Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περίπου εδώ και 3 με 5 μέρες. Το θέμα είναι ότι ούτε μπορώ να συνδεθώ σε καναν game server κτλ κτλ. Η γραμμή μου είναι αρκετά καλή. margin έχω 8. Μήπως παίζει κάτι με καμμιά γραμμή με εξωτερικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ παιδι'α νίκαια και κατεβάζω με 80 μέχρι 100 και πιάνω 11 Mbps. Δεν πάει άλλο!!!

Και όχι από κανα torrent. Από ftp.archlinux.org ωπού εκει παλία έπιανα και 1000άρικο

δοκιμασε πχ και απο αλλα site http://www.apple.com http://www.ati.com

Από εχτές το βράδυ έχω αυτά τα stats

Forthnet.jpg

 

Το downstream margin 6 δεν πρέπει να είναι :o? Πρώτη φορά το βλέπω τόσο χαμηλά, παίζει στο 1-2......

 

Στη σύνδεση όλα ok, σερφάρω/κατεβάζω σφαίρα, d/c δεν έχω δει και τα pings μου στο wow είναι μια χαρά (50-70ms).

 

Περίπου εδώ και 3 με 5 μέρες. Το θέμα είναι ότι ούτε μπορώ να συνδεθώ σε καναν game server κτλ κτλ. Η γραμμή μου είναι αρκετά καλή. margin έχω 8. Μήπως παίζει κάτι με καμμιά γραμμή με εξωτερικό?

 

κανε reboot και δες που θια κλειδωσει.καποιοι παιζουν και με margin 2 χωρις σχεδον κανενα προβλημα.αν εχεις forthnet περνα το 1.01.08 firmware.επισης ισως εετυχε να πεσει τοσο χαμηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγινε κατι με τι forthnet???? σημερα το πρωι κατεβαζω με πολυ γργορη ταχυτητα που δεν εχω ξαναδει..................μεχρι τωρα σερνοταν και μου κανει εντυπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγινε κατι με τι forthnet???? σημερα το πρωι κατεβαζω με πολυ γργορη ταχυτητα που δεν εχω ξαναδει..................μεχρι τωρα σερνοταν και μου κανει εντυπωση

 

Αναλαμπές.

Δυστυχώς το γρήγορο ιντερνετ (lol) της κυρίας κάπως έτσι δουλεύει εδώ και αρκετό καιρό. Με αναλαμπές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγινε κατι με τι forthnet???? σημερα το πρωι κατεβαζω με πολυ γργορη ταχυτητα που δεν εχω ξαναδει..................μεχρι τωρα σερνοταν και μου κανει εντυπωση

 

η μπορει να εγινε αναβαθμιση στο dslam που ειναι αυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ μαλά*** ενώ το πρωί κατέβαζα απο Utorrent 1+MB/s και έβλεπα βίντεο youtube(φώρτωναν πολύ γρήγορα) τώρα φωρτώνουν ίσα ίσα για να μην κολλήσουν(αν και κάποια μεγάλα σε διάρκεια,κολλάνε).Ήθελα να ξέρω κανείς άλλως δεν αντιμετωπίζει τέτοια προβλήματα μονό εγώ,γιατί δεν βλέπω κανέναν να γράφει τίποτα??????Σαπίλα!

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=277448

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=261676

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε λες να μην ξέρω τι διαβάζω,αλλά τι να βλέπω τα παλιότερα μηνύματα και να παρηγορούμαι?Εγώ πίστευα ότι με αυτά τα πράγματα που κάνουν καθημερινά θα υπήρχε μεγαλύτερη συμμετοχή συχνότερα.Πιστεύω πως κατάλαβες τι εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai ama γραφει καποιος καθε μερα τον πονο του θα αλλαξει κατι.απλα θα γεμισοθμε 100 σελιδες.τι να λεμε.οτι καθε μερα και καθε απογευμα πχ κατεβαζω αργα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

η Forthnet χρειάζεται πιο αξιόπιστα links με εξωτερικό και αναβάθμιση bandwidth ταυτόχρονα...

έφτασε σχεδόν τους 300.000 συνδρομητές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Forthnet χρειάζεται πιο αξιόπιστα links με εξωτερικό και αναβάθμιση bandwidth ταυτόχρονα...

έφτασε σχεδόν τους 300.000 συνδρομητές...

 

εγω θελω ο οτε4 να φτασει τους 300.000συνδρομητες και να συνεχισει να πεφτει το νουμερο:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο άσχετο με το θέμα αλλά ξέρει κανένας για ποιό λόγο ο ΟΤΕ δεν βγάζει συνδέσεις Ιντερνετ χωρίς πάγιο και αυτός να γίνει λίγο πιο ανταγωνιστικός στις τιμές;

Έχω την εντύπωση ότι αν κάποια στιγμή κάποιος εκει μέσα το πάρει απόφαση ή δούνε τα κέρδη τους πολύ μειωμένα ή τις άλλες εταιρίες σε μεγάλη άνοδο και πάνε σε μια πολιτική τιμών αντιστοίχων με τους άλλους οι υπόλοιπες εταιρίες θα κλείσουν η μία μετά την άλλη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...