Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια λυστε μου μια απορια. Κανω κανονικα εγκατασταση το popcorn, βαζω την ταινια mkv και οταν παταω το run μου γραφει unable to execute mkvinfo. Τι λαθος κανω ρε παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια λυστε μου μια απορια. Κανω κανονικα εγκατασταση το popcorn, βαζω την ταινια mkv και οταν παταω το run μου γραφει unable to execute mkvinfo. Τι λαθος κανω ρε παιδια

 

 

Και εεμενα το ιδιο και μου εχει σπασει τα νευρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα.Είμαι κάτοχος και εγώ του WD media και απο την αρχή έχω το εξής πρόβλημα.Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει πως αλλάζει η επιλογή από NTSC ΣΕ PAL διότι δεν μου δίνει επιλογη για PAL.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως βρεθηκες με NTSC μηχανακι?

Δεν αλλαζει απο οτι βλεπω αλλα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο αν το εχεις με HDMI και γενικα σε καινουργιες τηλεορασεις,

Σε παλιες ισως να εχεις θεμα αλλιως κατι αλλο δεν πρεπει να σε προβληματισει.

Αλλα ξαναρωταω που βρηκες NTSC WDTV???? Εντυπωση μου κανει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά...η αλήθεια είναι οτι θέλω εδω κ πολύ καιρό να μπω σε αυτην την παρέα σαν αγοραστής του WD αλλά αποτι βλέπω οτι κ αν κανουν κ οποια έκδοση βγάζουν δεν καλύπτουν τα προβλήματα. Τελικά θα είναι καλύτερα να μείνει κανείς στην αρχική εκδοση firmware του μηχανήματος ή να ενσωματώνει τους υποτιτλους στις ταινίες για να μιην αντιμετωπίζει προβλήματα?

Θα μου πείτε...παρτο πρώτα κ μετά βλέπεις...αλλα σκεφτείτε οτι εχω ξεκινησει ηδη μια φορά απτο σπίτι μου με τα λεφτά στο χέρι για να το αγοράσω...κ στον δρόμο το μετανιωσα..που βρήκα την δυναμη,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά θα είναι καλύτερα να μείνει κανείς στην αρχική εκδοση firmware του μηχανήματος ή να ενσωματώνει τους υποτιτλους στις ταινίες για να μιην αντιμετωπίζει προβλήματα?

 

Εγω αυτο εχω κανει και ειμαι 10000% ευχαριστημενος.

Ειμαι με το 1.01.02 και με το aviaddxsubs φτιαχνω απο το srt ->idx&sub και σε 4 δευτερολεπτα ειμαι ετοιμος χωρις προβληματα.

Αντε παρτο να σου φυγει η καψα....

Αν ποτε αξιωθουν να βγαλουν Official FW με ολα τα προβληματα λυμενα τοτε θα το βαλω.Αλλιως ειμαι μια χαρα ετσι.

Τι να τα κανω τα thumbnails λες και θα κατσω ποτε να τα δω.DTS decoding δεν θελω(οχι οτι με χαλαει) γιατι εχω ενισχυτη, οποτε καλυμενος ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια ειναι η καλυτερη εκδοση μιλαω για σημερα

21.5 εμενα εχει την 1.01.02 ημουνα ετοιμος να βαλω την 1.01.07 αλλα με αυτά που διαβασα εχω μπερδευτει (εννοω οτι σβηνουν οι υποτιτλοι γρηγορα κλπ) για να μας πουν οι πιο ειδκοι λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα!

 

Πηρα και γω το μηχανηματακι προχθες ως μια ευκολη λυση για το σαλονι , ωστε να γλιτωσω απο encodings , υποτιτλους και εγγραφες DVD.

 

Η πρωτη μου κινηση ηταν να κατεβασω το τελευταιο firmware (1.02.07) οπου και εφαγα την πρωτη ξενερα με το θεμα των υποτιτλων (γρηγορη εναλλαγη τους) . Τελικα βρηκα λυση στο thread με το downgrade σε 1.01.02

 

Το δευτερο που με ξενερωνει ειναι οτι η ποιοτητα της εικονας (ελαφρυ pixelιασμα) δεν ειναι τοσο καλη σε σχεση με την εικονα που δινει το pc μου στην ιδια LCD τηλεοραση για τις ιδιες ταινιες/αρχεια , ιδιως στις μη HD ταινιες. Μπορω να κανω κατι γι αυτο ή τελικα με τα 99Ε αυτη την ποιοτητα αγορασα????

 

Επισης εχω ενα ψιλοπαλιο sony hometheater με coaxial input. Αξιζει να αγορασω optical to coaxial converter ή να βολευτω με τον ηχο απο την tv?

 

Το μηχανημα προοριζεται για χρηση απο τους γονεις στο σαλονι που δεν εχουν ιδιαιτερες απαιτησεις περα απο μια ευδιακριτη και ποιοτικη εικονα.

 

YΓ το μηχανημα ειναι προσωρινα συνδεδεμενο (για δοκιμαστικους λογους) με HDMI καλωδιο σε μια 32ara HD ready samsung Και τις επομενες μερες θα ειναι μονιμα συνδεδεμενο με μια 37αρα full HD samsung.

 

ΥΓ2 3η ξενερα μολις ανακαλυψα οτι σε αρχεια με ηχο DTS δεν ακουγεται ο ηχος. Καπου πηρε το ματι μου να αναφερεται το προβλημα αλλα δεν εδωσα σημασια. Οποιος δεν βαριεται ας μουδωσει copy-paste την λυσ. (η οποια φανταζομαι θα περιλαμβανει το μισητο encoding...)

Επεξ/σία από mdr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo WDTV δεν κανει DTS downmix οποτε μονο μεσω ενισχυτη θα μπορεσεις να βγαλεις ηχο απο Mkv που εχει DTS εκτος αν .....encoding.....

Εκτος και αν σε σωσει το sony που εχεις αλλα

1)αξιζει η αγορα του μετατροπεα?ποσο κανει?

2)Το σονυ κανει DTS decode?

 

Απο εικονα μια χαρα τα βλεπω εγω.Εχω συγκρινει απο sony dvd player και δεν εχω δει διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙα χαρα ειναι η εικονα και σε μενα σε ολα τα εργα(HD και μη) και δεν βλεπω καμια απολυτως διαφορα σε σχεση με dvd players.Μηπως παιζει κατι αλλο με το συστημα σου ή μηπως ειναι η ιδεα σου?Φιλικα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν αλλαζει απο οτι βλεπω αλλα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο αν το εχεις με HDMI και γενικα σε καινουργιες τηλεορασεις,

Σε παλιες ισως να εχεις θεμα αλλιως κατι αλλο δεν πρεπει να σε προβληματισει.

Αλλα ξαναρωταω που βρηκες NTSC WDTV???? Εντυπωση μου κανει...

 

 

Καλησπερα! Αυτη η αλλαγη δημιουργηθηκε οταν εκανα το 1ο update στο firmware 1.01.02.Ανέβασα περισσότερο την ανάλυση απο όσο επρεπε και πήρα μαύρη οθόνη οπότε του εκανα reset απο την πλαινή τρύπα.Έκτοτε δεν μου δίνει επιλογή για pal.

Επεξ/σία από manosma
ΔΙΟΡΘΩΣΗ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά παιδιά μόλις χθες το αγόρασα κι έχω εντυποσιαστει με τις δυνατότητες ενός τόσο μικρού κουτιού.., το συνιστώ ανεπιφύλακτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...