Προς το περιεχόμενο

Πρόωρη εκσπερμάτωση... Τρόποι αντιμετώπισης?


GiorGhino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην λέτε ότι να'ναι. Οι γυναίκες έχουν λόγους να επιλέγουν άντρες μεγαλύτερους σε ηλικία, αλλά οι λόγοι αυτοί δεν αφορούν το σεξ.

 

Και ένας 17χρονος με θέληση για βελτίωση και 2-3 μήνες εντατικών μαθημάτων, μπορεί έπειτα να ικανοποιήσει οποιαδήποτε νορμαλ γυναίκα ανεξαρτήτου ηλικίας και εμπειριών. Για να μην πω καλύτερα από τον 30άρη και ξενερώσετε.

 

Γενικά είναι θέμα αν το εχεις ή οχι, πόσο θέλεις να ψαχτείς πάνω στο θέμα πόσο ασχολεισαι με τη δική σου ικανοποίηση πόσο με την ικανοποίηση της συντρόφου σου, διαφορα εγκεφαλικά παιχνίδια πριν και μετα κλπ κλπ κλπ. Δεν πάει ανάλογα την ηλικία αλλά ανάλογα τη διάθεση οπως είπες και εσυ ενας 20ρης με θεληση τα καταφερνει πολυ καλύτερα πολλους μεγαλύτερους και ας εχουν εμπειρία.

Το ολο θέμα ειναι να καταλαβεις τις αναγκες του αλλου και να προσπαθησεις να τις ικανοποιησεις, υπομονη, συζητηση και θεληση είναι τα απαραιτητα προσόντα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Mια 40άρα πάντως,τι θα προτιμήσει άραγε.

Τον 50άρη ή τον 25άρη?

 

..εξαρτάται από το "ποιά είναι", σαν χαρακτήρας, σαν άτομο στην "κοινωνία" κλπκλπκλπ, από το τί είδους "κατάσταση" θα είναι, απλά μια,δυο,τρεις φορές σεχ, ή μια έστω βραχύβια σχέση κλπκλπκλπ και τί ανάγκες έχει κτλκτλκτλ.

ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΜΩΣ ΓΡΑΜΜΕΣ, και πες πώς είναι πρόταση σε ερωτηματολόγιο : Ποιόν απ' τους 2 ;

...Το πιο πιθανό να προτιμήσει τον μίστερ 25, γιατί στα 40 της θέλει "επιβεβαίωση",να νιώσει ότι έχει πέραση, και γιατί θέλει δίπλα σε έναν νέο να νιώσει κάπου κι αυτή νέα, και γιατί ο 25άρης "βαράει" πιο καλά από τον 50άρη, και γιατί κάπου θα το χαρεί να το παίξει και λίγο "μαμά" , ξεδιπλώνοντας την εμπειρία μιας ζωής,,, - εμπειρία που όταν δεν την έχει όταν είναι η ίδια 20 την αποζητά σε 30φευγάρηδες, όπως αποζητά το να νιώσει επιθυμητή από "ψημένο άντρα", να έχει την "προσοχή" που δεν θα της δείξει ο συνομήλικος, συν πάλι η διαολεμένη επιβεβαίωση ότι έχει πέραση στον "ώριμο και πολύπειρο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..εξαρτάται από το "ποιά είναι", σαν χαρακτήρας, σαν άτομο στην "κοινωνία" κλπκλπκλπ, από το τί είδους "κατάσταση" θα είναι, απλά μια,δυο,τρεις φορές σεχ, ή μια έστω βραχύβια σχέση κλπκλπκλπ και τί ανάγκες έχει κτλκτλκτλ.

ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΜΩΣ ΓΡΑΜΜΕΣ, και πες πώς είναι πρόταση σε ερωτηματολόγιο : Ποιόν απ' τους 2 ;

...Το πιο πιθανό να προτιμήσει τον μίστερ 25, γιατί στα 40 της θέλει "επιβεβαίωση",να νιώσει ότι έχει πέραση, και γιατί θέλει δίπλα σε έναν νέο να νιώσει κάπου κι αυτή νέα, και γιατί ο 25άρης "βαράει" πιο καλά από τον 50άρη, και γιατί κάπου θα το χαρεί να το παίξει και λίγο "μαμά" , ξεδιπλώνοντας την εμπειρία μιας ζωής,,, - εμπειρία που όταν δεν την έχει όταν είναι η ίδια 20 την αποζητά σε 30φευγάρηδες, όπως αποζητά το να νιώσει επιθυμητή από "ψημένο άντρα", να έχει την "προσοχή" που δεν θα της δείξει ο συνομήλικος, συν πάλι η διαολεμένη επιβεβαίωση ότι έχει πέραση στον "ώριμο και πολύπειρο".

 

Με τη φράση που είναι σε Βold θα συμφωνήσω, με το θέμα επιβεβαίωσης δε συμφωνώ.

 

 

Παιδιά πολύ το φιλοσοφήσατε και δεν κάνει, το θρεντ είναι για πχιουρ σεξ και ξυλοκαΐνη.

 

Δίκιο έχεις, δεν έχει πλάκα πια το topic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδιά (και κοπέλες:mrgreen:) λέω να πάμε για ύπνο και να περιμένουμε την αυριανή μέρα όπου προφανώς θα ρθουν νεοι χρηστες με καινουργιες απόψεις για συζήτηση.

Το φόρουμ είναι αχανές και μην ξεχνάτε ακομα ότι συγκεριμένοι είμαστε που ποστάραμε σε αυτό το thread και ας εφτασε 17 σελίδα.

 

Οι αναλύσεις και ερμηνείες των δικών μας απόψεων έχουν σχεδόν εξαντληθεί. Ας περιμένουμε την αυριανή μέρα για νεες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να θέλει κάποια να φανεί παρθένα στις εκάστοτε σχέσεις της;

Γιατι ειναι πιο cult.

:-D

 

Luci να είσαι λίγο ελαστικός.Αν η γυναίκα έχει να φάει π..... πολύ καιρό και ο 17ρης μια χαρά είναι για τη δουλειά.

 

Δεν υπαρχει ελαστικοτητα σε αυτα τα θεματα.

Αν μια γυναικα εχει να παει με καποιον πολυ καιρο και πεσει σε 17χρονο, μαλλον μετα θα κανει ακομη περισσοτερο καιρο.

Ισως αρχισει και τα ναρκωτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε να βάλει λινουξ δεν του πρότειναν...

 

Το θέμα ήταν νεκρό από την αρχή και οι πολλοί το πυροβολήσαμε για να ξαναπεθάνει, πέραν 4-5 εμπνευσμένων στιγμών.

 

1. Αδερφέ βρες κοπέλα

2. με τις ίδιες εμπειρίες με σένα

3. και κάποια στιγμή θα συχγρονισθείς

4. με αυτήν ή κάποια άλλη.

 

Μην τρελαίνεσαι και ο Jordan αστοχούσε.

 

~ Αν πιστεύεις πως χρειάζεσαι ειδική κούρα, υπάρχουν εξειδικευμένοι ιατροί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τελικά φαίνεται πως το θέμα είναι πολύ απλό. Απλά το συναίσθημα είναι ευχάριστω, και όσο πιο πολύ κρατάει τόσο πιο... ευχαρίστα (:-D) ειναι.

 

Απο την πρωσοπική μου βίωση - και ύστερα απο όλες τις απόψεςι που εισακούστηκαν -, θα μπορούσα να πω ότι η πρώορη εξπερμάτωση οφείλεται στην αυξημένη αγωνία, στην ανυπομονήσία του να νιώσεις αυτό που ονειρέυεσαι χρόνια, -με αποτέλεσμα να τα κάνεις χάλια τελικά (αχ αυτο το "οπιος βιαζεται σκοντάφτει", τι διαχρονική φράση):lol: - και γενικότερα, λόγο της πρώτης βίωσης της εμπειρίας, σε αδυναμία του να ελέγχεις το πάθος σου.

 

Τελικά μετά από 16 σελίδες (αν και πολύ φοβάμαι πως μέχρι να γράψω θα έχουν γίνει 20) νομίζω πως μόνος σου έδωσες την πιο όμορφη και ολοκληρωμένη απάντηση.

