Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, MrRush είπε

Δεν νομίζω πως τα fashion brands αξίζουν τόσο τα λεφτά τους, νομίζω πως μια μάρκα όπως Citizen/Seiko/Tissot έχει πιο καλά υλικά και πληρώνεις λίγο περισσότερο τα υλικά και όχι τόσο το όνομα

Συμφωνώ απόλυτα..   Απλά επειδή  υπάρχει μεγάλη γκάμα για πιο casual ντυσίματα σε fashion το ειπα... έχει κάποια armani-boss  που είναι πολύ νεανικά και για πιο σπορ εμφανίσεις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Εγώ γμτ έχω πολυ μικρό καρπό και θεωρώ με το μαμά λουράκι δε θα μου κάνει καν.

Αλλα άντε να το βρεις να το δοκιμάσεις….

Δες εδώ. Κάνει δοκιμή σε 15εκ και 17εκ καρπό. Αποκλείεται να έχεις πιο λεπτό καρπό!!!

*Προσωπικά το λουράκι του μου φαίνεται λίγο χάλια - ειδικά με αυτά τα τεράστια γράμματα κλπ. Με άλλο λουράκι θα δείχνει αρκετά καλύτερα σίγουρα.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Δες εδώ. Κάνει δοκιμή σε 15εκ και 17εκ καρπό. Αποκλείεται να έχεις πιο λεπτό καρπό!!!

*Προσωπικά το λουράκι του μου φαίνεται λίγο χάλια - ειδικά με αυτά τα τεράστια γράμματα κλπ. Με άλλο λουράκι θα δείχνει αρκετά καλύτερα σίγουρα.

Από τα ως τώρα σχόλια νομίζω οι περισσότεροι πιο πολύ ξενέρωσαν από το λουράκι(ειδικά που δεν κλείνει καλά και πετάγεται στις άκρες),παρά από το πλαστικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Από τα ως τώρα σχόλια νομίζω οι περισσότεροι πιο πολύ ξενέρωσαν από το λουράκι(ειδικά που δεν κλείνει καλά και πετάγεται στις άκρες),παρά από το πλαστικό.

 

Το λουράκι είναι πραγματικά απαίσιο και φαίνεται σαν τα ρολόγια που είχαμε μικροί που είχαν μέσα καραμέλες :lol:

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Από τα ως τώρα σχόλια νομίζω οι περισσότεροι πιο πολύ ξενέρωσαν από το λουράκι(ειδικά που δεν κλείνει καλά και πετάγεται στις άκρες),παρά από το πλαστικό.

 

 

20 λεπτά πριν, MrRush είπε

Το λουράκι είναι πραγματικά απαίσιο και φαίνεται σαν τα ρολόγια που είχαμε μικροί που είχαν μέσα καραμέλες :lol:

Και ένα άλλο θέμα είναι πως ουσιαστικά παίρνεις ένα ρολόι που αν δεν είχε αυτό το λουρί και δεν έγραφε omega , θα είχε 120€ γιατί τόσο έχουν στη swatch ίδια ρολόγια. Και μετά...θα πρέπει να αλλάξεις και λουρί, γιατί δεν βολεύει / δεν ειναι ωραιο. 

image.png.a6bae96e56e85a808e587aea03d72425.png

 

image.png.97d273c862b4ac5003d2c55e161062eb.png

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Με άλλο λουράκι πάντως, είναι πραγματικά ωραίο. 

*το λουράκι παίζει βέβαια να είναι πιο ακριβό από το ρολόι 

Screenshot_20220327_125500.jpg

Ιου. Κροκοδειλος με contrast stitching σε πλαστικο ρολοι; Σιγα μην ειναι κανονικος κροκοδειλος, το pattern κροκοδειλου σε αρνι η δερματινη φτηνο ειναι.... 

3 ώρες πριν, MrRush είπε

Δε μου αρέσουν τόσο τα ρολόγια με μπρασελέ (είμαι και 25 χρονών και θεωρώ ότι δε μου πάνε γιατί δε ντύνομαι και πολύ με πουκάμισα κλπ). 

Το μπρασελε δεν ειναι συνυφασμενο με πουκαμισο, το αντίθετο θα ελεγα. Δες κατι που να ειναι brushed η τιτανιο ισως; 

4 ώρες πριν, margaritagr είπε

Εγώ γμτ έχω πολυ μικρό καρπό και θεωρώ με το μαμά λουράκι δε θα μου κάνει καν.

Αλλα άντε να το βρεις να το δοκιμάσεις….

