Προς το περιεχόμενο

Πρόωρη εκσπερμάτωση... Τρόποι αντιμετώπισης?


GiorGhino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ε, λάθος topic? :-D:-D:-D

 

Ή κάτι δε καταλαβαίνω?

 

 

Όχι δεν ήταν λάθος το thread, απλά είπα να το πάρω λίγο στο χαβαλέ, μη τρομάξει το παιδί. Γενικά σε αυτή την ηλικία, επειδή δεν έχεις συνηθίσει να ικανοποιείς κάποιον άλλο εκτός από τον εαυτό σου κι επειδή σε σόλο καταστάσεις δεν χρειάζεσαι προκαταρκτικά :lol:, τείνεις να πιάνεις γρήγορα υπερηχητικές ταχύτητες (10 ζμπρωξιές/sec) με αποτέλεσμα να τελειώνεις και γρήγορα. Σε αυτήν την περίπτωση πρέπει να αράξεις λίγο, γιατί δε θα σου δώσει κανείς μετάλλιο που τελείωσες πρώτος! Λίγη ποικιλία σε ταχύτητα κι ένταση δε βλάπτει.

 

Το άλλο για τον καρπό το είπα επειδή αν προπονείται σε τέτοιες ταχύτητες και 3-4 φορές τη μέρα, να προσέχει μη πάθει καμιά τενοντίτιδα :P

Αυτά λοιπόν, είπα να το ξεκαθαρίσω γιατί φαίνεται κάποιον έθιξα. (; )

 

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι, μιλάμε για υποθετικό σενάριο ή σου έχει ήδη συμβεί; Το ότι τελειώνεις μόνος σου σε 2 λεπτά δε σημαίνει πως θα σου συμβεί το ίδιο κι όταν βρίσκεσαι με γυναίκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόωρη εκσπερμάτιση είναι εφεύρεση φεμινιστικών κύκλων που έχουν κρίση ταυτότητας και υιοθετούν πατριαρχικά στερεότυπα. Αυτά που με (μας) θέλουν άντρα, αρσενικό με τα όλα μου, να χτυπάω το χέρι στο τραπέζι. Υπερμαραθωνοδρόμο στο κρεβάτι με πρωταρχική αποστολή να προσπαθώ για το δικό τους οργασμό που στις περισσότερες περιπτώσεις δεν θα έρθει. Όχι γιατί δεν έκάνα κάτι καλά, αλλά γιατί δεν έπλυνα τα πιάτα με ξίδι και άφησα ένα ζευγάρι κάλτσες πεταμένες στο μπάνιο.

 

Επειδή το πήραμε μονότερμα ε.

 

Επίσης, να συζητήσουμε και λίγο για τον γυναικείο πρόωρο οργασμό ή είναι οφ τόπικ;

Μιλάω για την (πολύ διαδεδομένη και αντίστοιχη της πρόωρης εκσπερμάτισης) κατάσταση που η γυναίκα φτάνει σε οργασμό, αμέσως μετά ή ακόμα και πριν τη διείσδυση, και μετά δεν ενδιαφέρεται να συνεχίσει.

Η νομίζατε οτι είναι μόνο γένους αρσενικού το πρόβλημα;

 

:lol: :lol: :lol:

 

Ας ανοίξει κάποιως (και γιατι να μην είσαι εσυ freedubus) (εγω δεν είμαι στη θέση να το κανω) και θα το τιμήσω με ενα σωρό ερωτήσεις και αναγνώσεις!:mrgreen:

 

Υ.Γ.

 

dr lag Η απόψεις και η προτάσεις σου είναι πραγματικά εξαίρετες!

 

Αν κατάλαβα καλά είσαι γυναικολόγος η ανδρολόγος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ τη μικρή μου σεξουαλική ζωή, έχω καταλλήξει στα εξής:

1) Αν έχεις γκόμενα, θες να μαμήσεις πιο πολύ άλλες.

2) Αν πας με άλλη και ειδικά μετά από κλαμπ ή σε στιγμή έξαψης, τότε 20 δευτερόλεπτα και πολλά είναι΄. Αν σου κάνει στοματικό, βάλε 5.

3) Αν είσαι με τη δικιά σου μετά από καιρό, τότε την πρώτη φορά κρατάς κανένα λεπτό στο αυθόρμητο, 2-3 λεπτά αν το παλέψεις.

