Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά πρέπει να το τεστάρω και σε peak times και σε βάθος χρόνου για να δω ότι αυτή η συμπεριφορά της γραμμής δεν είναι τυχαία.

Καντο και το ξανασυζηταμε απο αλλη βαση.

 

Αν και δεν νομιζω να εχω τοτε forthnet,η αντιστροφη μετρηση εχει ξεκινησει!!!

 

Έχουν σε πολλή εκτίμηση το μέρος όπου ιδρύθηκε η *&*%$^*#@% εταιρία τους...

Και η αδικια ειναι οτι δεν μπορουμε να τους δειξουμε εμπρακτα την αμοιβαια εκτιμηση μας :devil:

 

Τι μου φταιει ο υπαλληλος να τον καντηλιασω?Κανα μεγαλυτερο "κεφαλι" θελω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω θα πω κατι ξεκαρφωτο.α.τα προβληματα ειναι ανα περιοχες οπως ειπαν πχ η κρητη ειναι ...

και β.καποιος μπορει λογω καποιων παραξενων πραγματων πχ καλωδια κτλ να εχει μεγαλυτερο προβλημα απο το φυσιολογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως πιστευω εκανα την καλυτερη κινηση.

εφυγα και πηγα σε αλλη εταιρια που δεν ειναι τοσο πιτα και λυθηκαν τα προβληματα μου.

εαν σε ενα χρονο εχω παλι προβλημα θα αλλαξω και θα παω αλλου.

ετσι απλα.

δεν ειμαι υποχρεωμενος να καθομαι να τα σκαω σε μια εταιρεια που δεν με καλυπτη ουτε να

καθομαι και να συνχιζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
εχουν κανει την ηλι8ιοτητα να τους βαζουν ολους με 24αρα...εγω ρε φιλε δεν 8ελω 24mbit γτ να μην βαλω 8?mbit???και να εχει διαφορετικες χρεωσεις...

 

το κόστος για τον ISP είναι το ίδιο είτε έχεις 8mbit είτε έως 24mbit...

 

επιπλέον η χρέωση του πακέτου των έως 24mbit ενός εναλλακτικού είναι πιο φτηνό από το αντίστοιχο πακέτο του ΟΤΕ με 8mbit...ποιος ο λόγος να ρίξει και άλλο την τιμή λοιπόν? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συν οτι ο οτε για να μην βλεπει βλαβες και διαφορα τετοια σου λεει τι αλλαγες χαλκου και τετοια.πληρωσε για 8 να σε ριξω στα 8 να τελειωνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και'γω που ειμαι Ηρακλειο στο κατεβασμα και ειδικα rapidshare μια χαρα τα παει.......1,4mbps οσα πιανει το ρουτερ δλδ........αλλα το προβλημα στα games υπαρχει ακομα...... λαγκαρει η γραμμη!!!!!Τοσο που τις περισσοτερες φορες δεν σ'αφηνει να μπεις!!!!!!

Να πω οτι το προβλημα αυτο δημιουργηθηκε απο τοτε που επεσε αισθητα το ping(50-90 σε Ελληνικους server).....δλδ 1 μηνα και τωρα!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν το ξέραμε να είμαστε expert στα δίκτυα για να μπορέσουμε να τα βγάλουμε πέρα με την Forthnet.Σιγά μην κάθομαι να τσεκάρω καλώδια και firmware και άλλες αηδίες.Όχι πόση απόσταση έχω από το κέντρο, όχι πόσο θόρυβο έχω, όχι το ένα όχι το άλλο. Αυτή η διαφήμιση του connex με τον τύπο να είναι πάνω στην καρέκλα με την κεραία στο χέρι τα λέει όλα. Αυτό κάνουμε εδώ. Ψαχνόμαστε να δούμε με ποιο τρόπο θα ανεβάσουμε λίγο καλύτερη ταχύτητα.Έχω ήδη κάνει αίτηση σε άλλη εταιρεία και κάνω υπομονή. Άλλη δουλειά δεν είχα μόνο να ασχολούμε με το internet της Forthnet που μια ζωή τα ίδια χάλια θα έχει.

Όσο δεν αντιδρούμε με σαφή και ενεργό τρόπο τόσο το ψωμί θα έχει 1 €, η τυρόπιτα θα έχει 2 € ένας καφές γύρω στα 4 € και άλλο τόσο η Forthnet θα προσφέρει τις ίδιες χαμηλής ποιότητας υπηρεσίες.

Όταν λέμε αντιδρούμε το εννοούμε.Αντιδρώ στην συγκεκριμένη περίπτωση σημαίνει φεύγω δεν γυρίζω ποτέ πίσω και κάνω και δυσφήμιση όποτε το φέρει η συζήτηση.

Είναι τόοοοοοοοοοοοοοοοοοσο απλά τα πράγματα.Μα τόσο απλά.

Το θέμα με τα 70 € είναι άλλο.Μας την έφεραν εντάξει το παραδέχομαι. Το υπογράψαμε όμως το συμβόλαιο.Και είναι συμβόλαιο. Και εμείς είμαστε Κύριοι και τηρούμε τις υποσχέσεις μας.

70 € θα κοστίσει η καθημερινή δυσφήμιση της συγκεκριμένης εταιρείας μέχρι να βαρεθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σιγά μην θέλει και PhD :P

 

ok δεν λέω έχεις και ένα δίκιο, αλλά δεν είναι και κάτι το σπουδαίο να κάνεις κάποια πράγματα...τα οποία αν έχουν γίνει λάθος θα έχεις πρόβλημα με όλους τους ISPs και όχι μόνο με την Forthnet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...