Προς το περιεχόμενο

Πρόωρη εκσπερμάτωση... Τρόποι αντιμετώπισης?


GiorGhino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά κατέλειξα οριστικά σε αυτό το σημείο:

 

Φτάνει με όλες αυτούς τους εκφοβισμούς, όλες αυτές τις περηφανολογείες και τις θεωρίες.

 

Εάν δεν ικανοποιηθεί οποιαδήποτε γυναίκαι απο μένα και ξενερώσει λόγο 1ας 2 πρόωρων εξπερματώσεων, ας σηκωθεί όπως είναι και ας πάει να βρει άλλον καλύτερο, και ντροπή δικιά τις θα ναι που κατσε σε μένα χωρίς να το προβλέψει (μιλάμε για γκόμενα και οχι για σχεση αγάπης).

 

Λίγο ψιλλιασμένος να σαι και φτάνει δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω.

 

Και με αυτό τον τόπο είναι σίγουρο πως θα τα καταφέρεις πολύ καλύτερα απ'ότι αν σπαρταράς σαν ψάρι απ τον ενδοιασμό. Ο ενδοιασμός οδηγεί στο φόβο, ο φόβος στον άγχος, και το αγχος, γενικός στα χειρότερα κάθε κατάστασης.

Αυτό έμαθα απο τις πανελλήνιες.

 

Ο πρωταρχικός σκοπός του Θέματος για μενα μπορώ να πω πως ολοκληρώθηκε.

 

Ευχαριστώ όλους τους συνεισφέροντες

 

Υ.Γ.

 

Επίσης να προσθέσω πως εκείνη η σύγκρουση με τον teo64x ήταν προϊον μιας ατυχούς παρεξήγησεις και διευθετήθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ξέρεις κρις85 πριν αρκετά χρόνια κάποιος είχε γράψει ότι η μεγαλύτερη αμάθεια είναι να θέλει κάποιος να μάθει αυτά που δεν μπορεί να καταλάβει. Αντίστοιχα, έγραψε, ότι όποιος γνωρίζει εκείνα που δεν μπορεί να καταλάβει και τα αφήνει στην ησυχία τους (σε ελεύθερη μετάφραση από μένα αυτό) είναι ο σοφότερος των ανθρώπων.

 

Επί του θέματος, είναι εντελώς διαφορετικό να λες σε ένα 18χρονο να πάρει αντικαταθλιπτικά γιατί τελειώνει γρήγορα λόγω της καύλας, της ανακάλυψης κάτι εντελώς νέου και ωραίου και άλλα τέτοια, και διαφορετικό να δίνεις αντικαταθλιπτικά στον κάθε θείο οποιασδήποτε ηλικίας του κριςογδόνταβάλε- που-γράφει-στο-ινσόμνια-και-έχει-ποστάρει-και-μια-συμπαθητική-πικ (το τελευταίο είναι κοπλιμάν για να μη γράψω το κοινότυπο νο οφενς και λοιπά για την πρώτη παράγραφο)

 

Μου λες εμενα δηλαδη οτι δεν μπορω να καταλαβω και να τ αφησω στην ησυχια τους..

 

Οκ αποψη σου. Δε με αφορα. Δε με ξερεις, δε σε ξερω, εσυ κανεις χαρακτηρισμους μεσω ενος φορουμ, χωρις να με ξερεις. Δικαιωμα σου, εσενα χαρακτηριζει. Απαξιω να σε πεισω για το αντιθετο.

 

Επειδη ομως προφανως δεν καταλαβαινομαστε, εγω ειπα οτι αποτελει μεθοδο θεραπειας που χορηγειται. Και ναι ω αινσταιν αν πιανει στον ογδονταβγαλε, πιανει και στον 18, ανεξαρτητα απ την αιτια.

 

btw εγω ποτε δεν ειπα να παρει αντικαταθλιπτικα, απλα το ανεφερα ως μεθοδο θεραπειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδη με τσιγκλας, να σου πω εγω τι εχω μαθει εξι χρονια απ τις 8 στις κλινικες: Δεν υπαρχει πιο ηλιθιο και γελοιο θεαμα απο εναν ιατρο που σε οτι ερωτηση δεν ξερει, η κατανοει, κρυβεται πισω απο το πτυχιο του, το επικαλειται σε οποιαδηποτε αντιπαραθεση και υποβαθμιζει τον αλλον(συνομιλητη, φοιτητη, κ.α.)