Αυτό που περιγράφεις δεν είναι πρόωρη εκσπερμάτιση αλλά, κατά την ταπεινή ιατρική μου άποψη, η υγιής έκρηξη ενός νέου που έγινε άντρας. Σιγά - σιγά, όσο ανακαλύπτεις το σώμα σου όχι πλέον σαν αυτο-ικανοποιούμενη μονάδα αλλά σαν μέρος μιας συν-ικανοποιούμενης ομάδας, θα αποκτάς με τον καιρό τον πολυπόθητο έλεγχο στις ορμές σου (κάτι που δεν έχει να κάνει μόνο με την εκσπερμάτωση φυσικά, αλλά και με την συνολική ικανοποίηση του ζευγαριού).

Η πρόωρη εκσερμάτιση, αν εξαιρέσεις σπανιότερες αιτίες (π.χ.φλεγμονές), είναι συνήθως έκφραση ψυχολογικών προβλημάτων, τραυματικών εμπειριών, ηλιθίων πεποιηθήσεων ή δοξασιών και πάει λέγοντας. Μόνο που στην περίπτωσή σου δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν θα έβγαινες ποτέ να μοιραστείς μαζί μας, έστω διατηρώντας την ανωνυμία σου, με τόσο κέφι τις "δυσάρεστες" εμπειρίες σου.

Γνώμη μου: άσε κατά μέρος τις διάφορες ασκήσεις ελέγχου που προτάθηκαν, τους ανδρολόγους και τα αντικαταθλιπτικά που διάβασα παραπάνω (έλεος) και κοίταξε να ευχαριστηθείς όσο μπορείς περισσότερο αυτό που ζεις τώρα. Τα υπόλοιπα θα έρθουν με τον καιρό.

Κι επειδή άρχισα μάλλον να αντιγράφω τον Ασκητή, καλύτερα να σταματήσω εδώ.

Καλή συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μετά από 16 σελίδες (αν και πολύ φοβάμαι πως μέχρι να γράψω θα έχουν γίνει 20) νομίζω πως μόνος σου έδωσες την πιο όμορφη και ολοκληρωμένη απάντηση.

Αυτό που περιγράφεις δεν είναι πρόωρη εκσπερμάτιση αλλά, κατά την ταπεινή ιατρική μου άποψη, η υγιής έκρηξη ενός νέου που έγινε άντρας. Σιγά - σιγά, όσο ανακαλύπτεις το σώμα σου όχι πλέον σαν αυτο-ικανοποιούμενη μονάδα αλλά σαν μέρος μιας συν-ικανοποιούμενης ομάδας, θα αποκτάς με τον καιρό τον πολυπόθητο έλεγχο στις ορμές σου (κάτι που δεν έχει να κάνει μόνο με την εκσπερμάτωση φυσικά, αλλά και με την συνολική ικανοποίηση του ζευγαριού).

Η πρόωρη εκσερμάτιση, αν εξαιρέσεις σπανιότερες αιτίες (π.χ.φλεγμονές), είναι συνήθως έκφραση ψυχολογικών προβλημάτων, τραυματικών εμπειριών, ηλιθίων πεποιηθήσεων ή δοξασιών και πάει λέγοντας. Μόνο που στην περίπτωσή σου δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν θα έβγαινες ποτέ να μοιραστείς μαζί μας, έστω διατηρώντας την ανωνυμία σου, με τόσο κέφι τις "δυσάρεστες" εμπειρίες σου.

Γνώμη μου: άσε κατά μέρος τις διάφορες ασκήσεις ελέγχου που προτάθηκαν, τους ανδρολόγους και τα αντικαταθλιπτικά που διάβασα παραπάνω (έλεος) και κοίταξε να ευχαριστηθείς όσο μπορείς περισσότερο αυτό που ζεις τώρα. Τα υπόλοιπα θα έρθουν με τον καιρό.

Κι επειδή άρχισα μάλλον να αντιγράφω τον Ασκητή, καλύτερα να σταματήσω εδώ.

