Προς το περιεχόμενο

Google Chrome : Νέος browser από την Google


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

chat το χω καταντήσει αλλά το quick reply ήταν πάντα resizeable στο insomnia; (τραβώντας το βελάκι κάτω δεξιά)

Εννοώ μήπως είναι κάποιο από τα features της μηχανής (ή της VM) του chrome...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σφαιράτος είναι και ειδικά στο scrolling, αλλά διατηρεί κι αυτός τα κουσούρια του firefox. Στα video όπως στο skai.gr ή στο youtube, φορτώνει 2 -3 δεύτερα χωρίς ήχο και μετά κολλάει. Ας ελπίσουμε ότι θα το διορθώσουν αυτο.

 

Τα παραπονα σου στην Adobe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παραπονα σου στην Adobe.

 

 

O ΙΕ 7 δεν έχει πρόβλημα με τα flv. Μόνο ο firefox και τώρα ο chrome. Οπότε τα παράπονα μου στους προγραμματιστές αυτών των browsers.

 

PS Έχει και αυτόματη διόρθωση. Μαμεί η google, ένα βήμα μπροστά εξ' αρχής και χωρίς add ons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει όλο το σύστημα με τους σελιδοδείκτες. Εμφανίζονται μόνο σε κενές σελίδες εκτός και να πληκτρολογήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ΙΕ 7 δεν έχει πρόβλημα με τα flv. Μόνο ο firefox και τώρα ο chrome. Οπότε τα παράπονα μου στους προγραμματιστές αυτών των browsers.

 

PS Έχει και αυτόματη διόρθωση. Μαμεί η google, ένα βήμα μπροστά εξ' αρχής και χωρίς add ons.

 

Τα plugins ειναι customised για τον καθε browser. Ο Flash installer κανει detect τους διαφορους browser στο συστημα και εγκαθιστα το καταλληλο Plugin για τον καθενα. Ο καθε browser, αναλογα με τη μηχανη rendering που εχει, χρειαζεται διαφορετικο τροπο αναπτυξης στα plugins του ωστε να τρεχουν ιδανικα. Ο γενικος κωδικας του plugin παραμενει ο ιδιος, αλλα η τελικη υλοποιηση διαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δείχνει αρκετά καλοφτιαγμένος και γρήγορος (σφαιράτος συγκριτικά ακόμα και με Opera). Η παρουσίαση με το κόμικ είναι σχεδόν too good to be true! Πολύ καλό πλασάρισμα και μια beta που αν μη τι άλλο με εντυπωσίασε ευχάριστα.

 

Μου λείπουν κάπως τα mouse gestures, και ένας adblocker, και το θέλω λιιίγο πιο βαρύ το interface (γιατί αυτό τώρα μου θυμίζει τον IE7...). Έφαγα και μια ολόμαυρη οθόνη σε ένα tab, αν και δεν είμαι σίγουρος τι έκανα λάθος (την επόμενη φορά με το ίδιο url άνοιξε κανονικά η σελίδα).

Κάθε tab φαίνεται ως ξεχωριστό process στην διαχείριση εργασιών των Windows. Και νομίζω ότι τρώει αρκετή μνήμη -με κάπου 5 tabs ανοιχτά και αθροίζοντας την μνήμη κάθε διεργασίας βγαίνει κάπου 70MB. :whistle:

 

Σίγουρα πάντως θα τον κρατήσω παράλληλα με τον Opera. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζή ερώτηση. Πού είναι το "add to favorites/bookmarks";

 

Ακριβως δεξια απο το κουμπακι που κανει refresh και αριστερα απο το http:// εχει ενα αστερακι...πατα το να δεις τι κανει :P

 

Ps:Mods κατι περιεργο εκανε το chrome...παρακαλω σββηστε το προηγουμενο ποστ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αναφορά το search, σωστά αυτά που λετέ με τα Ctrl+K ή Ctrl+E αλλά και μια λέξη/φράση αν βάλεις στο

address bar την κάνει by default search

 

Πιο συγκεκριμένα

 

-Αν γράψεις URL κάνει browsing

-An γράψεις οτιδήπτε άλλο το κάνει google search

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...