 

Και για να μην παρεξηγηθω, δεν αναφερομαι στον dr απ το φορουμ (που ομως ουσιαστικα το ιδιο πραγμα εκανε) αλλα σε παρα πολλους ιατρους(και καθηγητες) που εχω γνωρισει.

 

Να λοιπον μερικα πειστηρια:

 

http://web4health.info/gr/answers/sex-prem-ejac-treatment.htm

http://www.medlook.net/article.asp?item_id=2504

http://www.medlook.net/article.asp?item_id=1081

http://health.in.gr/news/article.asp?lngArticleID=47266

 

Για να δουμε ποιος ειναι ελεος και το ποσο αυθεντια γινεσαι επι παντως ορατου κ αορατου, με ενα χαρτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά κατέλειξα οριστικά σε αυτό το σημείο:

 

Φτάνει με όλες αυτούς τους εκφοβισμούς, όλες αυτές τις περηφανολογείες και τις θεωρίες.

 

Εάν δεν ικανοποιηθεί οποιαδήποτε γυναίκαι απο μένα και ξενερώσει λόγο 1ας 2 πρόωρων εξπερματώσεων, ας σηκωθεί όπως είναι και ας πάει να βρει άλλον καλύτερο, και ντροπή δικιά τις θα ναι που κατσε σε μένα χωρίς να το προβλέψει (μιλάμε για γκόμενα και οχι για σχεση αγάπης).

 

Λίγο ψιλλιασμένος να σαι και φτάνει δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω.

 

Και με αυτό τον τόπο είναι σίγουρο πως θα τα καταφέρεις πολύ καλύτερα απ'ότι αν σπαρταράς σαν ψάρι απ τον ενδοιασμό. Ο ενδοιασμός οδηγεί στο φόβο, ο φόβος στον άγχος, και το αγχος, γενικός στα χειρότερα κάθε κατάστασης.

Αυτό έμαθα απο τις πανελλήνιες.

 

Ο πρωταρχικός σκοπός του Θέματος για μενα μπορώ να πω πως ολοκληρώθηκε.

 

Δικαίωμα και θέτω τις εξής ερωτήσεις. Αν φύγει από εσένα μια γκόμενα, και πάει σε μένα, μετά εγώ θα φταίω να σε θεωρώ χαμένο? Και ότι εγώ είμαι πιο μάγκας (και vice versa?). Είπαμε δε σε γουστάρει φατσικώς, δε φταις εσύ, αλλά αν δε σε γουστάρει και στο κρεβάτι, φταις. Οπότε μιλάμε για αποτυχία.

Σχέση αγάπης δν υπάρχει*. Το ότι η αστική κοινωνία, σε αντίθεση με ότι ισχύει στη φύση, σου βαλε στο μυαλουδάκι σου ότι οι σχέσεις ανδρα με γυναίκα πρέπει να είναι 1:1, και όχι 1:n, δε σημαίνει ότι κατ' ανάγκη πρέπει να το ακολουθήσεις. Μπορεί να μην βολεύει στη λογική του καπιταλισμού , παιδάκι, station_wagon, σπίτι στα προάστια, αλλά το είδος διαιωνίζεται, σε αντίθεση με τους gay, μια αρρώστια, που πρέπει να προλαμβάνεται.

 

*γνώρισα μια κοπέλα πριν κανά δυο βδομάδες, δίναμε μάθημα (άλλο τμήμα αυτή) και έτυχε να καθήσουμε δίπλα δίπλα. Η κοινή εμπειρία μας (πέταγα εγώ μαλακίες, και αυτή γέλαγε), μας έφερε πιο κοντά. Αν όμως εγώ δεν την δω 10 μέρες, ε μετά θα την ξεχάσω , θα με ξεχάσει εκείνη. Μην τα μεγαλοποιούμε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε καταλαβαινω. Γιατρος μπορει να εισαι, αλλα αυθεντια στα παντα σιγουρα οχι.

