Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην παιρνεις ορκο γι αυτο που λες εχω εγω στα χερια μου την v1.0 και δεν αναβαθμιζει οτι και να τις κανεις .. δεν εχω δοκιμασει ακομα τον τροπο του σφυριου .. αλλα που θα μου παει ...

 

Ναι αμα ειναι η εκδοση με το pic (long) δεν αναβαθμίζεται.(Μ@λακια τους) Το γράφει και στο site τους. Αν ειναι η short εκδοση που εχει atmel ic τοτε αναβαθμίζεται κανονικά. Ολα τα v1.1 και ν1.2 παντως αναβαθμίζονται κανονικα και δεν εχει εκδοσεις short και long. Μία ειναι και αναβαθμίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά ξέρω ότι πιθανότατα έχει απαντηθεί, αλλά δεν μπορώ να το βρω με το search: Πως μπορώ να κάνω copy (ή FTP, ή οτιδήποτε άλλο γίνεται) τα games που έχω κατεβάσει στο PC μου προς το PS3 στον εσωτερικό του σκληρό δίσκο;;

Επίσης έχω κάποια παιχνίδια και σε έναν εξωτερικό μου δίσκο, που είναι formatted σε FAT32. Αυτά τα παιχνίδια μπορώ να τα περάσω και αυτά στον εσωτερικό σκληρό του PS3;;

Περιμένω ανυπομονόντας την απάντησή σας!! Ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις ποια ειναι η μεγιστη χωρητικοτητα δισκου που δεχεται το PS3? Ελεγα να παρω εναν 2 ΤΒ και να περασω ολα τα Games μεσα. Θα τον αναγνωρισει ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι μια ερώτηση γιατί δεν έχω καταλάβει και πολύ καλά... Πες ότι αγοράζει κάποιος το PS3 Break v1.2 , χρειάζεται να έχεις και κάποιο αυθεντικό δισκάκι μέσα στο drive για να παίξεις αντίγραφα ; Ρωτάω γιατί κάποιος π.χ. μπορεί να έχει χαλασμένο drive όπως και εγώ. Και προκειμένου να φτιάξω το PS3 με 150 Ε καλίτερα να πάρω αυτό και να κάνω backup τα παιχνίδια μου σε κάποιο άλλο ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι μια ερώτηση γιατί δεν έχω καταλάβει και πολύ καλά... Πες ότι αγοράζει κάποιος το PS3 Break v1.2 , χρειάζεται να έχεις και κάποιο αυθεντικό δισκάκι μέσα στο drive για να παίξεις αντίγραφα ; Ρωτάω γιατί κάποιος π.χ. μπορεί να έχει χαλασμένο drive όπως και εγώ. Και προκειμένου να φτιάξω το PS3 με 150 Ε καλίτερα να πάρω αυτό και να κάνω backup τα παιχνίδια μου σε κάποιο άλλο ps3.

 

αν εχεις ps3 break απο v1.1 και πανω δεν χρειαζεσαι αυθεντικο δισκακι μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να διαβασω τα χαρτια...να ριξω μια πασιεντζα...

...

...

...

Λοιπον κατα 78,34% θα υποστηριζει την 3.50 :-)

 

Δεν χρειάζεται να το παίζεις Πυθία.. εγώ είμαι σίγουρος κατά 99,999999% ότι σύντομα θα βγάλει τέτοια αναβάθμιση το PSJailbreak οπότε καλύτερα να περιμένει ή να αγοράσει το PSJailbreak από τώρα.. ε αφήνω και μια μικρή πιθανότητα να τύχει κάτι και να μην προλάβουν να το βγάλουν εγκαίρως.. χαχαχααχααχαχχααχχχα :devil:

 

στα σοβαρά τώρα.. online με το ps3j;;;

όποιος θέλει ας το δοκιμάσει να μας πει..

Playing Online with XLink PS3 Tutorial

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να διαβασω τα χαρτια...να ριξω μια πασιεντζα...

...

...

...

Λοιπον κατα 78,34% θα υποστηριζει την 3.50 :-)

 

Δεν χρειάζεται να το παίζεις Πυθία.. εγώ είμαι σίγουρος κατά 99,999999% ότι σύντομα θα βγάλει τέτοια αναβάθμιση το PSJailbreak οπότε καλύτερα να περιμένει ή να αγοράσει το PSJailbreak από τώρα.. ε αφήνω και μια μικρή πιθανότητα να τύχει κάτι και να μην προλάβουν να το βγάλουν εγκαίρως.. χαχαχααχααχαχχααχχχα :devil:

 

στα σοβαρά τώρα.. online με το ps3j;;;

όποιος θέλει ας το δοκιμάσει να μας πει..

Playing Online with XLink PS3 Tutorial

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις ποια ειναι η μεγιστη χωρητικοτητα δισκου που δεχεται το PS3? Ελεγα να παρω εναν 2 ΤΒ και να περασω ολα τα Games μεσα. Θα τον αναγνωρισει ομως?

 

 

Καταρχάς δεν υπάρχει 2tb hdd 2.5" εκτός αν κανείς την γνωστή πατέντα αλλα και πάλι δεν νομίζω να το σηκώνει. μέχρι 500gb Όχι παραπάνω θα σέρνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις ποια ειναι η μεγιστη χωρητικοτητα δισκου που δεχεται το PS3? Ελεγα να παρω εναν 2 ΤΒ και να περασω ολα τα Games μεσα. Θα τον αναγνωρισει ομως?

 

 

Καταρχάς δεν υπάρχει 2tb hdd 2.5" εκτός αν κανείς την γνωστή πατέντα αλλα και πάλι δεν νομίζω να το σηκώνει. μέχρι 500gb Όχι παραπάνω θα σέρνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις ποια ειναι η μεγιστη χωρητικοτητα δισκου που δεχεται το PS3? Ελεγα να παρω εναν 2 ΤΒ και να περασω ολα τα Games μεσα. Θα τον αναγνωρισει ομως?

 

αν ενοεις εξωτερικο usb φυσικα και θα τον αναγνωρισει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις ποια ειναι η μεγιστη χωρητικοτητα δισκου που δεχεται το PS3? Ελεγα να παρω εναν 2 ΤΒ και να περασω ολα τα Games μεσα. Θα τον αναγνωρισει ομως?

 

αν ενοεις εξωτερικο usb φυσικα και θα τον αναγνωρισει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια! πριν μερικες μερες αγορασα την κονσολα,αλλα ειναι η μικρη οχι η παλια η μεγαλη. τι πατεντες μπορω να κανω για να παιζω παιχνιδια τα οποια δεν θα χρειαζεται να αγοραζω? θα μπορω να τα παιξω και στο ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια! πριν μερικες μερες αγορασα την κονσολα,αλλα ειναι η μικρη οχι η παλια η μεγαλη. τι πατεντες μπορω να κανω για να παιζω παιχνιδια τα οποια δεν θα χρειαζεται να αγοραζω? θα μπορω να τα παιξω και στο ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διόρθωσε το μήνυμά σου η πειρατεία απαγορεύεται. Το μόνο που μπορείς είναι να ψάξεις λίγο πως να παίζεις τα αντίγραφα ασφαλείας σου ώστε να μην χαλάνε τα δισκάκια από την πολλή χρήση.

 

 

Ωστόσο για να μην πάρω το κρίμα στο λαιμό μου, πρέπει να ΜΗΝ το βάλεις στο Ίντερνετ μέχρι να βρεις τι θα κάνεις. Αν το βάλεις στο ίντερνετ ότι γίνεται μέχρι σήμερα το χάνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...