Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γιατί το ατσάλι δε χαράσσει; το τιτάνιο είναι πανάλαφρο, αλλά δύσκολο μέταλλο να δουλευτεί για αυτό και είναι πιο ακριβό

 

ο χρυσός πχ αν και ακριβό σαν μέταλλο είναι με διαφορά το πιο εύκολο υλικό για ρολόγια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το τωρινο μου που φοραω παντου ,πολυ ποιοτικο ,φθηνο κ πραγματικα σκληροτραχηλο ρολοι ,πολυ ομορφο δε ειδικα για diver που ειναι γενικως ακομψα κ χοντροκομενα

Stuhrling Original 718.03 Aquadiver Manta Ray

spacer.pngspacer.pngspacer.png

Επεξ/σία από what_if
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Longines που το πήρα όταν έπιασα την πρώτη μου δουλειά, αν και πλέον δεν το φοράω συχνά γιατί δεν μου χρειάζεται. Κάποια μέρα θα ήθελα να πάρω ένα Vacheron Constantin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Χαράσσει με το παραμικρό σε σχόλια που διαβάζω. Δεν έχω προσωπική άποψη.

άμα τα φοράς καθημερινά και δεν τα έχεις για γιορτινα στο τέλος όλα θα γεμίσουν αραχνιάσματα, νομίζω δεν μπορείς να το αποφύγεις , αλλά και πάλι αυτό δίνει γοητεία στην όλη φάση, σημαίνει ότι το χαίρεσαι 

μόνο όπου υπάρχει κεραμικό μάλλον κάπως τη γλιτώνεις (και ζαφείρι, γιατί τα λοιπά ορυκτά τζάμια αργά ή γρήγορα θα τη φάνε τη χαρακιά τους) 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εψαξα λιγο με τις χαρακιες στο τιτανιο κ πολλοι αναφερουν οτι ειναι επιφανειακες χαραγματιες πανω στην οξειδωση του τιτανιου κ οτι το τιτανιο γινεται ολοκαινουργιο απλα με καθαρισμο

υποτιθεται οτι ειναι 4 φορες σκληροτερο απο το ατσαλι στο μισο βαρος οποτε λογικο μου φαινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτην την μαρκα τι αποψη εχετε ρε παιδια.Την εχετε ξανα συναντησει? Μου το ειχαν κανει δωρο παλια. Astqberg λεγεται , και απο πισω γραφει swiss made

IMG_20190427_133911~01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι quartz μάλλον δεν έχει κάποια αξία.  Αν είναι μηχανικό ίσως να μπορείς να δεις τι μηχανισμό έχει. Σε ενδιαφέρει να είναι καλής κατασκευής η κάσα. Να μην είναι πλαστική ή να είναι από καλό μέταλλο.

Η αξία βέβαια είναι υποκειμενική στον καθένα ξεχωριστά. Εξαρτάται από που είναι το δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξερει κανεις που μπορω να βρω το seiko sarb033? Καποιο site απο ευρωπη; 

Ψάχνω να βρω ρολοι seiko 38mm αυτοματο και γυαλι απο ζαφείρι και δεν βγαζει ουτε ενα η εταιρεία. Απίστευτο 

Επεξ/σία από sakisaudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες μηχανικό εννοείς να κουρδίζει με το χέρι; Γιατί εκτός από τα ηλεκτρονικά όλα τα ρολόγια μηχανικά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, elorant είπε

Όταν λες μηχανικό εννοείς να κουρδίζει με το χέρι; Γιατί εκτός από τα ηλεκτρονικά όλα τα ρολόγια μηχανικά είναι.

Μηχανικό ρολόι σημαίνει κάτι πολύ συγκεκριμένο

1 ώρα πριν, xgol είπε

Ποιος ο λογος να προτιμησω ενα αυτόματο ρολόι απο το ιδιο σε μηχανικο? (Longines)

Επειδή η longines δεν φημίζεται να βγάζει το ίδιο μοντέλο σε μηχανικό και αυτόματο, μήπως εννοείς αυτόματο ή quartz?

 

Αν αναρωτιέσαι πάντως, μην αναρωτιέσαι ιδιαίτερα πάρε το quartz που είναι πιο φθηνό

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφορουμιτες ψάχνω ένα ρολόι σαν το quartz της Xiaomi το γκρί αλλά δε θέλω να έχει smart λειτουργίες, να είναι απλό ρολόι αλλά σε αυτό το χρώμα και design. Υπάρχει καμία πρόταση; Ένα της lenovo δε μ αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...