Το σχολιο μου για τον θειο μου που κολλαει?

Περιμενω απαντηση, δε θ ακουω απ τον καθε ξεμπαρκο ελεος γ αυτα που λεω και μετα

no comments

 

To thread είναι σκέτη απόλαυση, γιατί προσπαθείς να το χαλάσεις με προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμούς;

Τι θέση μπορεί να έχουν τα αντικαταθλιπτικά στη περίπτωση ενός νέου που μόλις άρχισε να ζει τη χαρά του έρωτα; Χρειάζεται να είναι κανείς γιατρός για να μη γράφει ανοησίες;

Τώρα το τι έγραψε ο καθηγητής στο θείο σου (που ίσως κι εσύ ο ίδιος να μη γνωρίζεις το ακριβές ιστορικό του) ή το τι μπορεί να συνταγογραφεί ο κάθε professor του κάθε πέραδώθε πανεπιστημίου, λίγο με εντυπωσιάζει.

Ξέμπαρκος που ξέρεις, ίσως και να είμαι σε ένα τεχνολογικό forum, γιαυτό και ρωτάω συχνά για επεξεργαστές, θερμοκρασίες και κάρτες γραφικών. Όμως στο συγκεκριμένο κομμάτι που συζητάμε, παίζω στο δικό μου γήπεδο, γιαυτό θα σε παρακαλούσα να μου επιτρέψεις να έχω μια κάπως πιο υπεύθυνη άποψη.

Από κει και πέρα, αν νομίζεις πως θέλεις να βγάλεις κάποιο άχτι μπορείς να μου στείλεις pm - μην ανακατώσουμε πάλι το thread με off topic μπουρδολογίες, please.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λες εμενα δηλαδη οτι δεν μπορω να καταλαβω και να τ αφησω στην ησυχια τους..

 

Εγώ δεν είπα τίποτα, απευθύνθηκα σε σένα, δεν αναφέρθηκα.

 

Οκ αποψη σου. Δε με αφορα. Δε με ξερεις, δε σε ξερω, εσυ κανεις χαρακτηρισμους μεσω ενος φορουμ, χωρις να με ξερεις. Δικαιωμα σου, εσενα χαρακτηριζει. Απαξιω να σε πεισω για το αντιθετο.

 

Πολύ εύκολα απαξιώνεις τους συνομιλητές σου, κρίμα, γιατί ούτε χαρακτηρισμό έκανα ούτε τίποτα. Ο καθένας εδώ μέσα χαρακτηρίζεται από τα ίδια τα λεγόμενά του.

 

Επειδη ομως προφανως δεν καταλαβαινομαστε, εγω ειπα οτι αποτελει μεθοδο θεραπειας που χορηγειται. Και ναι ω αινσταιν αν πιανει στον ογδονταβγαλε, πιανει και στον 18, ανεξαρτητα απ την αιτια.

 

Ευχαριστώ για το κοπλιμάν του αινστάιν, αν και εδώ μέσα με έχουν φακελώσει ως άνθρωπο των θεωρητικών επιστημών οπότε γράψε άκυρο (=ρ) Και ο θείος σου είναι οφτοπικ.

 

btw εγω ποτε δεν ειπα να παρει αντικαταθλιπτικα, απλα το ανεφερα ως μεθοδο θεραπειας.

 

Δεν διάβασα ποτέ το ποστ σου, απλά είδα την αγένειά σου στο ποστ κάποιου με επιχειρήματα.