4)Σε κάθε περίπτωση από τις παραπάνω, η δεύτερη φορά κρατάει πολύυυυ παραπάνω, μπορεί και καμια ώρα.

5)Γενικά εγώ προτιμώ η άλλη να μου κάνει στοματικό για να φεύγουν τα πολλά και μετά στη δεύτερη, την κάνω να τελειώσει 3 φορές άνετα.

Μου φαίνεται σχεδόν αδύνατο το να πας με άλλη πρώτη φορά και με την έξαψη που έχεις (στο αυθόρμητο) να κρατήσει παραπάνω από λεπτό. Αν έχεις φουντώσει, πως θα κρατηθείς??

Έχω πρόβλημα??

Στις τσόντες έχουν κομμένο το χαλινό και δεν αισθάνονται όσο εμείς(περιτομή) , γι αυτό κρατάνε τόσο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εσύ παντρεμένος δεν είσαι; (τον έδεσες το γάιδαρό σου, το μόνο πρόωρο που πρέπει να σε απασχολεί πια είναι το 6μηνήτικο.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jimarass εκτιμώ οτι το 2 και το 3 είναι λίγο out of order.. Γούστα είναι αυτά αλλα χρονικά είναι λίγο(πολύ) κουλά..

Αυτό δεν είναι πρόωρη εκσπερμάτιση αλλα high score.. :P (kidding πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βοηθήσεις στην κατανόηση, εσύ πόσο χρονών είσαι και πόσο είναι το διάστημα της σεξουαλικής σου ζωής?

 

Υ.Γ.

Έτσι μου φαίνεται και μένα βασικά, δύσκολο να διαρκέσει την καθε 1η φορά - βέβαια και εγώ πρωτάρης είμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πάει με 100 γυναίκες, αλλά έχω κάποια εμπειρία. Απλά επειδή έχω μιλήσει με πολλούς , το 99% , σε κάθε πρώτη επαφή με διαφορετική γκόμενα, το πολύ να αντέξουν 30 δευτερόλεπτα. Αν έχεις ¨φουντώσει" τον εγκέφαλό σου από πριν, δεν μπορείς να κρατηθείς....

΄Το 80% όμως κρατούσε όσο γούσταρε στη δεύτερη. Αν κάποιος έχει πρόβλημα πρόωρης, τότε δεν θα του βγει και στη δεύτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος έχει πρόβλημα πρόωρης, τότε δεν θα του βγει και στη δεύτερη?

 

Βασικά μέχρι τώρα αναφέρθηκε σαν πρόωρη εκσπερμάτωση το να εκσπερματώσει πριν καν κατεβάσει το σορτσάκι η δυεισδήσει.

 

Αν η πρόωρη εξπερμάτωση σημαίνει, ότι αυτος που τν έχει, του συμβαίνει συνεχόμενα και στην 2η και την 3η, δεν ξέρω.

 

Βασικά αναλύθηκαν αιτίες και τρόποι αντιμετώπισης κυρίως, η φύση αυτής δεν ξεκαθαρίστηκε αλλα η κουβέντα σταμάτησε σε διαφωνίες.

 

Δεν είναι και εύκολο εδω που τα λέμε. Όπως είπε ένας στην αρχή "αλλο πρόωρη εκσπερμάτωση και αλλο να τελειώνεις γρηγορότερα από όσο θα ήθελες."

 

Μπορεί να μπερδευτεί εύκολα.

 

Αλήθεια, μπορεί αυτο ακριβώς να χαρακτηρίζει την προωρη εκσπερμάτωση; Το ότι δηλαδή αυτός που την έχει εκσπερματώνει το ίδιο γρήγορα και στην 1η και στην 2η και στην 3η διαδοχική επαφή; :rolleyes:

 

Υ.Γ.

Καλή ερώτηση jimarass :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well, ας πω και γω αυτα που εχω αποκομίσει απο την εμπειρία μου.

 

Το ΠΑΝ στο ερωτικό ειναι να υπαρχει χημεία. Εγω αυτο το αναλυω σε 3 συνιστωσες :

 

1. Nα θέλετε τα ίδια πραγματα στο κρεβατι (πχ και οι 2 μπορει να γουσταρουνε πρωκτικό....αν οχι, τοτε υπαρχει προβλημα και αρχιζουν οι υποχωρησεις).

