Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@una

 

Aν και δεν ψάχνω για τέτοιο, όντως ωραίο και πιο μικρό (45mm) από το άλλο (48mm).

 

Είναι παλιό μοντέλο? Γιατί από εκεί η κορώνα ενοχλέι το χέρι και πολλά τα άλλαξαν και την έχουν στα αριστερά.

 

Kαι το λινκ του μήπως το θέλει κάποιος: https://www.skroutz.gr/s/54811/TW-Steel-XXL-chronograph-watch-45mm-TW78.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@una

 

Aν και δεν ψάχνω για τέτοιο, όντως ωραίο και πιο μικρό (45mm) από το άλλο (48mm).

 

Είναι παλιό μοντέλο? Γιατί από εκεί η κορώνα ενοχλέι το χέρι και πολλά τα άλλαξαν και την έχουν στα αριστερά.

 

Kαι το λινκ του μήπως το θέλει κάποιος: https://www.skroutz.gr/s/54811/TW-Steel-XXL-chronograph-watch-45mm-TW78.html

 

του 2011 ειναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zio για festina μονο κοιτάς? Μέχρι τί τιμή αν επιτρέπεται?

 

Να ψάξεις και να πας να τα δεις σε μαγαζιά και να ρωτήσεις και για καλύτερη τιμή.

 

Εγώ όταν πήρα πριν μερικούς μήνες ένα seiko έγινε το εξής:

 

Βλέπω σε ένα μαγαζί στην ομόνοια καθώς πέρναγα ένα seiko που μου άρεσε και έλεγε 180 στη βιτρίνα. Αυτός είχε μόνο seiko και festina.

 

Δεν μπαίνω γιατί ήθελα να δώσω μέχρι 150 μαξ.

 

Πάω σε ένα άλλο πιο πάνω και δοκίμασα ένα seiko (έτυχε και μου έδωσε seiko) αφού του είπα ότι έχω μαξ 150 για ρολόι και θέλω να είναι έτσι και έτσι και έτσι. (αυτό που μου έδωσε το είχε 170 και μου λέει για μετρητά 150)

 

Φεύγω και παώ και στο άλλο μαγαζί και τους ρωτάω. Έχουμε καμιά έκπτωση στα seiko? Και μου λέει αμέσως ναι, σε ότι τιμή βλέπεις -25%. E, το πήρα 135 από 180 και στο skroutz ξεκίναγε από 145.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zio για festina μονο κοιτάς? Μέχρι τί τιμή αν επιτρέπεται?

 

Να ψάξεις και να πας να τα δεις σε μαγαζιά και να ρωτήσεις και για καλύτερη τιμή.

 

Εγώ όταν πήρα πριν μερικούς μήνες ένα seiko έγινε το εξής:

 

Βλέπω σε ένα μαγαζί στην ομόνοια καθώς πέρναγα ένα seiko που μου άρεσε και έλεγε 180 στη βιτρίνα. Αυτός είχε μόνο seiko και festina.

 

Δεν μπαίνω γιατί ήθελα να δώσω μέχρι 150 μαξ.

 

Πάω σε ένα άλλο πιο πάνω και δοκίμασα ένα seiko (έτυχε και μου έδωσε seiko) αφού του είπα ότι έχω μαξ 150 για ρολόι και θέλω να είναι έτσι και έτσι και έτσι. (αυτό που μου έδωσε το είχε 170 και μου λέει για μετρητά 150)

 

Φεύγω και παώ και στο άλλο μαγαζί και τους ρωτάω. Έχουμε καμιά έκπτωση στα seiko? Και μου λέει αμέσως ναι, σε ότι τιμή βλέπεις -25%. E, το πήρα 135 από 180 και στο skroutz ξεκίναγε από 145.

Όχι δεν κοιτάω μόνο festina. Μέχρι στιγμής έχω ξεχωρίσει μοντέλα από casio, timex, Seiko, festina. Θα προσπαθήσω να τα δω κι από κοντά αλλά δεν είναι πολύ εύκολο. Τιμές περίπου μέχρι 150€ κοιτούσα μέχρι τώρα και μάλλον δεν θα ανέβω αφού βρήκα ήδη κάποια που μου αρέσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Και έχε υπόψην σου ότι μπορείς να βρεις στο budget σου και ένα λίγο πιο ακριβό ρολόι. Γιαυτό δες και κανένα λίγο πιο πάνω εως 200 ας πούμε, μπας και παίξει εκπτωσή στα 160πχ και άλλα με 180-170-160 πιο κάτω.

 

Εδώ σου λέω, oozoo είχα πάρει 150 και το έπαιρνε ο άλλος χονδρική 25. Έχουν περιθώρια αν θέλουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

CASIO PRW 3500T εχω τρελα με τα ηλεκτρονικα ρολογια το συγκεκριμενο με μαγεψε

Ωραίο είναι! Βάλε κανένα λινκ ή γράψε και τιμή περίπου :)
http://www.mastersintime.gr/gr/casio-pro-trek-silver-radio-controlled-watch-with-compass-prw-3500t-7er.htm. Δεν κυκλοφορεί Ελλάδα αυτή η έκδοση με τον μπρασελε το πηρα απο αυτό το site (Oλλανδια) 419 ευρώ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, είδα αρκετά και ξεχώρισα τα παρακάτω. Πείτε καμιά γνώμη :)

 

 

 

EFR-535BL-1A4VUEF.jpg

20150518142329_festina_f16841_2.jpeg

large_f475e837a77a5db1a760f40a5ff30659.j

large_6722084-orig.jpg.jpg

 

 

 

Το τελευταίο και μένα μου έκανε κλικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο και μένα μου έκανε κλικ

 

Thanks :) Το 4ο εννοείς; (γιατί το πρόσθεσα λίγο μετά την πρώτη δημοσίευση)

 

Αν ναι συμφωνώ, μέχρι χθες το είχα σχεδόν αποφασίσει (ήμουν μεταξύ αυτού και του casio) αλλά μου αρέσουν αρκετά και τα άλλα δύο

Σόρυ παιδιά μπερδεύτηκα με το μήνυμα. Αυτά τα 4 είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...