 

 

Αυτά από μένα και καληνύχτα σας, δεν έχω σκοπό να συνεχίσω την άσκοπη αυτή αντιπαράθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι τα επιχειρηματα? αντικαταθληπτικα-(ελεος)

 

Ποια ηταν η αγενεια μου? Που απαιτω να μη μου λεει ελεος ο καθενας εδω μεσα αλλα αν εχει κατι να μου πει να μου μιλαει σε σωστο τονο? Τελος παντων ελπιζω κατι να μαθαμε ολοι σημερα. off topic τερμα απο μενα

 

 

-----Προστέθηκε 3/2/2009 στις 02 : 16 : 02-----

 

 

To thread είναι σκέτη απόλαυση, γιατί προσπαθείς να το χαλάσεις με προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμούς;

Τι θέση μπορεί να έχουν τα αντικαταθλιπτικά στη περίπτωση ενός νέου που μόλις άρχισε να ζει τη χαρά του έρωτα; Χρειάζεται να είναι κανείς γιατρός για να μη γράφει ανοησίες;

Τώρα το τι έγραψε ο καθηγητής στο θείο σου (που ίσως κι εσύ ο ίδιος να μη γνωρίζεις το ακριβές ιστορικό του) ή το τι μπορεί να συνταγογραφεί ο κάθε professor του κάθε πέραδώθε πανεπιστημίου, λίγο με εντυπωσιάζει.

Ξέμπαρκος που ξέρεις, ίσως και να είμαι σε ένα τεχνολογικό forum, γιαυτό και ρωτάω συχνά για επεξεργαστές, θερμοκρασίες και κάρτες γραφικών. Όμως στο συγκεκριμένο κομμάτι που συζητάμε, παίζω στο δικό μου γήπεδο, γιαυτό θα σε παρακαλούσα να μου επιτρέψεις να έχω μια κάπως πιο υπεύθυνη άποψη.

Από κει και πέρα, αν νομίζεις πως θέλεις να βγάλεις κάποιο άχτι μπορείς να μου στείλεις pm - μην ανακατώσουμε πάλι το thread με off topic μπουρδολογίες, please.

 

Αν νομιζεις οτι χαλαω το thread παραθετοντας την πληροφορια οτι τα αντικαταθλ αποτελουν μεθοδο θεραπειας..απλα ελεος.

 

Δεν ειπα οτι εχουν σχεση με το παιδι που ανοιξε το thread. Αλλα πρεπει οντως καποιος να ειναι ανοητος (οπως λες) και μπουρδολογος (!) για να μην καταλαβει οτι το topic ειναι ''προωρη εκσπερματιση'' και σ αυτο χωραν σαφως τα αντικαταθλ.

 

Ποτε δεν αναφερθηκα στον 18χρονο.

 

Οσο για τα υπολοιπα, ελπιζω τα Links να σε καλυψαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Post #186 σελ. 19

Λίγο ψιλλιασμένος να σαι και φτάνει δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω.

 

Και με αυτό τον τόπο είναι σίγουρο πως θα τα καταφέρεις πολύ καλύτερα απ'ότι αν σπαρταράς σαν ψάρι απ τον ενδοιασμό. Ο ενδοιασμός οδηγεί στο φόβο, ο φόβος στον άγχος, και το αγχος, γενικός στα χειρότερα κάθε κατάστασης.

Αυτό έμαθα απο τις πανελλήνιες.

 

(...)

Και όταν λέω να σαι λίγο ψιλιασμένος, επιστρέφω σε απλά και βασικά πράγματα που ήδη είχα στο μυαλό μου και εδώ είτ επιβεβαιώθηκαν με την αναφορά, είτε ολοκληρώθηκαν όπως για παράδειγμα

την απόρεια συγκέντρωσης κατά την επαφή με το να σκέφτεσαι κάτι άλλο,

τους προληπτικούς αυνανισμούς την ίδια μέρα,

να σκέφτεσαι ψυχολογικά την ικανοποίηση του συντρόφου ταυτόχρονα και όχι αποκλειτικιά την δικιά σου,

να χεις κατα νου ότι δεν τελειώνουν όλα στην πρώτη φορά αλλα θα υπάρξουν και οι επόμενες "εγγυημενες"

 

Έτσι απλά πράγματα και όχι ακρότητες περι ασκήσεων, ούτε χρειάζεται να χεις κατα νου όλα εκείνα που ανέφεραν τα κοριτσια για τα "ιδανικά των γυναικών" στην προσπαθειά τους να συνεισφέρουν αποτελεσματικά.

Περισσότερο θα σε αγχώσουν παρά θα σε βοηθήσουν πιστεύω...