2.Κατα τη διαρκεια της διαδικασιας να υπαρχει συγχρονισμος-ταυτιση ταχυτητας. Δηλαδη αν πχ ο αντρας ειναι ετοιμος να τελειωσει, κοψει ταχυτητα για να κρατηθει ωστε να παρατεινει τη διαδικασια και η γυναικα δωσει πιο γρήγορο τέμπο, τοτε δεν υπαρχει συγχρονισμος και προφανως η γυναικα δεν καταλάβαινει τον αντρα (ισχυει βεβαια και το αντιθετο).Αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα η γυναικα να μην τελειωσει και να εχει παραπονα.

3.Σχετιζεται με το 2 και ουσιαστικα εχει να κανει με την ικανοτητα το αντρα να κουμανταρει την κατασταση. Δηλαδη αν για παραδειγμα δείς οτι εκει που εσυ θες αργα (για το καλο της), η αλλη το παει γρηγορα, κουμάνταρε την. Το πως θα το βρεις ;).

 

Προσωπικα στην πρωτη μου σχεση ειχα και γω το προβλημα που περιγραφεις γιατι δεν υπηρχε το 2, ψιλουπηρχε το 1 και δεν ήξερα να κανω το 3. Απο εκει και περα σε όσες σχέσεις έκανα, με ένα συνδιασμο αυτων των 3 σε μικροτερο ή μεγαλυτερο βαθμό, καταφερα να μην μου ξανασυμβει και μαλιστα τις πιο πολλές φορες τελειώνουμε ταυτοχρονα.

Θα το βρεις με τον καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well, ας πω και γω αυτα που εχω αποκομίσει απο την εμπειρία μου.

 

Το ΠΑΝ στο ερωτικό ειναι να υπαρχει χημεία. Εγω αυτο το αναλυω σε 3 συνιστωσες :

 

1. Nα θέλετε τα ίδια πραγματα στο κρεβατι (πχ και οι 2 μπορει να γουσταρουνε πρωκτικό....αν οχι, τοτε υπαρχει προβλημα και αρχιζουν οι υποχωρησεις).

2.Κατα τη διαρκεια της διαδικασιας να υπαρχει συγχρονισμος-ταυτιση ταχυτητας. Δηλαδη αν πχ ο αντρας ειναι ετοιμος να τελειωσει, κοψει ταχυτητα για να κρατηθει ωστε να παρατεινει τη διαδικασια και η γυναικα δωσει πιο γρήγορο τέμπο, τοτε δεν υπαρχει συγχρονισμος και προφανως η γυναικα δεν καταλάβαινει τον αντρα (ισχυει βεβαια και το αντιθετο).Αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα η γυναικα να μην τελειωσει και να εχει παραπονα.

3.Σχετιζεται με το 2 και ουσιαστικα εχει να κανει με την ικανοτητα το αντρα να κουμανταρει την κατασταση. Δηλαδη αν για παραδειγμα δείς οτι εκει που εσυ θες αργα (για το καλο της), η αλλη το παει γρηγορα, κουμάνταρε την. Το πως θα το βρεις ;).

 

Προσωπικα στην πρωτη μου σχεση ειχα και γω το προβλημα που περιγραφεις γιατι δεν υπηρχε το 2, ψιλουπηρχε το 1 και δεν ήξερα να κανω το 3. Απο εκει και περα σε όσες σχέσεις έκανα, με ένα συνδιασμο αυτων των 3 σε μικροτερο ή μεγαλυτερο βαθμό, καταφερα να μην μου ξανασυμβει και μαλιστα τις πιο πολλές φορες τελειώνουμε ταυτοχρονα.

Θα το βρεις με τον καιρο.

Πάντως πολλοί μου έχουν πει έμμεσα ότι δεν τους ενδιαφέρει αν τελειώσει η γυναίκα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πολλοί μου έχουν πει έμμεσα ότι δεν τους ενδιαφέρει αν τελειώσει η γυναίκα......

 

Προσωπικα το βλεπω εγωιστικα το πράγμα...Οτι αν δεν τελειωσει δλδ θα φταιω εγω και οτι δεν ειμαι καλος. Γενικα ειμαι ετσι δλδ. Κατα τα αλλα γενικα μαλλον ισχυει αυτο που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...