Προς το περιεχόμενο

Καφές


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενδιαφέρον, δεν το ήξερα.

Θα κανονίσω με φίλους, σεξοτουρισμό εκεί, όπου μετά την διακόρευση ανήλικων κορασίδων, θα πίνουμε και καφέ από σκατά γάτας..

 

Θεούλης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Πιστευω οτι καλη λυση ειναι αυτη η μηχανη Cremoccino- Milk Frother που ειναι κ' φθηνοτερη λυση απο αυτη της Nespresso:

http://espressocap.gr/Product.asp?Product_ID=30

 

Σκεφτομαι να την αγορασω συντομα, μιας και ειμαι κατοχος της εσπρεσσομηχανης Espressocap Round με 20bar που κανει απιστευτο καϊμάκι.

 

αν το εξάρτημα για το αφρόγαλα στηρίζεται με μαγνητάκι ξέχνα το. μετά απο λίγες χρήσεις θα το πετάει κ θα είναι άχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το εξάρτημα για το αφρόγαλα στηρίζεται με μαγνητάκι ξέχνα το. μετά απο λίγες χρήσεις θα το πετάει κ θα είναι άχρηστο.

 

Και γιατι γινετεαι αυτο με το μαγνητακι και χαλαει τοσο ευκολα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πως κάνουμε καϊμάκι με σκεύος Bialleti; Ή ο καφές φταίει ή κάτι κάνω λάθος γιατί μου βγαίνει σαν γαλλικός= 0 καϊμάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πλέον πίνω κάθε μέρα καλό capuccino που φτιάχνεται μέσα σε 5' από τα χεράκια της εσπρεσσιέρας-καπουτσινιέρας Mukka Bialetti (αυτή την άσπρη με μαύρες βούλες αγελάδας απέξω).

Σου δίνει επιλογή να φτιάξεις εσπρέσσο, καπουτσίνο ή λάττε.

Εκπαιδευτικό βιντεάκι για του λόγου το αληθές:

 

 

Απορώ πώς την πάλευα πριν, με τους γαλλικούς.

 

---------- Προσθήκη στις 13:53 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:50 ----------

 

Ξέρει κανείς πως κάνουμε καϊμάκι με σκεύος Bialleti; Ή ο καφές φταίει ή κάτι κάνω λάθος γιατί μου βγαίνει σαν γαλλικός= 0 καϊμάκι

 

Δεν παίζει καϊμάκι εσπρέσσο με αυτά τα σκεύη. Μόνο με τις (ημι)επαγγελματικές μηχανές που έχουν τελείως άλλη μηχανική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...