 

Απ'όλα όσα ειπώθηκαν στο Θέμα αυτά μου φαίνεται είναι τα βασικά και ταυτόχρονα πιο απλά που μπορούν να βοηθήσουν στο πρόβλημα της πρόωρης εκσπερμάτωσης χωρίς να ξεχνάμε πάντα τα πολυ απλά αίτια στα οποία οφείλεται και αναφέρθηκαν επανελειμένως από χρήστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόωρη εκσπερμάτιση είναι εφεύρεση φεμινιστικών κύκλων που έχουν κρίση ταυτότητας και υιοθετούν πατριαρχικά στερεότυπα. Αυτά που με (μας) θέλουν άντρα, αρσενικό με τα όλα μου, να χτυπάω το χέρι στο τραπέζι. Υπερμαραθωνοδρόμο στο κρεβάτι με πρωταρχική αποστολή να προσπαθώ για το δικό τους οργασμό που στις περισσότερες περιπτώσεις δεν θα έρθει. Όχι γιατί δεν έκάνα κάτι καλά, αλλά γιατί δεν έπλυνα τα πιάτα με ξίδι και άφησα ένα ζευγάρι κάλτσες πεταμένες στο μπάνιο.

 

Επειδή το πήραμε μονότερμα ε.

 

Επίσης, να συζητήσουμε και λίγο για τον γυναικείο πρόωρο οργασμό ή είναι οφ τόπικ;

Μιλάω για την (πολύ διαδεδομένη και αντίστοιχη της πρόωρης εκσπερμάτισης) κατάσταση που η γυναίκα φτάνει σε οργασμό, αμέσως μετά ή ακόμα και πριν τη διείσδυση, και μετά δεν ενδιαφέρεται να συνεχίσει.

Η νομίζατε οτι είναι μόνο γένους αρσενικού το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι τα επιχειρηματα? αντικαταθληπτικα-(ελεος)

 

Ποια ηταν η αγενεια μου? Που απαιτω να μη μου λεει ελεος ο καθενας εδω μεσα αλλα αν εχει κατι να μου πει να μου μιλαει σε σωστο τονο? Τελος παντων ελπιζω κατι να μαθαμε ολοι σημερα. off topic τερμα απο μενα

 

Αν νομιζεις οτι χαλαω το thread παραθετοντας την πληροφορια οτι τα αντικαταθλ αποτελουν μεθοδο θεραπειας..απλα ελεος.

 

Δεν ειπα οτι εχουν σχεση με το παιδι που ανοιξε το thread. Αλλα πρεπει οντως καποιος να ειναι ανοητος (οπως λες) και μπουρδολογος (!) για να μην καταλαβει οτι το topic ειναι ''προωρη εκσπερματιση'' και σ αυτο χωραν σαφως τα αντικαταθλ.

 

Ποτε δεν αναφερθηκα στον 18χρονο.

 

Οσο για τα υπολοιπα, ελπιζω τα Links να σε καλυψαν

 

Με αναγκάζεις να απαντήσω, αν και από ώρα θα έπρεπε να έχω πάει για ύπνο, γιατί όντως αυτό που γράφεις στην υπογραφή σου είναι πέρα για πέρα αληθινό: Έχουμε πάρει διαζύγιο από την κοινή λογική!!!

 

Το topic δεν είναι πρόωρη εκσπερμάτιση γενικώς και αορίστως, γιατί τότε γράφουμε σε λάθος forum. Τη συζήτηση την άρχισε ένας φίλος που περιέγραψε ένα "πρόβλημα" και ζήτησε κάποιες γνώμες πάνω σ΄αυτό. Χάρηκα ιδιαίτερα που οι περισσότεροι το αντιμετώπισαν έτσι όπως έπρεπε, έτσι όπως θα μίλαγαν πρόσωπο με πρόσωπο με κάποιο φίλο τους, δηλαδή στο χαβαλέ. Το να μπλέκουμε μια φυσιολογική κατάσταση με φάρμακα, ασκήσεις ελέγχου και άλλες παπαρολογίες (να μου επιτρέψεις να τα χαρακτηρίζω έτσι έχοντας απόλυτη επίγνωση του τι γράφω κι ας μην αναφέρομαι αποκλειστικά σε σένα που τα παίρνεις όλα προσωπικά), πιστεύω ότι δεν βοηθάει το φίλο μας.

