Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, 1nsom-n1k είπε

Πώς τα μπορείτε αυτά τα παχιά ρολόγια, δεν τα αντέχω με τίποτα...

Το συγκεκριμένο είναι από τα μικρότερα μοντέλα της G-shock σειράς, και βασίζεται στο πρώτο ρολόι της που βγήκε το 1983. Οι διαστάσεις του είναι 42.8χιλ μήκος, 48.9χιλ πλάτος, and 13.4χιλ ύψος/πάχος. Ειλικρινά, στο χέρι το νιώθεις αρκετά μικρότερο ακόμα και από αυτά τα νούμερα, ενώ το πάχος που πράγματι έχει δεν είναι αποτέλεσμα αισθητικής προσέγγισης, αλλά σχεδιαστικής ανάγκης για προστασία ως εργαλείο.

Με λίγα λόγια, δεν είναι παχύ ρολόι το 5600, και δεν φοριέται ως τέτοιο. Βέβαια όπως σε όλα τα πράγματα στην ζωή, YMMV.

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Εγω δε φοράω το ίδιο ρολοι κάθε μερα και σίγουρα όχι το rolex. Κυρίως παίζω μεταξύ ενός swiss military των 250€ (που το βάζω και θάλασσα) και του galaxy watch. Πιο σπάνια καθημερινές θα βάλω το aquaracer (το χα πάρει 2.2κ) και το dj θα μπει κυρίως σε βόλτες το ΣΚ. 

Εννοείται πως άνθρωποι που είναι συλλέκτες κι έχουν αρκετά luxury ρολογια τα έχουν σε θυρίδες και κρατάνε ένα στο σπίτι το οποίο μετά ξερω γω από 1 μήνα θα το κάνουν τράμπα με άλλο κλπ κλπ. 

Α! Να προσθέσω πως καλοκαίρι λιώνω το gshock μου κι από φέτος θα παίξει πολύ κι αυτό το διακριτικό λαχανοκιτρινο που πήρα. 

Θα χει δώσει ο αλλος 7κ και θα το χει για tool watch ? Μόνο αν έχει αλλα 3 4 τέτοια και είναι στ @ του τα χρήματα. 

Άλλωστε κανένας δύτης εδώ και χρόνια δεν παίρνει ... seamaster και sub για να καταδυθεί. Είναι αστείο κ μόνο στη σκέψη. 

Αυτά τα ρολόγια έχουν το ρόλο της επένδυσης, της συλλογής και ΝΑΙ του κοσμήματος. Ειδικά για άντρες. 

Ας είναι καλά τα suunto!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, 1nsom-n1k είπε

Πώς τα μπορείτε αυτά τα παχιά ρολόγια, δεν τα αντέχω με τίποτα...

Το 5600 είναι τόσο λεπτό και ελαφρύ που φοριέται σαν 40mm στην ουσία. Με 18.5cm καρπό σχεδόν δεν το νοιώθω στο χέρι. 

Επεξ/σία από tsiro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα!

Ψάχνω ένα ρολόι για καθημερινή χρήση. Αξίζουν τα smartwatch (gadget lover), π.χ τα Amazfit? Θα ήθελα κάτι σε ψηφιακό, όχι αναλογικό σίγουρα ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KaRouLi είπε

Καλησπέρα στην παρέα!

Ψάχνω ένα ρολόι για καθημερινή χρήση. Αξίζουν τα smartwatch (gadget lover), π.χ τα Amazfit? Θα ήθελα κάτι σε ψηφιακό, όχι αναλογικό σίγουρα ρολόι.

Η χρήση τομή ποιότητας / τιμής / δυνατοτήτων, για μένα, είναι το huawei gt2 με περίπου 110€.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Η χρήση τομή ποιότητας / τιμής / δυνατοτήτων, για μένα, είναι το huawei gt2 με περίπου 110€.