Καλή συνέχεια...

 

Για τα αντικαταθληπτικα μπορω να σου δωσω ακριβη στοιχεια ιατρου ανδρολογου του Πανεπιστημιακου νοσοκομειου Θεσσαλιας που τα συνταγογραφησε σε θειο μου. Μαλλον οχι και τοσο ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα αντικαταθληπτικα μπορω να σου δωσω ακριβη στοιχεια ιατρου ανδρολογου του Πανεπιστημιακου νοσοκομειου Θεσσαλιας που τα συνταγογραφησε σε θειο μου. Μαλλον οχι και τοσο ελεος

 

Σε θείο σου... no comments

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..εξαρτάται από το "ποιά είναι", σαν χαρακτήρας, σαν άτομο στην "κοινωνία" κλπκλπκλπ, από το τί είδους "κατάσταση" θα είναι, απλά μια,δυο,τρεις φορές σεχ, ή μια έστω βραχύβια σχέση κλπκλπκλπ και τί ανάγκες έχει κτλκτλκτλ.

ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΜΩΣ ΓΡΑΜΜΕΣ, και πες πώς είναι πρόταση σε ερωτηματολόγιο : Ποιόν απ' τους 2 ;

...Το πιο πιθανό να προτιμήσει τον μίστερ 25, γιατί στα 40 της θέλει "επιβεβαίωση",να νιώσει ότι έχει πέραση, και γιατί θέλει δίπλα σε έναν νέο να νιώσει κάπου κι αυτή νέα, και γιατί ο 25άρης "βαράει" πιο καλά από τον 50άρη, και γιατί κάπου θα το χαρεί να το παίξει και λίγο "μαμά" , ξεδιπλώνοντας την εμπειρία μιας ζωής,,, - εμπειρία που όταν δεν την έχει όταν είναι η ίδια 20 την αποζητά σε 30φευγάρηδες, όπως αποζητά το να νιώσει επιθυμητή από "ψημένο άντρα", να έχει την "προσοχή" που δεν θα της δείξει ο συνομήλικος, συν πάλι η διαολεμένη επιβεβαίωση ότι έχει πέραση στον "ώριμο και πολύπειρο".

Χμ,η ερώτησή μου είχε να κάνει καθαρά με την σεξουαλική ικανοποίηση και όχι με τους περαιτέρω συναισθηματισμούς και ανάγκες.

Οπότε η απάντηση είναι το μπολντ,χωρίς πολλά πολλά =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε θείο σου... no comments

 

Δεν σε καταλαβαινω. Γιατρος μπορει να εισαι, αλλα αυθεντια στα παντα σιγουρα οχι.

Το σχολιο μου για τον θειο μου που κολλαει?

Περιμενω απαντηση, δε θ ακουω απ τον καθε ξεμπαρκο ελεος γ αυτα που λεω και μετα

no comments

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις κρις85 πριν αρκετά χρόνια κάποιος είχε γράψει ότι η μεγαλύτερη αμάθεια είναι να θέλει κάποιος να μάθει αυτά που δεν μπορεί να καταλάβει. Αντίστοιχα, έγραψε, ότι όποιος γνωρίζει εκείνα που δεν μπορεί να καταλάβει και τα αφήνει στην ησυχία τους (σε ελεύθερη μετάφραση από μένα αυτό) είναι ο σοφότερος των ανθρώπων.

 

Επί του θέματος, είναι εντελώς διαφορετικό να λες σε ένα 18χρονο να πάρει αντικαταθλιπτικά γιατί τελειώνει γρήγορα λόγω της καύλας, της ανακάλυψης κάτι εντελώς νέου και ωραίου και άλλα τέτοια, και διαφορετικό να δίνεις αντικαταθλιπτικά στον κάθε θείο οποιασδήποτε ηλικίας του κριςογδόνταβάλε- που-γράφει-στο-ινσόμνια-και-έχει-ποστάρει-και-μια-συμπαθητική-πικ (το τελευταίο είναι κοπλιμάν για να μη γράψω το κοινότυπο νο οφενς και λοιπά για την πρώτη παράγραφο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...