Προς το περιεχόμενο

Καφές


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι. Και επαναλαμβάνω, όσοι έχετε φούρνο μικροκυμάτων, ακούστε τη συμβουλή μου και δε θα χάσετε. Ένα δάχτυλο γάλα στην κούπα, βζουν μέχρι να γίνει αφρός και μετά φούρνο μικροκυμάτων μέχρι να φουσκώσει. Η όλη διαδικασία είναι περί τα 20 δευτερόλεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Και επαναλαμβάνω, όσοι έχετε φούρνο μικροκυμάτων, ακούστε τη συμβουλή μου και δε θα χάσετε. Ένα δάχτυλο γάλα στην κούπα, βζουν μέχρι να γίνει αφρός και μετά φούρνο μικροκυμάτων μέχρι να φουσκώσει. Η όλη διαδικασία είναι περί τα 20 δευτερόλεπτα.

Ελεεινέ γνώστη, προωθείς τον κόσμο να πάθει καρκίνο με τους φούρνους σου για να μην μπεις στο ταμείο ανεργίας.:mad::devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω το αφροφαλα δεν πετυχαίνει οταν το γάλα ειναι απο το ψυγείο, πρέπει να το βαλεις στην κατάψυξη πρωτα, τι αφρογαλα να χτυπησεις με ζεστο γαλα ;

 

Δε το χω δοκιμάσει με ζεστό ποτέ γι αυτό δε ξέρω.Τόσο περίεργο είναι δηλαδή να ρωτήσει κάποιος όταν δεν ξέρει κάτι;:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ζεστό όντως δεν πιάνει στο μιξεράκι, θέλει ζέσταμα και χτύπημα ή απλά βράσιμο (αυτό που κάνει και το ματζαφλάρι στο πολυμηχάνημα που έχουν οι καφετέριες δηλαδή).

 

Συνειδητοποιώ βέβαια σιγά σιγά τη μαγεία του καφέ στην πολυμηχανή: κάνω 10 λεπτά για να φτιάξω τον ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ καπουτσινο μου και 4,5 λεπτά για να τον πιω.. =(

 

Τουλάχιστον είναι τόσο τέλειος που στην πρώτη γουλιά το ξεχνάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πιστευω οτι καλη λυση ειναι αυτη η μηχανη Cremoccino- Milk Frother που ειναι κ' φθηνοτερη λυση απο αυτη της Nespresso:

http://espressocap.gr/Product.asp?Product_ID=30

 

Σκεφτομαι να την αγορασω συντομα, μιας και ειμαι κατοχος της εσπρεσσομηχανης Espressocap Round με 20bar που κανει απιστευτο καϊμάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον, δεν το ήξερα.

Θα κανονίσω με φίλους, σεξοτουρισμό εκεί, όπου μετά την διακόρευση ανήλικων κορασίδων, θα πίνουμε και καφέ από σκατά γάτας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...