Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επηρεάστηκα λίγο είναι η αλήθεια και άρχισα να κοιτάω κι εγώ για κανένα ρολογάκι. Θα ήθελα ένα καθημερινό με χρονογράφο γύρω στο κατοστάρικο (χιλιάρικα, 100k που λέει και ο Unabomber :P  ) και με μια πρώτη ματιά βρίσκω κάποια συμπαθητικά casio, Seiko, timex και citizen.

 

Παίζει ρόλο η μάρκα σε αυτά τα λεφτά; Θεωρείται κάποια από αυτές πιο αξιόπιστη ή απλά παίρνω ό,τι μου αρέσει πιο πολύ;

 

στο τέλος να δείτε που θα πάμε όλοι να πάρουμε ρολόγια :P

 

Αν κάποιος είναι ελεύθερος και δεν έχει υποχρεώσεις και παιδιά ας πάρει ότι θέλει

ας τα πάρει τώρα γιατί μετά δε θα μπορεί, θα έχει την άλλη να του πρήζει τα συκώτια με οτιδήποτε έξοδο θέλει να κάνει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ρολόι- ξυπνητήρι τωρα που το σκέφτομαι χρειάζομαι

Καλημέρα σας,

 

αυτό εδώ πως το βλέπετε?

 

https://www.oroloi.gr/el-gr/product/2528766/TIMEX-Men-s-Racing-Chronograph-Black-Rubber-Strap/

Ενα timex χρονογράφο που έχω παντως μου έχει βγει σκυλί. Και σε καλή τιμή κοντά στα 150

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, στις μάρκες που κοιτάς και σε αυτή την τιμή όλα πάνω κάτω πιστεύω τα ίδια είναι και δεν έχουν μεγάλες διαφορές στην ποιότητα.

 

Με μπρασελέ κοιτάς ή λουράκι?

 

Μέγεθος?

Ευχαριστώ! Με μπρασελέ ήταν τα πιο πολλά που μου άρεσαν, θα βάλω και καμιά φωτογραφία αργότερα. Μέγεθος δεν ξέρω σίγουρα για όλα, το ένα είναι νομίζω 44 κι ένα άλλο 46, θα κοιτάξω και τα υπόλοιπα γιατί τα είδα στα γρήγορα

 

Καλημέρα σας,

 

αυτό εδώ πως το βλέπετε?

 

https://www.oroloi.gr/el-gr/product/2528766/TIMEX-Men-s-Racing-Chronograph-Black-Rubber-Strap/

Όμορφο μου φαίνεται εμένα!

 

στο τέλος να δείτε που θα πάμε όλοι να πάρουμε ρολόγια :P

 

Αν κάποιος είναι ελεύθερος και δεν έχει υποχρεώσεις και παιδιά ας πάρει ότι θέλει

ας τα πάρει τώρα γιατί μετά δε θα μπορεί, θα έχει την άλλη να του πρήζει τα συκώτια με οτιδήποτε έξοδο θέλει να κάνει

Για τα χιλιάρικα έκανα πλάκα εννοείται ε; Που να το φορέσω κιόλας, το πιο κυριλέ μέρος που πάω είναι κανένα τσιπουράδικο! :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα ότι το είχα ανεβάσει πριν έναν χρόνο, αλλά τελικά δεν είχε ανέβει... Να το και το δικό μου.. Πολύ φθηνότερο από τα περισσότερα εδώ μέσα :P

 

post-266093-0-99264700-1449421151_thumb.jpg

 

post-266093-0-82132600-1449421568_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα ότι το είχα ανεβάσει πριν έναν χρόνο, αλλά τελικά δεν είχε ανέβει... Να το και το δικό μου.. Πολύ φθηνότερο από τα περισσότερα εδώ μέσα :P

 

WP_20151206_18_40_56_Pro.jpg

 

WP_20151206_18_41_16_Pro.jpg

Και όμως πολύ όμορφο. Δεν παίζει ρόλο η τιμή και αυτό την ίδια ώρα με τα άλλα των 500k λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη ρε παιδια καλυτερα να μην αγορασω swatch?

 

γιατι κατι τετοιο σκεφτομουν αλλα μετα απο αυτο ξερω γω...

αν ειναι να δωσω πα

νω απο 100 ευρω και σε περιπτωση που χαλασει να μην επισκευαζεται τοτε τι να το κανω

Αν θες ρολοι πολυ καλύτερο από το swatch με τεράστια διαφορά τότε να πάρεις το as smile solar.

Είναι ίδιο τύπο με το swatch απλά φοράει μακράν καλύτερο μηχανισμό και είναι και ηλιακό οπότε δεν ανοίγει ποτέ για μπαταρία.