Το ροζ το δινουν και με κοντο λουρακι. Μια σπάνια περίπτωση που το gendering ειναι οντως στερεοτυπικο και ενοχλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MrRush είπε

Δε μου αρέσουν τόσο τα ρολόγια με μπρασελέ (είμαι και 25 χρονών και θεωρώ ότι δε μου πάνε γιατί δε ντύνομαι και πολύ με πουκάμισα κλπ). 

Μου έχει μπει λίγο το μικρόβιο να ξοδέψω κάπου 250-300 για ρολόι και θέλω να πάρω κάτι με πλαστικό/δερμάτινο/υφασμάτινο λουρί. Μου έπιασε το μάτι αυτό. Λέτε αξίζει;

Σκέφτομαι πως με ένα Nato strap μαύρο/γκρι θα είναι πολύ ομορφότερο αλλά και με το πλαστικό μπλε λουρί, δε με χαλάει καθόλου. 

image.png.96f3583d1a14d8feda5120ced7a7b703.png

Ο καρπός μου με το GA-2100 που φοράω είναι κάπως έτσι, νομίζω σαν μέγεθος θα είναι οκ το Citizen μιας και είναι 44mm και το G-Shock 46mm.

pyleLNyVp5A51mwU5vVuCFIaspYXdS9FNsiuEJPNpaHHK7cNVpd6nCHKOR6-FsdYvVg_JpiaTrKyGgJLaBal7x5WKq1gcYjVXogurcMdkeCfGN37AA9foOWaDfFH5uhbGSoiIDpxh3nWuH5Tnqq3SNNHuHXuMvYzamHnEHnRVbsLVUQmWRG7Q1HJLeY7CXMsNhwV4P-caao2njwvFetBwhRLRNbWb27XbNYvQHYAb88sbi0214p6vBEewFHv_VAdQe9OabQEO8b5IrCKgXEmokF4ThZb1kvD6r5Jk0mrJc0MEb4svSU3LiETpe_JvyvoeS2VcR0MryIxMtQ9hGUA_NI70EwYnzwM1Js_eyd6ti-ecyU9hOnnodhxwn93Qo6kE3ZfNTCf-nzvzoOxmmvGKEnSv5Yo1Kobe9OhrbnA-DxihPWqO5OR-teRRRPfw_yVox1bYz-uEO3SZl6I_lLW97_xL0W_Oagr2x1VOogO4yiT6rp3-PlT7hwAKZZIvL5T4X7EoJUz9Plx_nYHfFQqLVYO4xoX9n6AgtYZ5Jhdi7QpZnv_yun8uQ4yQjk6LIQvo2FJT3k_BxoKHIGMKFvbIrtjEQdU4qIIIArrRGlriPgXuh-oPy35k4TxyTZP2hwaSZMSBy4-R-i91JItmsEYh4lLi3tQ8904Jq0_i5G8Lv7zsy_cLSak4obppNPddcut2M_NR9N4Gs3rfsBs_hV1ec0fi24EoeYA3ASW8P6J00g-HK8msYmbOyNz_K4_TKhIifNaaqvHCuNTfu8n61yhMX3HBnWzMJVUkQ=w970-h1293-no?authuser=1

Σου προτείνω να δεις και τα festina, πχ:

https://www.skroutz.gr/s/5052781/Festina-Chronograph-F16760-1.html?from=sku_color_variations

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, MrRush είπε

Δε μου αρέσουν τόσο τα ρολόγια με μπρασελέ (είμαι και 25 χρονών και θεωρώ ότι δε μου πάνε γιατί δε ντύνομαι και πολύ με πουκάμισα κλπ). 

Μου έχει μπει λίγο το μικρόβιο να ξοδέψω κάπου 250-300 για ρολόι και θέλω να πάρω κάτι με πλαστικό/δερμάτινο/υφασμάτινο λουρί. Μου έπιασε το μάτι αυτό. Λέτε αξίζει;

Σκέφτομαι πως με ένα Nato strap μαύρο/γκρι θα είναι πολύ ομορφότερο αλλά και με το πλαστικό μπλε λουρί, δε με χαλάει καθόλου. 

image.png.96f3583d1a14d8feda5120ced7a7b703.png

Ο καρπός μου με το GA-2100 που φοράω είναι κάπως έτσι, νομίζω σαν μέγεθος θα είναι οκ το Citizen μιας και είναι 44mm και το G-Shock 46mm.