 

Ενδιαφέροντα τα links που παραθέτεις, αλλά μετά από τη μακρά εμπειρία που ανέφερες στις κλινικές, θα έπρεπε να ξέρεις ότι η ιατρική δεν ασκείται μέσα από εκλαϊκευμένα αναγνώσματα. Όμως για να μη φανώ υπερόπτης, ας υποθέσουμε ότι ο φίλος μας ερχόταν στο ιατρείο μου και του έλεγα σύμφωνα με τα κείμενα ευαγγέλια που παραθέτεις, ότι πάσχει από μια σοβαρή σεξουαλική διαταραχή που επηρρεάζει το 40% των ανδρών και για να θεραπευθεί πρέπει να κάνει ψυχοθεραπεία, να μάθει τη μέθοδο Masters & Johnson, τις ασκήσεις Kegel και φυσικά πριν δει τη κοπέλα του να χαπακώνεται με Prozak, που παρενέργειά τους είναι η καθυστερημένη εκσπερμάτωση - σου λέει κάτι αυτό; Πως νομίζεις ότι θα αντιδρούσε ο κατά τ' άλλα υγειέστατος "ασθενής" μου; Στη χειρότερη περίπτωση "θα τον έπαιρνε από κάτω" χειροτερεύοντας το πρόβλημά του και στην καλύτερη θα με χαρακτήριζε παπάρα και θα πήγαινε να ξεχαρμανιάσει με την κοπέλα του.

 

Να με συμπαθάς που αντικρούω τις απόψεις σου χωρίς να είμαι καθηγητής μεγάλου πανεπιστημίου. Με τις γνώσεις όμως και τη μικρή εμπειρία που έχω από την απόλυτα σχετική με το θέμα, ειδικότητά μου, όχι μόνο δε θα συνταγογραφούσα αλλά ούτε καν θα ανέφερα τη λέξη αντικαταθλιπτικά σ' έναν 18άρη που κάνει τα πρώτα του βήματα στον έρωτα.

 

ΥΓ: Τώρα αν θεωρείς ότι δεν σου μίλησα στο σωστό τόνο, όσοι διαβάζουν μπορούν να κρίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόωρη εκσπερμάτιση είναι εφεύρεση φεμινιστικών κύκλων που έχουν κρίση ταυτότητας και υιοθετούν πατριαρχικά στερεότυπα. Αυτά που με (μας) θέλουν άντρα, αρσενικό με τα όλα μου, να χτυπάω το χέρι στο τραπέζι. Υπερμαραθωνοδρόμο στο κρεβάτι με πρωταρχική αποστολή να προσπαθώ για το δικό τους οργασμό που στις περισσότερες περιπτώσεις δεν θα έρθει. Όχι γιατί δεν έκάνα κάτι καλά, αλλά γιατί δεν έπλυνα τα πιάτα με ξίδι και άφησα ένα ζευγάρι κάλτσες πεταμένες στο μπάνιο.

 

Επειδή το πήραμε μονότερμα ε.

 

Επίσης, να συζητήσουμε και λίγο για τον γυναικείο πρόωρο οργασμό ή είναι οφ τόπικ;

Μιλάω για την (πολύ διαδεδομένη και αντίστοιχη της πρόωρης εκσπερμάτισης) κατάσταση που η γυναίκα φτάνει σε οργασμό, αμέσως μετά ή ακόμα και πριν τη διείσδυση, και μετά δεν ενδιαφέρεται να συνεχίσει.

Η νομίζατε οτι είναι μόνο γένους αρσενικού το πρόβλημα;

 

 

 

 

Για συνεχίστε, αποκτά ενδιαφέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδη με τσιγκλας, να σου πω εγω τι εχω μαθει εξι χρονια απ τις 8 στις κλινικες: Δεν υπαρχει πιο ηλιθιο και γελοιο θεαμα απο εναν ιατρο που σε οτι ερωτηση δεν ξερει, η κατανοει, κρυβεται πισω απο το πτυχιο του, το επικαλειται σε οποιαδηποτε αντιπαραθεση και υποβαθμιζει τον αλλον(συνομιλητη, φοιτητη, κ.α.)

