Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α)Δεν χρειαζεται να βαλετε compatibilty mode.Τσεκαρετε απλα αυτα που φαινονται κατω στην εικονα

Β)Καμια ρυθμιση γραφικων δεν θα πρεπει να ειναι στο low και το AF πρεπει να ειναι trilinear.Μονο Medium και ανω.

Με αυτες τις ρυθμισεις καταφερα να παιξω το παιχνιδι χωρις κρασαριματα και σχετικα αξιοπρεπως.Βεβαια αυτο με τα 5fps οταν ξεκιναει αγωνας με πολλα αυτοκινητα δεν μπορω ακομα να το εξηγησω.

aaafr.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω το NFS Shift και πρεπει να περιμενω ισαμε 1 ολοκληρο λεπτο(!) για να φορτωνεται η επομενη πιστα.

Ποιο υποσυστημα του υπολογιστη ειναι αρμοδιο γιαυτο το χρονο?

-Ο επεξστης?

-Η καρτα γραφικων?

-Η μνημη?

-Ο σκληρος?

-Αλλο? ή μηπως συνδιασμος καποιων απ τα παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν χρήσιμο να πεις και κανένα χαρακτηριστικό για το σύστημα που χρησιμοποιείς..Θα μπορούσε να φταίει ένα απο αυτά που αναφέρεις ή και όλα.Αν δεν ξέρεις όμως και κανένα στοιχείο για το σύστημα στο οποίο τρέχει είναι αδύνατο να προσδιορίσεις το πρόβλημα.Πάντως πολύ πιθανό να είναι μνήμη αν δεν έχεις αρκετή.Απ' ότι είδα θέλει min 1Gb για XP και 1.5Gb για Vista/7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koιταξε φιλε μου,

 

υπερκαλυπτω τις απαιτησεις του. Δε νομιζω οτι εχω προβλημα, το pc ειναι σχετικα καινουργιο και δουλευει καλα.

Το ερωτημα μου ειναι ΠΟΙΟ υποσυστημα ειναι αρμοδιο για το χρονο φορτωσης της επομενης πιστας. Ποιο δηλαδη αν ειχα καλυτερο/μεγαλυτερο θα μειωνε τους χρονους αυτους.

 

PS. Ειδα οτι το thread μου ενσωμσατωθηκε στο παρον thread, ενδεχομενως ομως να επρεπε να παει στο "Hardware Γενικά", μιας και ειναι μια τεχνικη ερωτηση γενικου ενδιαφεροντος:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω φιλε μου περιμενω 1 λεπτο και 3 δευτερολεπτα (μετρημενα) για να φορτωσει η επομενη πιστα.Το σπαστικο ειναι οτι οταν κανω car battles με ενα αντιπαλο στο ιδιο map παλι κανει 1 λεπτο και 3 δευτερα για να φορτωσει την ιδια πιστα.Ειναι απεριγραπτα εκνευριστικο.Η μονη λυση ειναι να περιμενουμε για το patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω φιλε μου περιμενω 1 λεπτο και 3 δευτερολεπτα (μετρημενα) για να φορτωσει η επομενη πιστα.Το σπαστικο ειναι οτι οταν κανω car battles με ενα αντιπαλο στο ιδιο map παλι κανει 1 λεπτο και 3 δευτερα για να φορτωσει την ιδια πιστα.Ειναι απεριγραπτα εκνευριστικο.Η μονη λυση ειναι να περιμενουμε για το patch.

 

μα εχει βγει patch και μειωνει στο μισο τον χρονο αναμονης:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fail τελικα, δεν εκανε τιποτα. Η καθυστερηση δεν μειωθηκε.

Μηπως δεν εκανα κατι καλα? Απλα το κατεβασα στο desktop(12,8MB), το ξεζιπαρησα και ετρεξα οπως ηταν το exe file.

 

Μηπως μας εδωσες λαθος πατς? Αυτο αναφερει:

This patch adds two new features: LAN (Local Area Network) play, enhancing the multiplayer experience and Mouse Support, providing full menu navigation through the game using your PC mouse.

 

Και μια αλλη ερωτηση, ποιο ειναι το καλυτερο DRIFT αμαξι να χρησιμοποιησω?

Ενω στο Grid τα καταφερνα πολυ καλα στο drift, τωρα εμμφανιζομαι για τα μπαζα, δε βγαζω ουτε το πιο ευκολο:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fail τελικα, δεν εκανε τιποτα. Η καθυστερηση δεν μειωθηκε.

Μηπως δεν εκανα κατι καλα? Απλα το κατεβασα στο desktop(12,8MB), το ξεζιπαρησα και ετρεξα οπως ηταν το exe file.

 

Μηπως μας εδωσες λαθος πατς? Αυτο αναφερει:

This patch adds two new features: LAN (Local Area Network) play, enhancing the multiplayer experience and Mouse Support, providing full menu navigation through the game using your PC mouse.

 

αυτα που λεει ειδες να τα κανει??πχ το ποντικι μπορεις να το χειριστεις στο menu??αν οχι τοτε δεν εγκατασταθηκε...δοκιμασε να το τρεξεις το αρχειο εκει που ειναι εγκατεστημενο το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mα το ποντικι μπορουσα και πριν να το χειριστω στα μενου...

Λες να φταιει το οτι το setup μου δεν ηταν original?

 

Δε μου ειπες... εσυ ποσο χρονο περιμενες πριν, και πόσο τωρα?

 

EDIT To ποντικι μπορουσα/μπορω να το χρησιμοποιω μονο σε windowed mode.

Ετρεξα το αρχειο μεσα απ το φακελο αλλα χωρις αποτελεσμα και παλι.

Επεξ/σία από walkerr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...