Προς το περιεχόμενο

Πρόωρη εκσπερμάτωση... Τρόποι αντιμετώπισης?


GiorGhino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Koίτα εγώ γενικά προσανατολίζομαι σε μεγαλυτερους άντρες ηλικιακά (8-10 χρονάκια). Είναι πάγια τακτική μου από την αρχή γενικά των εμπειριών μου.Δε λέω , θα προτιμούσα να κάνω σχέση με κάποιον κοντά στην ηλικία μου, να μην υπάρχει χάσμα απόψεων,ενδιαφερόντων , γενικά τι σχέση να κάνεις με έναν τόσο μεγαλύτερο, αλλά βαριέμαι να εκπαιδεύω τους συνομίληκους, ας τους εκπαιδεύσει κάποια άλλη.:X:X Τι να κάνουμε οι συνομίληκοι δύσκολα συμβαδίζουν σε αυτόν τον τομέα:-D:-D

 

 

αυτα τα 8-10 χρονακια.... παρα πολυ δικιο εχεις μονο εναν σχεδον στην ηλικια μου εχω συναντησει που ειναι το παιδι αστερι κυριολεκτικα... η λατρεια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
αυτα τα 8-10 χρονακια.... παρα πολυ δικιο εχεις μονο εναν σχεδον στην ηλικια μου εχω συναντησει που ειναι το παιδι αστερι κυριολεκτικα... η λατρεια μου

 

τωρα μιλαμε για θεμα μυαλου,δεσιματος,σχεσης κλπ η μιλαμε για κρεββατι και μονο;

 

γιατι μπερδευτηκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα μιλαμε για θεμα μυαλου,δεσιματος,σχεσης κλπ η μιλαμε για κρεββατι και μονο;

 

γιατι μπερδευτηκα..

 

τα παντα ολα. επικοινωνια ταιριασμα σε ολους του τομεις τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για τους χαρντκοράδες υπάρχουν στα σεχ σόπ κάτι επιβραδυντικές κρέμες και προφυλακτικά με ξυλοκαϊνη, βενζοκαϊνη, μελαμίνη, βενζοδιαζεπίνη κι εγώ δεν ξέρω τι, που στη μουδιάζουν και δε νιώθεις τίποτα για λίγη ώρα, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσεις πρόωρα.

Ακραία λύση, κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέω , θα προτιμούσα να κάνω σχέση με κάποιον κοντά στην ηλικία μου, να μην υπάρχει χάσμα απόψεων,ενδιαφερόντων , γενικά τι σχέση να κάνεις με έναν τόσο μεγαλύτερο, αλλά βαριέμαι να εκπαιδεύω τους συνομίληκους, ας τους εκπαιδεύσει κάποια άλλη.:X:X Τι να κάνουμε οι συνομίληκοι δύσκολα συμβαδίζουν σε αυτόν τον τομέα:-D:-D

 

:fear::fear:

 

Μάλιστα... βλέπουμε λοιπόν πως τα πρώταα συμπεράσματα αρχίζουν να βγαίνουν...

Φαίνεται πως η black-widow τα πε έξω απ τα δόντια (ένα χειροκρότημα)

Ιδου λοιπόν με ποιο τρόπο ερμηνεύουν οι γυναίκες, τους άπειρους πρωταρηδες ( και τις πρώοορες εκσπερματώσεις φυσικα).

 

Και κοινώς, ιδου τι καντίλια θα μας κατεβάζουν απο μέσα τους.

 

 

Τhanks, ε τόσες σελίδες topic καιρός ήταν να ποστάρει και άλλη γυναίκα!!!

 

Αλίμονο, αν το δηλωνες αμέσως ομως θα ταν καλύτερα... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα μιλαμε για θεμα μυαλου,δεσιματος,σχεσης κλπ η μιλαμε για κρεββατι και μονο;

 

γιατι μπερδευτηκα..

 

Είναι αυτό που λέμε γενικά ότι τα δύο φύλα δεν ωριμάζουν με τον ίδιο τρόπο. Γενικά με τους συνομίληκους δεν έχω ταιριάξει σε πολλά θέματα , μιλάω πάντα για τις δικές μου εμπειρίες. Μέχρι στιγμής πιο πολύ έχω δέσει με μεγαλύτερους σε ηλικία, αλλά και πάλι τονίζω ότι δε θεωρώ ότι μπορούν να σταθούν για πολύ καιρό οι σχέσεις με μεγαλύτερους( όταν είναι η κοπέλα στα 20+ και ο άντρας στα 30+ ειδικά). Σχέση χωρίς καλό κρεββάτι δε γίνεται , το αντίθετο ναι:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koίτα εγώ γενικά προσανατολίζομαι σε μεγαλυτερους άντρες ηλικιακά (8-10 χρονάκια). Είναι πάγια τακτική μου από την αρχή γενικά των εμπειριών μου.Δε λέω , θα προτιμούσα να κάνω σχέση με κάποιον κοντά στην ηλικία μου, να μην υπάρχει χάσμα απόψεων,ενδιαφερόντων , γενικά τι σχέση να κάνεις με έναν τόσο μεγαλύτερο, αλλά βαριέμαι να εκπαιδεύω τους συνομίληκους, ας τους εκπαιδεύσει κάποια άλλη.:X:X Τι να κάνουμε οι συνομίληκοι δύσκολα συμβαδίζουν σε αυτόν τον τομέα:-D:-D

