

 

Συνήθως είναι ένα αρχείο PS3_DISC.SFB και 2 dir PS3_GAME και PS3_UPDATE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρησιμοποιώ το PS3Key και το έχω δοκιμάσει με firmware 2.1 και 2.3 και ενώ φαίνεται να δουλεύει μια χαρά και να γίνεται μπλε το φωτάκι του, όταν πατάω το X για να φορτώσει ο Backup manager (v1 ή v2) ενώ φαίνεται να ξεκινάει να φορτώνει μετά το μόνο που βλέπω είναι blank screen (κενή οθόνη) και μάλιστα δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο (ούτε PS3 button δουλεύει, ούτε τίποτα!) παρά να κάνω force shutdown το PS3 και να το ανοίξω ξανά μετά.

Τι πιστεύετε ότι φταίει και δεν φορτώνει το backup manager, ούτε το v1, ούτε το v2;;;

Δοκίμασα φυσικά πολλές φορές να τα κάνω και τo v1 και το v2 delete και εγκατάσταση από την αρχή, αλλά δεν βοηθάει τίποτα...

Έχω απελπιστεί!...... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρησιμοποιώ το PS3Key και το έχω δοκιμάσει με firmware 2.1 και 2.3 και ενώ φαίνεται να δουλεύει μια χαρά και να γίνεται μπλε το φωτάκι του, όταν πατάω το X για να φορτώσει ο Backup manager (v1 ή v2) ενώ φαίνεται να ξεκινάει να φορτώνει μετά το μόνο που βλέπω είναι blank screen (κενή οθόνη) και μάλιστα δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο (ούτε PS3 button δουλεύει, ούτε τίποτα!) παρά να κάνω force shutdown το PS3 και να το ανοίξω ξανά μετά.

Τι πιστεύετε ότι φταίει και δεν φορτώνει το backup manager, ούτε το v1, ούτε το v2;;;

Δοκίμασα φυσικά πολλές φορές να τα κάνω και τo v1 και το v2 delete και εγκατάσταση από την αρχή, αλλά δεν βοηθάει τίποτα...

Έχω απελπιστεί!...... :(

 

ολα αυτα τα "τσιπακια" ειναι πληρως συμβατα μονο με την εκδοση 3.41

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα τα "τσιπακια" ειναι πληρως συμβατα μονο με την εκδοση 3.41

 

To ξέρω αυτό και εννοείται ότι έχω βάλει 3.41 πάνω! Οπότε δεν είναι αυτό το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι απο αυτα που λεγοντε οτι ιδη εχει σπασει και η εκδοση 1.42 και 1.50, γιαυτο και καθυστερουν και το GT5 και άλλο για να το βγαλουν. Αλλα με τα στικακια που κανουν την δουλεια τι γινεται? να περιμενουμε και αλλο οσοι δεν εχουμε παρει ακομα? η υπαρχουν καποια που σηγουρα θα ειναι αναβαθμίσιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι απο αυτα που λεγοντε οτι ιδη εχει σπασει και η εκδοση 1.42 και 1.50, γιαυτο και καθυστερουν και το GT5 και άλλο για να το βγαλουν. Αλλα με τα στικακια που κανουν την δουλεια τι γινεται? να περιμενουμε και αλλο οσοι δεν εχουμε παρει ακομα? η υπαρχουν καποια που σηγουρα θα ειναι αναβαθμίσιμα?

 

To official PSjailbrake που βγήκε και πρώτο στο site τους λένε ότι 20 Οκτωβίου ΘΑ βγάλουν to manager v1.2 που ΘΑ υποστιρίζει 3.42 kai 3.50 firmware tou ps3 αλλά κάνει 100 ευρό.

 

Περίμενε μερικές μέρες μα κοντά είναι η 20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apparently, someone who had access to the certain keys for the PS3 firmware is in contact with PS Jailbreak team. When i meant someone, it has the possibilities of someone who have worked for Sony or had left the company for several obvious reasons. Well, if that someone has an access to the master key, then the PS Jailbreak team is really going to owned Sony this time. In fact, the Japanese corporation almost have no chance to fight back the PS3 Jailbreak scene. If you want to read more, here is my source which has been posted by Falcon80:

 

The reason i believe the update is real is because of what has been told to me. No one knows who they are. If they had no more tricks up their sleeve why would they even bother hanging around?

 

The rumors are that they do get someone either from Sony or that had left Sony that possibly had access to certain keys. If its the master key then Sony are f**ked. Thats probably why they are saying “firmwares” becuase the update will probably work on future firmware version past 3.5……fingers crossed yall!

 

Source link

http://psgroove.com/?p=1717

 

Αν ισχύει κάτι τέτοιο μιλάμε δεν έμεινε τίποτα να σπαστεί πλέον από το Ps3, μέχρι και

freddocino choco θα φτιάχνει μετά....

 

ΥΓ:Έχει αναφερθεί από τον κύριο Skanjo αλλά σε άλλο thread ολίγον άσχετο...

Sozzz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...