pyleLNyVp5A51mwU5vVuCFIaspYXdS9FNsiuEJPNpaHHK7cNVpd6nCHKOR6-FsdYvVg_JpiaTrKyGgJLaBal7x5WKq1gcYjVXogurcMdkeCfGN37AA9foOWaDfFH5uhbGSoiIDpxh3nWuH5Tnqq3SNNHuHXuMvYzamHnEHnRVbsLVUQmWRG7Q1HJLeY7CXMsNhwV4P-caao2njwvFetBwhRLRNbWb27XbNYvQHYAb88sbi0214p6vBEewFHv_VAdQe9OabQEO8b5IrCKgXEmokF4ThZb1kvD6r5Jk0mrJc0MEb4svSU3LiETpe_JvyvoeS2VcR0MryIxMtQ9hGUA_NI70EwYnzwM1Js_eyd6ti-ecyU9hOnnodhxwn93Qo6kE3ZfNTCf-nzvzoOxmmvGKEnSv5Yo1Kobe9OhrbnA-DxihPWqO5OR-teRRRPfw_yVox1bYz-uEO3SZl6I_lLW97_xL0W_Oagr2x1VOogO4yiT6rp3-PlT7hwAKZZIvL5T4X7EoJUz9Plx_nYHfFQqLVYO4xoX9n6AgtYZ5Jhdi7QpZnv_yun8uQ4yQjk6LIQvo2FJT3k_BxoKHIGMKFvbIrtjEQdU4qIIIArrRGlriPgXuh-oPy35k4TxyTZP2hwaSZMSBy4-R-i91JItmsEYh4lLi3tQ8904Jq0_i5G8Lv7zsy_cLSak4obppNPddcut2M_NR9N4Gs3rfsBs_hV1ec0fi24EoeYA3ASW8P6J00g-HK8msYmbOyNz_K4_TKhIifNaaqvHCuNTfu8n61yhMX3HBnWzMJVUkQ=w970-h1293-no?authuser=1

Πολύ καλό και κλασικό το συγκεκριμένο iconic με το καουτσούκ. 

Δες και το κλασικό ny040 που είναι φθηνότερο από αυτό που δείχνεις. 

https://www.skroutz.gr/s/12377911/Citizen-NY0040-09EE.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, imr είπε

Εχω απορια ποσοι το κανουν για να το πουλησουν και ποσοι πραγματικα το θελουν

Πολλοί προφανώς το πήραν για να το πουλήσουν άμεσα. Αλλοι το πήραν σαν '''συλλεκτικό'' για να το πουλήσουν αργότερα.

Πολλοί έτρεξαν να το πάρουν απλά λόγω hype.

Λίγοι είναι αυτοί(σε πρώτη φάση τέλος πάντων)που πραγματικά το θέλουν και θα ασχολούνται με αυτό.

Απο την στιγμή που μιλάμε για ρολόι μαζικής παραγωγής, ε και να το θέλεις πραγματικά, δεν θα πάς σε περίοδο covid να περιμένεις στις ουρές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πολλοί προφανώς το πήραν για να το πουλήσουν άμεσα. Αλλοι το πήραν σαν '''συλλεκτικό'' για να το πουλήσουν αργότερα.

Πολλοί έτρεξαν να το πάρουν απλά λόγω hype.

Λίγοι είναι αυτοί(σε πρώτη φάση τέλος πάντων)που πραγματικά το θέλουν και θα ασχολούνται με αυτό.

Απο την στιγμή που μιλάμε για ρολόι μαζικής παραγωγής, ε και να το θέλεις πραγματικά, δεν θα πάς σε περίοδο covid να περιμένεις στις ουρές.

Μου θυμίζει το ga2100 που έγινε ένας χαμος αρχικά και δεν έβρισκες ούτε με αίτηση και μετά από λίγο καιρό επανήλθε. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, είναι πολύ εύκολο και κομπλέ μεροκάματο. Ακόμα και limited να δεχτούμε ότι δεν είναι, πολύς κόσμος δεν μένει σε μέρος με boutique της swatch που συμμετέχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχει δηλώσει επίσημα η εταιρεία ότι αργότερα  θα πωλούνται κανονικά και online. Δεν είναι limited κυκλοφορία, ούτε είναι να πεις ότι είναι φοβερό το κόστος κατασκευής τους και τα δίνει όσο όσο.

Τέλος πολύ εύκολο μεροκάματο δεν ξέρω αν είναι γιατι δεν βλέπω να φεύγουν στα 1000+ευρώ που ζητάνε ορισμένοι,πράγμα απολύτως λογικό.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...