Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

mhn akoyο την λεξη οτε ειτε οτενετ ειτε oteglobe .αντε μονο cosmote Να ακουω αν και δεν ειχα ποτε.ναι δεν εχεις αδικο σε αυτο απλα πολλους δεν τους νιαζουν ολα αυτα δεν τα ξερουν ολα αυτα και καποιοι αλλοι παιρνουν μια γραμμη επειδη ειναι φτηνη πχ η επειδη δινει καποια πραγματα στην σταθερη τηλεφωνια.ο αλλος πχ δεν ηθελε hol επειδη δεν επαιζε ο συναγερμος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

sorry αλλά OTEGlobe>>>>>>Tiscali & Seabone...

 

όσο και αν δεν συμπαθώ τον ΟΤΕ και συμπαθώ την Forthnet η αλήθεια να λέγεται...

αυτές οι 2 έχουν μηδενική αξιοπιστία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν ξεκινησει κατι αναβαθμισεις και ηδη πρεπει να εχουν γινει σε μερικα μερη στην κρητη,οποτε ρωτα σε 2 μηνες τι να βαλεις που θα κατεβεις.απο εκει και περα εξαρτατε αν παιζεις και παιχνιδια η οχι.πχ εγω δεν ασχοληθηκα ποτε με Ping γιατι πολυ απλα δεν παιζω παιχνιδια οποτε λιγο με νιαζει το Ping.απο την αλλη αμα κατεβαζα με 40 Kilobyteς και ας ειχα 10 Ping θα με νοιαζε.αναλογως τι σε νιαζει.στην forthnet εχεις την μεγαλυτερη ταχυτητα λογω 6 snr Που δινουν αντιθετα με αλλες ετερειες.απο την αλλη με το dmt και σε αλλη ετερεια το ριχνεις το snr.

Δεν παίζω ονλαην παιχνίδια,οπότε δεν με απασχολεί αυτό.

Downloading,uploading & streaming όμως θέλω να παίζουν σε "σωστές" ταχύτητες.Επίσης επειδή θα συνδέομαι σε σερβερ πολυτεχνείου μέσω σύνδεσης ssh και παίζει Χ11 forwarding, τυχόν αποσυνδέσεις ή lags θα ναι τρελό πρόβλημα.

Αυτή τη στιγμή είμαι με conn-x και δεν έχω πρόβλημα,αλλά όταν μετακομίσω με το καλό τα τηλέφωνα μού είναι κάτι το άχρηστο οπότε και ψάχνω εναλλακτικούς και οικονομικότερους παρόχους.

Λίγο που το έψαξα η φορθνετ φαίνεται να χει πρόβλημα από σεπτέμβρη και προς το παρόν η ΗοL με ψήνει άσχημα.Θα δείξει όμως ως τότε.

Παραπάνω πληροφορίες ή συμβουλές είναι καλοδεχούμενες =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ναι δεν το ξέραμε να είμαστε expert στα δίκτυα για να μπορέσουμε να τα βγάλουμε πέρα με την Forthnet.Σιγά μην κάθομαι να τσεκάρω καλώδια και firmware και άλλες αηδίες.Όχι πόση απόσταση έχω από το κέντρο, όχι πόσο θόρυβο έχω, όχι το ένα όχι το άλλο. Αυτή η διαφήμιση του connex με τον τύπο να είναι πάνω στην καρέκλα με την κεραία στο χέρι τα λέει όλα. Αυτό κάνουμε εδώ. Ψαχνόμαστε να δούμε με ποιο τρόπο θα ανεβάσουμε λίγο καλύτερη ταχύτητα.Έχω ήδη κάνει αίτηση σε άλλη εταιρεία και κάνω υπομονή. Άλλη δουλειά δεν είχα μόνο να ασχολούμε με το internet της Forthnet που μια ζωή τα ίδια χάλια θα έχει.

Όσο δεν αντιδρούμε με σαφή και ενεργό τρόπο τόσο το ψωμί θα έχει 1 €, η τυρόπιτα θα έχει 2 € ένας καφές γύρω στα 4 € και άλλο τόσο η Forthnet θα προσφέρει τις ίδιες χαμηλής ποιότητας υπηρεσίες.

Όταν λέμε αντιδρούμε το εννοούμε.Αντιδρώ στην συγκεκριμένη περίπτωση σημαίνει φεύγω δεν γυρίζω ποτέ πίσω και κάνω και δυσφήμιση όποτε το φέρει η συζήτηση.

Είναι τόοοοοοοοοοοοοοοοοοσο απλά τα πράγματα.Μα τόσο απλά.

Το θέμα με τα 70 € είναι άλλο.Μας την έφεραν εντάξει το παραδέχομαι. Το υπογράψαμε όμως το συμβόλαιο.Και είναι συμβόλαιο. Και εμείς είμαστε Κύριοι και τηρούμε τις υποσχέσεις μας.

70 € θα κοστίσει η καθημερινή δυσφήμιση της συγκεκριμένης εταιρείας μέχρι να βαρεθώ.