Να ρωτησω κατι. Εγω ενα tommy hilfiger ρολοϊ γιατι ηθελα και κατι που να ταιριαζει στην ηλικια μου (24), αλλα μια μερα καθως περνουσα απο την πορτα γρατζουνισα το γυαλι απο πανω, υπαρχει τροπος να το φτιαξεις αυτο? Κατι ειχα διαβασει να το τριψεις με ενα πανακι με λιγο οδοντροκρεμα ή baking soda, ισχυει κατι τετοιο?

Αλλαγή Τζαμί φίλε μου.Νομίζω ότι το μοντέλο που φοράς παίρνει 1.8μμ οπότε αν το κάνεις σε κανέναν καλό ωρολογοποιο εξω θα σου βγει γύρω στο 15 ευρώ.

χθές την παρασκευή έκανα αυτό δώρα στον εαυτό μου όπως είχα πεί και καιρό πρίν στο νήμα αυτό...

το ζαχάρωνα απο αρχές καλοκαιριού.

 

https://www.oroloi.gr/el-gr/product/2527906/TISSOT-T-Sport-Chronograph-T-Sport-PRC-Black-Leather-Strap/

 

(δέν το πήρα στην τιμή αυτή ήταν λίγο φθηνότερο)

 

με έχει τρελάνει πραγματικά. πανέμορφο!!! (υποκειμενικά)

 

Μου αρεσε πολυ.Τελικα Ποσο το πηρες??Από το σάιτ η απο μαγαζι??

 

edit. Πώς ανεβάζω φωτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@grdimis 369 απο ενα συνοικιακο καταστημα αγοραστικε λογο γνωριμιας με την υπαλληλο μου εγινε καλυτερη τιμη.

 

αμα σου πω ποσο εκανε τον μαιο θα τραβας τα βυζια σου... (εγω τα τραβηξα ηδη) 289!!!!!

 

το πιστευεις;;;; πριν τα καπιταλ κοστιζε 289 ευρω φευγω για διακοπες ξεχνιεται η ιστορια και οταν το αποφασισα και περασα απο το ορολοι στην ερμου ειχε 400+!!!!!

 

λεω καποιος μου κανει πλακα. ακομη και σκρουτζ ηταν ακριβο. ε πηγα και το ξαναειδα στο συνοικιακο μαγαζι δεν το ειχε τελικα και μου λεει σε καμια εβδομαδα.

 

τις λεω τι καλυτερο μπορεις να μου κανεις κι ετσι το εκλεισα

 

 

*δες το καλυτερα πανω στο χερι μου που το φοραω ποσο εντυπωσιακο ειναι. το εχω ποσταρει λιγα ποστ πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα festina θεωρούνται αξιόπιστα; Επίσης, έχει κάποια σημασία αν το μοντέλο που θα πάρω κυκλοφόρησε φέτος, πέρυσι ή πριν πέντε χρόνια; (πιστεύω πως όχι αλλά λέμε :)  )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

 

Yeah, μια χαρα brand ειναι τα festina..... 

 

oσο για το δευτερο σκελος της ερωτησης σου, καμια σημασια..... ισα ισα, καποια παλαιοτερα μοντελα, ισως ειναι και καλυτερα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks! Έχω ξεχωρίσει 2-3 και θα τα βάλω εδώ να μου πείτε γνώμες για να διαλέξω (και να πάρω αυτό που μου αρέσει πιο πολύ! :D )

 

Η αλήθεια είναι μου δώσατε ωραία ιδέα για ένα μικρό δωράκι στον εαυτό μου με το ρολόι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα αυτό το ρολόι σήμερα σε γνωστό μου (το πήρε το καλοκαίρι σε προσφορά στα 230) και μου άρεσε πολύ. Είναι και λίγο γεματούλης και επίτηδες κοίταξε λίγο μεγάλο, του πήγαινε:

 

https://www.skroutz.gr/s/4040961/TW-Steel-Large-Sahara-Collection-Force-India-F1-Rubber-Strap-TW429.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα αυτό το ρολόι σήμερα σε γνωστό μου (το πήρε το καλοκαίρι σε προσφορά στα 230) και μου άρεσε πολύ. Είναι και λίγο γεματούλης και επίτηδες κοίταξε λίγο μεγάλο, του πήγαινε:

 

https://www.skroutz.gr/s/4040961/TW-Steel-Large-Sahara-Collection-Force-India-F1-Rubber-Strap-TW429.html

 

Πολυ ωραιο οντως...

 

δες και το Canteen Style TW-78

 

 

xid-3431-tw-steel-tw-steel-canteen-style

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...