+1

Κάτοχος του εδώ και 1,5 χρόνο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Η χρήση τομή ποιότητας / τιμής / δυνατοτήτων, για μένα, είναι το huawei gt2 με περίπου 110€.

1 λεπτό πριν, dtk-386 είπε

+1

Κάτοχος του εδώ και 1,5 χρόνο.

Αυτό εδώ εννοείτε, σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Αυτό εδώ εννοείτε, σωστά?

Ναι. Κυκλοφορεί και σε άλλες εμφανίσεις πχ https://www.skroutz.gr/s/20786538/Huawei-Watch-GT-2-Classic-46mm-Αδιάβροχο-με-Παλμογράφο-Pebble-Brown.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχετε θέμα με άλλες bluetooth συσκευές με το huawei? Γιατι είτε με τα ακουστικά, είτε στο αυτοκίνητο δε λειτουργεί σωστά και σχεδόν πάντα στις κλήσεις έχει την "προτεραιότητα". Ανεξάρτητα από τι έχω επιλέξει εγώ από τις ρυθμίσεις. Είναι γνωστό το θέμα και δεν έχει δοθεί λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Αυτό είναι το GT2 Classic. Πιο πάνω έβαλα το GT2 Pro. Διαφορετικά μοντέλα καθώς φαίνεται.

31 λεπτά πριν, ge-lyk είπε

Δεν έχετε θέμα με άλλες bluetooth συσκευές με το huawei? Γιατι είτε με τα ακουστικά, είτε στο αυτοκίνητο δε λειτουργεί σωστά και σχεδόν πάντα στις κλήσεις έχει την "προτεραιότητα". Ανεξάρτητα από τι έχω επιλέξει εγώ από τις ρυθμίσεις. Είναι γνωστό το θέμα και δεν έχει δοθεί λύση.

Υπάρχει τέτοιο θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Αυτό είναι το GT2 Classic. Πιο πάνω έβαλα το GT2 Pro. Διαφορετικά μοντέλα καθώς φαίνεται.

Το sport έβαλες πιο πάνω. Το sport με το classic ειναι τα ίδια. 

Το pro σχεδόν τα ίδια κάνει. Δεν αξίζει τα επιπλέον χρήματα. Αν είναι να δώσεις και άλλα χρήματα πας στο gt3. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sphinxgr είπε

Το sport έβαλες πιο πάνω. Το sport με το classic ειναι τα ίδια. 

Το pro σχεδόν τα ίδια κάνει. Δεν αξίζει τα επιπλέον χρήματα. Αν είναι να δώσεις και άλλα χρήματα πας στο gt3. 

Σωστά, εγώ μπερδεύτηκα. Και υπάρχει και τρίτο μοντέλο :P χαχα.

Ναι, δε θέλω να ξεπεράσω πολύ τα 100. Μέχρι 105-110 το πολύ. 

Τα Bluetooth προβλήματα υπάρχουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KaRouLi είπε

Σωστά, εγώ μπερδεύτηκα. Και υπάρχει και τρίτο μοντέλο :P χαχα.

Ναι, δε θέλω να ξεπεράσω πολύ τα 100. Μέχρι 105-110 το πολύ. 

Τα Bluetooth προβλήματα υπάρχουν ?

Έχει πάνω από 1100 κριτικές στο skroutz για τα gt2. Δες τι λένε. 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, KaRouLi είπε

Καλησπέρα στην παρέα!

Ψάχνω ένα ρολόι για καθημερινή χρήση. Αξίζουν τα smartwatch (gadget lover), π.χ τα Amazfit? Θα ήθελα κάτι σε ψηφιακό, όχι αναλογικό σίγουρα ρολόι.

Για καθημερινό ρολογάκι το θες, δηλαδή;

Μπορείς να κοιτάξεις και το Huawei gt 2e, που θα σου βγει κάτω από 100 ευρώ. Με το ανάλογο strap, το κάνεις κυριλέ ή σπορ. Το θεωρώ value for money. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...