Προς το περιεχόμενο

Πρόωρη εκσπερμάτωση... Τρόποι αντιμετώπισης?


GiorGhino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλώς θεωρώ ότι δεν υπάρχει τέτοιος κανόνας, ακριβώς μ' αυτή την έννοια: Αν μια π.χ. 23χρονη ικανοποιείται ουσιαστικά από έναν 33χρονο, με μια απλή αφαίρεση, ένας 18χρονος τι ικανοποιεί; Τίποτα; Δε θέλω να το πιστεύω. :P

 

Να μου πεις δηλαδή ότι η διαφορά ηλικίας δεν παίζει ρόλο, ναι, αλλά ότι η διαφορά ηλικίας είναι απαραίτητο... Μπα... Δε νομίζω.

 

Ε καλά αν είναι να πιάσουμε το θέμα από τη μαθηματική πλευρα, αναλογίες κ.λ.π. η λύση του θέματος θα ήταν τόσο απλή όσο μια πρωτοβάθμια εξίσωση:-D ( Τυχαία το είπα για την πρωτοβάθμια εξίσωση)

 

Kαλά εννοείται ότι δεν αποκλείω συνομίληκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Τουλάχιστον εγώ το παραδέχομαι, να δείς τι ψέμματα αραδιάζουν πολλές για να φανούν "παρθένες" στις εκάστοτε σχέσεις τους.:devil::devil:

 

Γιατί να θέλει κάποια να φανεί παρθένα στις εκάστοτε σχέσεις της;

 

Και επίσης μην σνομπάρετε τα πιπίνια, κρύβουν διαμαντάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια 40άρα πάντως,τι θα προτιμήσει άραγε.

Τον 50άρη ή τον 25άρη?

 

Τον 25άρη:-D Γενικά η 40άρα γυναίκα θεωρείται πιο ώριμη σε αυτόν τον τομέα άρα με τον 25άρη θα ήταν καλύτερο match. Έτσι λένε έρευνες, δε μπορώ να το γνωρίζω σε αυτήν την ηλικία που είμαι τώρα αν ισχύει:-D

 

Γιατί να θέλει κάποια να φανεί παρθένα στις εκάστοτε σχέσεις της;

 

Και επίσης μην σνομπάρετε τα πιπίνια, κρύβουν διαμαντάκια.

 

Tι να σου πω, είναι πολλές κοπέλες που το κάνουν( πολλές δηλαδή που ξέρω εγώ, στατιστικά δε μπορώ να ξέρω πόσες)."Παρθένες" στο να κρύβουν τον πραγματικό αριθμό των ερωτικών συντρόφων τους , να φαίνονται πιστές στους συντρόφους τους αλλά στο facebook και στο msn να μη χάνουν ευκαιρία και τέτοια. Γενικα πολύ καθωπρεπισμός και στα δύο φύλα.Πιπίνια όταν θα είμαι σε μεγαλύτερη ηλικία καλύτερα :P

 

Cosmopolitan το καταντήσαμε το forum...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να θέλει κάποια να φανεί παρθένα στις εκάστοτε σχέσεις της;

 

Δεν θελει,την κανουν να θελει ειδικα αν αυτοι που την κανουν ειναι συνομηλικοι η γενικα κομπλεξικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, έκατσα και το σκέφτηκα λίγο ως πρός την πηγή του προβλήματος.

Η αλήθεια είναι οτι οι πρώτες σεξουαλικές επαφές, συχνά γίνονται υπο καθεστώς πίεσης και άγχους.

Δηλαδή όταν είσαι έφηβος, και ρίχνεις τα πρώτα σου, δε το κάνεις άνετος, χαλαρός, ασφαλής, στο χώρο σου κλπ. , αλλά με την ψυχή στο στόμα, σε κάποιο αυτοκίνητο, πάρκο, κρεβάτι γονιών φίλου στο πάρτι, παγκάκι, τουαλέτα του σχολείου κλπ. και συνήθως με επιτακτικές υποσυνείδητες σκέψεις όπως "άντε να τελειώνουμε, γρήγορα, μη μας πιάσουν" κλπ. που προκαλούν άγχος και τις οποίες ο εγκέφαλος αντιλαμβάνεται ως εξαιρετικά πιεστικές εντολές (τις οποίες δεν είναι εύκολο να "ξεχάσει").

Ισως, λοιπόν, μπορούμε να συμπεράνουμε ( ; ) οτι το μήνυμα ("άντε,τελείωνε,γρήγορα") που περνά στο ασυνείδητο τμήμα του εγκεφάλου ενός αρσενικού ατόμου κατά τις πρώτες σεξουαλικές επαφές του, παραμένει εκεί καθ' όλη τη διάρκεια της μετέπειτα σεξουαλικής ζωής του, μέχρι να "διορθωθεί" μέσω της απόκτησης εμπειρίας ή, αν το πρόβλημα παραμείνει, μέσω μεθόδων που επεμβαίνουν στο ασυνείδητο (ψυχανάλυση, ύπνωση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην λέτε ότι να'ναι. Οι γυναίκες έχουν λόγους να επιλέγουν άντρες μεγαλύτερους σε ηλικία, αλλά οι λόγοι αυτοί δεν αφορούν το σεξ.

 

Και ένας 17χρονος με θέληση για βελτίωση και 2-3 μήνες εντατικών μαθημάτων, μπορεί έπειτα να ικανοποιήσει οποιαδήποτε νορμαλ γυναίκα ανεξαρτήτου ηλικίας και εμπειριών. Για να μην πω καλύτερα από τον 30άρη και ξενερώσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πάσχεις από το σύνδρομο του κουνελιού;

Προτείνω να κάνεις εξάσκηση με μετρονόμο και να ρίχνεις σταδιακά τα bpm.

