Προς το περιεχόμενο

Philips DVP 3260 & μικροί υπότιτλοι


srfvalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακομα μια ερωτηση: συνδέεται με εξωτερικο σκληρό ή μονο με flashaki?

 

Εγώ δοκίμασα τον δικό μου εξωτερικό και έκανε άψογα την αναπαραγωγή, η διαμόρφωση που έχει είναι σε FAT32 σε NTFS νομίζω δεν θα κάνει αναπαραγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, να θέσω άλλο 1 ερώτημα; Το site της Philips, έχει βγάλει 1 καινούριο firmware upgrade το οποίο διορθώνει κάποια κρασαρίσματα-κολλήματα που παρουσιάζονται μετά το τέλος αναπαραγωγής με usb stick. Όμως κάνοντας το upgrade με τα 2 στοιχεία που έχει ο φάκελος το συγκεκριμένο που δείχνει τους ελληνικούς υπότιτλους από τα avi μεγάλους διαγράφεται και επανέρχεται στην αρχική του μορφή μικροί και με το γκρι πλαισιάκι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατηθούν και οι μεγάλοι υπότιτλοι αλλά και να φτιαχθεί αυτό το κρασάρισμα;

Latest firmware http://board.softpedia.com/index.php?showtopic=9446&st=120

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκαψα το bin σε ένα cd από τα Vista και έκλεισα και το session. To έβαλα στο dvd, έκανε ότι παίζει ένα κομμάτι για 10'' (έβγαζε και έναν υψίσυχνο ήχο) και μετά τίποτα. Το μενού παραμένει το ίδιο.

 

Καμία ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Έκαψα το bin σε ένα cd από τα Vista και έκλεισα και το session. To έβαλα στο dvd, έκανε ότι παίζει ένα κομμάτι για 10'' (έβγαζε και έναν υψίσυχνο ήχο) και μετά τίποτα. Το μενού παραμένει το ίδιο.

 

Καμία ιδέα.

 

Κάτι δεν πρέπει να έγινε σωστά, μου το είχε κάνει και εμένα, μαλλον πρέπει να το ξανά προσπαθήσεις. Όταν η διαδικασία γίνει σωστά μετά από λίγο θα σου ανοίξει το πορτάκι θα το βγάλεις το δισκάκι και δεν θα κάνεις τπτ, απλώς θα περιμένεις και έπειτα από λίγο θα κλείσει και θα είναι κομπλέ.

 

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Επεξ/σία από vajo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να παιδεύεστε άδικα.. Το πιο απλό είναι να πετάξετε το .bin σε ένα φλασάκι και να κάνετε τη δουλειά σας. Αρκεί βέβαια να μην ξεχάσετε το αρχείο μέσα στο φλασάκι και το ξαναβάλετε μετά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συνέδεσα το συγκεκριμένο DVD player με εξωτερικό σκληρό Western Digital MyBook 500GB (με εξωτερική τροφοδοσία φυσικά) και δούλεψε άψογα. Το DVD player 'βλέπει' τον εξωτερικό σκληρό δίσκο και αναπαράγει χωρίς πρόβλημα τις ταινίες που περιέχονται σε αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
χμμμ πολυ ενδιαφερον. Τον ιδιο ακριβως σκληρο στο lg286 δεν μπορεσα να τον λειτουργησο με τιποτα (φορμαρισμενος σε φατ32 φυσικα)

 

Ναι, εννοείται FAT32. Τον είχα σε HFS+, τον άδειασα, τον έκανα FAT32 και τον ξαναγέμισα. Κανένα πρόβλημα απολύτως, ο δίσκος είναι αθόρυβος και παίζει μια χαρά. Αναγνωρίζει και τον ήχο 5.1 στα XViD που έχουν και (μέσω coaxial) τον αποδίδει μια χαρά στον ενισχυτή.

 

Το μόνο που αρνήθηκε να παίξει είναι αρχεία με κατάληξη .divx (αλλά, αν θυμάμαι καλά, το manual σε προειδοποιεί ότι αναγνωρίζει μόνο αρχεία με κατάληξη .avi και .mp4).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να παιδεύεστε άδικα.. Το πιο απλό είναι να πετάξετε το .bin σε ένα φλασάκι και να κάνετε τη δουλειά σας. Αρκεί βέβαια να μην ξεχάσετε το αρχείο μέσα στο φλασάκι και το ξαναβάλετε μετά......

 

Με αυτα που γραφεις καταλαβα οτι αν βαλουμε το φλασάκι ξεκιναει αμεσως και κανει αναβαθμιση. Ισχυει αυτο η' πρεπει να παμε στο αρχειο και να πατησουμε play.Πως καταλαβαινουμε ποτε τελειωνει η αναβαθμιση (στο cd πεταγεται εξω το δισκακι ).Τελος

στο φλασάκι πρεπει να ειναι μονο του το αρχειο (πειραζει να εχει και αλλα αρχεια ασχετα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάει αυτόματα, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Όταν τελειώσει η αναβάθμιση θα ανοίξει το πορτάκι και το λαμπάκι από το φλας θα σταματήσει να αναβοσβήνει. Συνήθως στα πειραγμένα firmware αλλάζει και η αρχική οθόνη (background) του dvd player οπότε όταν δεις τη νέα εικόνα θα ξέρεις ότι είναι ασφαλές να βγάλεις το φλασάκι. Τέλος το αρχείο bin μπορεί άνετα να συνυπάρξει και με άλλα αρχεία. ΠΡΟΣΟΧΗ, μην ξαναβάλεις το ίδιο φλασάκι με το αρχείο σε ήδη αναβαθμισμένο Player. εμένα μου κόλλησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι κατι τελευταιο (τα ρωταω αυτα για να μην γινει καμια ζημια στο μηχανημα) Το φλασάκι θα το βαλουμε στη θυρα πριν ανοιξουμε το player η'

μετα αφου ειναι ανοιγμενο και δειχνει την αρχική οθόνη (background) του dvd player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...