 

Για να δουμε ποιος ειναι ελεος και το ποσο αυθεντια γινεσαι επι παντως ορατου κ αορατου, με ενα χαρτι.

 

Μερικές μέρες πρίν

@all

Συντηρητης κλιματιστικου σε μοναδα υγειας speaking

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2538416&postcount=40

:lol:

 

Έχουμε πάρει όντως διαζύγιο απο την κοινή λογική...

(Φυσικά δεν θίγω το αξιοπρεπέστατο επάγγελμα του φίλου chris αλλα την περίεργη λογική τύπου "δουλεύω στο κυλικείο των δικαστηρίων άρα ξέρω απο νομική..")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αναγκάζεις να απαντήσω, αν και από ώρα θα έπρεπε να έχω πάει για ύπνο, γιατί όντως αυτό που γράφεις στην υπογραφή σου είναι πέρα για πέρα αληθινό: Έχουμε πάρει διαζύγιο από την κοινή λογική!!!

 

Το topic δεν είναι πρόωρη εκσπερμάτιση γενικώς και αορίστως, γιατί τότε γράφουμε σε λάθος forum. Τη συζήτηση την άρχισε ένας φίλος που περιέγραψε ένα "πρόβλημα" και ζήτησε κάποιες γνώμες πάνω σ΄αυτό. Χάρηκα ιδιαίτερα που οι περισσότεροι το αντιμετώπισαν έτσι όπως έπρεπε, έτσι όπως θα μίλαγαν πρόσωπο με πρόσωπο με κάποιο φίλο τους, δηλαδή στο χαβαλέ. Το να μπλέκουμε μια φυσιολογική κατάσταση με φάρμακα, ασκήσεις ελέγχου και άλλες παπαρολογίες (να μου επιτρέψεις να τα χαρακτηρίζω έτσι έχοντας απόλυτη επίγνωση του τι γράφω κι ας μην αναφέρομαι αποκλειστικά σε σένα που τα παίρνεις όλα προσωπικά), πιστεύω ότι δεν βοηθάει το φίλο μας.

 

Ενδιαφέροντα τα links που παραθέτεις, αλλά μετά από τη μακρά εμπειρία που ανέφερες στις κλινικές, θα έπρεπε να ξέρεις ότι η ιατρική δεν ασκείται μέσα από εκλαϊκευμένα αναγνώσματα. Όμως για να μη φανώ υπερόπτης, ας υποθέσουμε ότι ο φίλος μας ερχόταν στο ιατρείο μου και του έλεγα σύμφωνα με τα κείμενα ευαγγέλια που παραθέτεις, ότι πάσχει από μια σοβαρή σεξουαλική διαταραχή που επηρρεάζει το 40% των ανδρών και για να θεραπευθεί πρέπει να κάνει ψυχοθεραπεία, να μάθει τη μέθοδο Masters & Johnson, τις ασκήσεις Kegel και φυσικά πριν δει τη κοπέλα του να χαπακώνεται με Prozak, που παρενέργειά τους είναι η καθυστερημένη εκσπερμάτωση - σου λέει κάτι αυτό; Πως νομίζεις ότι θα αντιδρούσε ο κατά τ' άλλα υγειέστατος "ασθενής" μου; Στη χειρότερη περίπτωση "θα τον έπαιρνε από κάτω" χειροτερεύοντας το πρόβλημά του και στην καλύτερη θα με χαρακτήριζε παπάρα και θα πήγαινε να ξεχαρμανιάσει με την κοπέλα του.

 

Να με συμπαθάς που αντικρούω τις απόψεις σου χωρίς να είμαι καθηγητής μεγάλου πανεπιστημίου. Με τις γνώσεις όμως και τη μικρή εμπειρία που έχω από την απόλυτα σχετική με το θέμα, ειδικότητά μου, όχι μόνο δε θα συνταγογραφούσα αλλά ούτε καν θα ανέφερα τη λέξη αντικαταθλιπτικά σ' έναν 18άρη που κάνει τα πρώτα του βήματα στον έρωτα.