 

Συμφωνω απολυτα, κανεις δεν μπορει να σε κοροϊδευει μεσα στην μαπα σου κ να λες ευχαριστω..

 

Χαχαχαχα, εχω φτασει σε σημειο να θεωρω το ιντερνετ νεκρο απο της 12 μεχρι της 12 το βραδυ! Ειλικρινα δεν καθομαι να ασχοληθω καθολου! Απλα οταν θελω να κατεβασω με καμια 100-300kb περιμενω τα χαραματα. Παιζει να εκανα την χειροτερη επιλογη αγορας που θα μπορουσα να κανω για το ιντερνετ. Υπομονη μεχρι τον Αυγουστο να τελειωσει το 12μηνο!

Μπραβο στα αλανια που καταφερουν κ συντηρουν την εταιρεια τους κ τα οικονομανε, βλεπε αγορα NOVA, πουλωντας παραμυθια! Γι' αυτο υπαρχουν τα επιχειρηματικα μυαλα..

Υπαρχει κανεις που να καταφερε να σπασει συμβολαιο και αν ναι πως το εκανε?

Επεξ/σία από JohNickZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα άκουγα 9.61 και ξαφνικά ακούω διαφήμιση FORTHNET ADSL στο φουλ!!!!!! 2 εκπομπές συνέχεια αυτό διαφημίζανε.ΑΛΛΑΞΑ ΣΤΑΘΜΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΟΔΗΓΑΩ!

 

Μου γυρίσανε τα μάτια ανάποδα.Με τέτοια προβλήματα τόσα παράπονα ...ΜΑΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΝ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ????????????????????

 

ΠΟΣΟ Μ@Λ@ΚΕΣ ΚΑΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΑ????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα άκουγα 9.61 και ξαφνικά ακούω διαφήμιση FORTHNET ADSL στο φουλ!!!!!! 2 εκπομπές συνέχεια αυτό διαφημίζανε.ΑΛΛΑΞΑ ΣΤΑΘΜΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΟΔΗΓΑΩ!

 

Μου γυρίσανε τα μάτια ανάποδα.Με τέτοια προβλήματα τόσα παράπονα ...ΜΑΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΝ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ????????????????????

 

ΠΟΣΟ Μ@Λ@ΚΕΣ ΚΑΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΑ????????

 

esy eκει κολλησες.εδω ο οτε που εχει δικο του χαλκο και λεει σταθερο ιντερνετ και αξιοπιστο και ο χαλκος ειναι μαυρο χαλι και ειναι και δικος τους και εσυ λες για μια διαφημιση,.ολοι ετσι κανουν να ηταν μονο μια ετερεια καλα θα ηταν .εχεις δει ποτε καμια διαφημιση να λεει κατι κακο ?και η κοκα κολα ειναι μαυρο χαλι αλλα κανειτις καλυτερες διαφημισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εχτές το βράδυ έχω αυτά τα stats

Forthnet.jpg

 

Το downstream margin 6 δεν πρέπει να είναι :o? Πρώτη φορά το βλέπω τόσο χαμηλά, παίζει στο 1-2......

 

Στη σύνδεση όλα ok, σερφάρω/κατεβάζω σφαίρα, d/c δεν έχω δει και τα pings μου στο wow είναι μια χαρά (50-70ms).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδι'α νίκαια και κατεβάζω με 80 μέχρι 100 και πιάνω 11 Mbps. Δεν πάει άλλο!!!

Και όχι από κανα torrent. Από ftp.archlinux.org ωπού εκει παλία έπιανα και 1000άρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδι'α νίκαια και κατεβάζω με 80 μέχρι 100 και πιάνω 11 Mbps. Δεν πάει άλλο!!!

Και όχι από κανα torrent. Από ftp.archlinux.org ωπού εκει παλία έπιανα και 1000άρικο

 

Φιλε μου το ιδιο προβλημα ειχα για μερικες μερες και εγω την προηγουμενη εβδομαδα (εχω και σχετικο post) αλλα απο την Δευτερα ολα ειναι οκ εδω Θεσ/νικη, αμπελοκοιπους μερια. Αυτη τη στιγμη που ποσταρω εδω κατεβαζω μια ΗD ταινια (6.7 GB) με 1.47GΒ/s.

 

Μπορα ειναι θα περασει. Μαλλον κατι κανουν και υπαρχουν περιοχες που επηρεαζονται αρνητικα (μα σε μεγαλο βαθμο ομως) στις ταχυτητες. Την προηγουμενη εβδομαδα δεν μπορουσα να δω πανω απο 500 bps στα φουλ και μου εκανε εντυπωση και εμενα.

 

Απλα υπομονη φιλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εγώ παιδι'α νίκαια και κατεβάζω με 80 μέχρι 100 και πιάνω 11 Mbps. Δεν πάει άλλο!!!

Και όχι από κανα torrent. Από ftp.archlinux.org ωπού εκει παλία έπιανα και 1000άρικο

 

πόσο καιρό συμβαίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...