Kαι να προσέχεις η κίνηση να είναι από τον καρπό κι όχι από τον αγκώνα ή τον ώμο, εκτός κι αν γουστάρεις πανκ καταστάσεις. Γενικά, παίξε λίγο με τις δυναμικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πάσχεις από το σύνδρομο του κουνελιού;

Προτείνω να κάνεις εξάσκηση με μετρονόμο και να ρίχνεις σταδιακά τα bpm.

Kαι να προσέχεις η κίνηση να είναι από τον καρπό κι όχι από τον αγκώνα ή τον ώμο, εκτός κι αν γουστάρεις πανκ καταστάσεις. Γενικά, παίξε λίγο με τις δυναμικές.

 

Ε, λάθος topic? :-D:-D:-D

 

Ή κάτι δε καταλαβαίνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, έκατσα και το σκέφτηκα λίγο ως πρός την πηγή του προβλήματος.

Η αλήθεια είναι οτι οι πρώτες σεξουαλικές επαφές, συχνά γίνονται υπο καθεστώς πίεσης και άγχους.

Δηλαδή όταν είσαι έφηβος, και ρίχνεις τα πρώτα σου, δε το κάνεις άνετος, χαλαρός, ασφαλής, στο χώρο σου κλπ. , αλλά με την ψυχή στο στόμα, σε κάποιο αυτοκίνητο, πάρκο, κρεβάτι γονιών φίλου στο πάρτι, παγκάκι, τουαλέτα του σχολείου κλπ. και συνήθως με επιτακτικές υποσυνείδητες σκέψεις όπως "άντε να τελειώνουμε, γρήγορα, μη μας πιάσουν" κλπ. που προκαλούν άγχος και τις οποίες ο εγκέφαλος αντιλαμβάνεται ως εξαιρετικά πιεστικές εντολές (τις οποίες δεν είναι εύκολο να "ξεχάσει").

Αν σε αυτό το πακέτο δε, συμπεριληφθούν οι γνωστές θεωρίες περι ασυνείδητου, τότε μπορούμε να συμπεράνουμε (;) οτι το μήνυμα ("άντε,τελείωνε,γρήγορα") που περνά στο ασυνείδητο τμήμα του εγκεφάλου ενός αρσενικού ατόμου κατά τις πρώτες σεξουαλικές επαφές του, παραμένει εκεί καθ' όλη τη διάρκεια της μετέπειτα σεξουαλικής ζωής του.

 

Μπράβο freedubus θα γίνεις ο επίσημος ψυχαναλυτής του thread μαζι με την επίσημη κριτικό την Evabb:mrgreen:

 

Πάντως θα διαφωνήσω στο 2ο κομμάτι. Οι πρωτες σεξουαλικές επαφές είναι λογικό να γίνονται υπο καθεστώς ψυχολογικής πίεσης αλλα όχι και χρονικής. Δεν γίνονται δηλαδή πάντα οι πρώτες σεξουαλικές επαφές υπο καθεστώς που απαιτεί την άμεση περατότητα (μπορεί ενα ζευγαρι να το κάνει πρώτοι φορά οταν θα ναι φοιτητες και δεν θα τους πιεζει κανενας )

παρόλα αυτά η πρώορη ολοκλήρωση συνεχίζει να υπάρχει.

 

Και τελικά φαίνεται πως το θέμα είναι πολύ απλό. Απλά το συναίσθημα είναι ευχάριστω, και όσο πιο πολύ κρατάει τόσο πιο... ευχαρίστα (:-D) ειναι.

 

Απο την πρωσοπική μου βίωση - και ύστερα απο όλες τις απόψεςι που εισακούστηκαν -, θα μπορούσα να πω ότι η πρώορη εξπερμάτωση οφείλεται στην αυξημένη αγωνία, στην ανυπομονήσία του να νιώσεις αυτό που ονειρέυεσαι χρόνια, -με αποτέλεσμα να τα κάνεις χάλια τελικά (αχ αυτο το "οπιος βιαζεται σκοντάφτει", τι διαχρονική φράση):lol: - και γενικότερα, λόγο της πρώτης βίωσης της εμπειρίας, σε αδυναμία του να ελέγχεις το πάθος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένας 17χρονος με θέληση για βελτίωση και 2-3 μήνες εντατικών μαθημάτων, μπορεί έπειτα να ικανοποιήσει οποιαδήποτε νορμαλ γυναίκα ανεξαρτήτου ηλικίας και εμπειριών.

 

Ούτε. fucking. καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην λέτε ότι να'ναι. Οι γυναίκες έχουν λόγους να επιλέγουν άντρες μεγαλύτερους σε ηλικία, αλλά οι λόγοι αυτοί δεν αφορούν το σεξ.

 

Και ένας 17χρονος με θέληση για βελτίωση και 2-3 μήνες εντατικών μαθημάτων, μπορεί έπειτα να ικανοποιήσει οποιαδήποτε νορμαλ γυναίκα ανεξαρτήτου ηλικίας και εμπειριών. Για να μην πω καλύτερα από τον 30άρη και ξενερώσετε.

 

 

Normal και γυναίκα δε παίζει ( είμαστε περίεργες οι άτιμες:-D:-D)

 

Luci να είσαι λίγο ελαστικός.Αν η γυναίκα έχει να φάει π..... πολύ καιρό και ο 17ρης μια χαρά είναι για τη δουλειά.

 

Καλά αν το πάμε έτσι , όλοι καλοί είναι τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...