 

ΥΓ: Τώρα αν θεωρείς ότι δεν σου μίλησα στο σωστό τόνο, όσοι διαβάζουν μπορούν να κρίνουν.

 

Πραγματικα δεν εχω να προσθεσω κατι σ αυτα που ειπες. Η δικη μου ενσταση ειναι οτι απλα ανεφερα το γεγονος με τα αντικαταθληπτικα και εσυ μου τη μπηκες με ειρωνικα σχολεια τυπου no comment, ελεος κτλ ενω εγω σου μιλησα πολυ καλα στην αρχη και σου ανεφερα το γεγονος με τον θειο μου.. Φυσικα και δεν ειπα ποτε εγω να παρει αντικαταθλ, φυσικα και θα το βουλωσω οταν μιλας εσυ ως ειδικος, απλα θα μου επιτρεψεις να εχω κατι με την ειρωνεια και τα απαξιωτικα σχολια, που με οδηγει (κακως) στο να γινομαι τουρκος. Πραγματικα δεν ειχα καμια προθεση να νευριασω σημερα το βραδυ.

 

Πιστεψε με οτι δεν εισαι καθηγητης (ελληνικου) πανεπιστημιου μονο θετικα μπορει να μετρησει στην αποψη μου για σενα( ε και συ δεν εμπαινες σε καμια φοιτητικη νεολαια,

δεν εγλειφες καμια κατουρημενη ποδια και θα σου λεγα πως θα επαιρνες θεσουλα αμεσως).

 

Τελος παντων επειδη οταν νευριαζω χανω το μετρο, δεν θα επρεπε για κανεναν λογο να σου απαντησω προσβλητικα οτι κ αν ειχες πει εσυ, αρα σου οφειλω μια συγγνωμη. Δεν ειμαι το κωλοπαιδο που τσακωνεται αδιακριτως.

 

Τωρα κατι σχετικο με το θεμα μας, εγω παρατηρω παρα μα παρα πολλα παιδια 18-19-20 + με προβλημα στυτικης δυσλειτουργίας, αγχωμενα απο τη ζωη τους γενικοτερα να σκεφτονται να πανε στο φαρμακειο για viagra και τελικα να καταληγουν στο να μην κανουν καθολου σεξ και να αποφευγουν εντελως την ''τριβη'' με το αντιθετο φυλο.

 

Και να σε ρωτησω αν θελεις να μου πεις, εκει η λυση ποια ειναι? Σιγουρα μιλαμε για ψυχογενεις παραγοντες αλλα και παλι αυτο δεν βοηθαει και πολυ..χειροπιαστα λοιπον, παει στο φαρμακειο για Βιαγκρα (ειδικα απ τη στιγμη που εχει 2-3 αποτυχημενες επαφες με διαφορετικα ατομα), ακολουθει ψυχολογικη υποστηριξη, τι κανει?

 

Γιατι πιστεψε με ο 20αρης με προβληματα στυσης αντιμετωπιζει πολυ περισσοτερα αδιεξοδα απ οτι ο αντιστοιχος 40αρης.

 

 

-----Προστέθηκε 3/2/2009 στις 04 : 07 : 40-----

 

 

Μερικές μέρες πρίν

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2538416&postcount=40

:lol:

 

Έχουμε πάρει όντως διαζύγιο απο την κοινή λογική...

(Φυσικά δεν θίγω το αξιοπρεπέστατο επάγγελμα του φίλου chris αλλα την περίεργη λογική τύπου "δουλεύω στο κυλικείο των δικαστηρίων άρα ξέρω απο νομική..")

 

λολ και με σενα! Τελειωσε δεν ξανανευριαζω εδω μεσα (οσο ζω μαθαινω)

 

Συντηρητη ελεγα τον αλλον που μου ελεγε οτι στο AIDS ψαχνει ο ιος να κρυφτει για να μη τον βρουμε! Και δεν μου ελεγε το επαγγελμα του, παρα μονο οτι δουλευει σε μια κλινικη.

 

Παντως καλυτερα συντηρητης, τουλαχιστον δεν θα εγραφα εργασιες μεχρι τις 4 το πρωι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...