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, αυτό που κατάλαβα εγώ είναι πως την ηλίθια ανδρική πεποίθηση πως αφού έχεις χώσει όλο το σύμπαν ως τα εικοσιλίγα σου, ΞΕΡΕΙΣ να ικανοποιείς, τη μοιράζεστε και εσείς. Δεν έχω καταφέρει ακόμα να προσδιορίσω τι είναι αυτό που κάνει τον αριθμό των συντρόφων να μην συμβάλλει στην εμπειρία, αλλά συμβαίνει. Και το να μπορείς να ικανοποιείς ένα αγοράκι διαφέρει πολύ από το να μπορείς να ικανοποιείς έναν άνδρα, αν όχι στον ίδιο, σε έναν ανάλογο βαθμό με την αντιστοιχία κοπέλας-γυναίκας.

 

Αν όλα αυτά τα λέω σε άτομο ηλικίας κάτω των 25, παρακαλώ να ακυρωθεί όλο το ποστ ως μάταιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτό που λέμε γενικά ότι τα δύο φύλα δεν ωριμάζουν με τον ίδιο τρόπο. Γενικά με τους συνομίληκους δεν έχω ταιριάξει σε πολλά θέματα , μιλάω πάντα για τις δικές μου εμπειρίες. Μέχρι στιγμής πιο πολύ έχω δέσει με μεγαλύτερους σε ηλικία, αλλά και πάλι τονίζω ότι δε θεωρώ ότι μπορούν να σταθούν για πολύ καιρό οι σχέσεις με μεγαλύτερους( όταν είναι η κοπέλα στα 20+ και ο άντρας στα 30+ ειδικά). Σχέση χωρίς καλό κρεββάτι δε γίνεται , το αντίθετο ναι:P

 

Κορίτσια! Πιο ήρεμα θα ξεράσω με αυτά που ακούω!

 

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, αυτό που κατάλαβα εγώ είναι πως την ηλίθια ανδρική πεποίθηση πως αφού έχεις χώσει όλο το σύμπαν ως τα εικοσιλίγα σου, ΞΕΡΕΙΣ να ικανοποιείς, τη μοιράζεστε και εσείς. Δεν έχω καταφέρει ακόμα να προσδιορίσω τι είναι αυτό που κάνει τον αριθμό των συντρόφων να μην συμβάλλει στην εμπειρία, αλλά συμβαίνει. Και το να μπορείς να ικανοποιείς ένα αγοράκι διαφέρει πολύ από το να μπορείς να ικανοποιείς έναν άνδρα, αν όχι στον ίδιο, σε έναν ανάλογο βαθμό με την αντιστοιχία κοπέλας-γυναίκας.

 

Αν όλα αυτά τα λέω σε άτομο ηλικίας κάτω των 25, παρακαλώ να ακυρωθεί όλο το ποστ ως μάταιο.

 

Forgive my part... αλλα ποιο άτομο πανω απο 25 νομίζεις θα έθιγε τέτοιο θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές πάντως, αυτό που κατάλαβα εγώ είναι πως την ηλίθια ανδρική πεποίθηση πως αφού έχεις χώσει όλο το σύμπαν ως τα εικοσιλίγα σου, ΞΕΡΕΙΣ να ικανοποιείς, τη μοιράζεστε και εσείς. Δεν έχω καταφέρει ακόμα να προσδιορίσω τι είναι αυτό που κάνει τον αριθμό των συντρόφων να μην συμβάλλει στην εμπειρία, αλλά συμβαίνει. Και το να μπορείς να ικανοποιείς ένα αγοράκι διαφέρει πολύ από το να μπορείς να ικανοποιείς έναν άνδρα, αν όχι στον ίδιο, σε έναν ανάλογο βαθμό με την αντιστοιχία κοπέλας-γυναίκας.

 

Αν όλα αυτά τα λέω σε άτομο ηλικίας κάτω των 25, παρακαλώ να ακυρωθεί όλο το ποστ ως μάταιο.

 

Όχι δεν είπα ότι ΞΕΡΩ να ικανοποιώ, το κάθε άτομο που έχεις απέναντί σου είναι διαφορετικό, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.Είμαι κάτω των 25:p

 

Κορίτσια! Πιο ήρεμα θα ξεράσω με αυτά που ακούω!

 

Εσύ το άνοιξες το topic !!! Άκουσέ τα τώρα. Πάντως είναι άλλες που είναι πιο υπομονετικές, εγώ γενικά δεν έχω σύνδρομο "δασκάλας" και έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε τα σχόλια για 8χρονες και 5χρονες, δεν είναι αστεία αυτά:X

 

Με συγχωρείς, απλά ήθελα να δείξω με έναν ελαφρύ τόνο πόσο παράλογο μου ακούστηκε το ότι μια κοπέλα πρέπει να πηγαίνει με άντρες καμιά 10αριά χρόνια μεγαλύτερους. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ανέφεραν κάποιοι για αλκοόλ και καφέ πριν το σεξ: απο προσωπική διαπίστωση (που δεν ξέρω αν ισχύει γενικότερα) θα πώ οτι μπορεί να βοηθούν στον καλύτερο έλεγχο της εκσπερμάτισης μεν, είναι ερεθιστικά για τον προστάτη δε, σε σημείο απο ελαφρύ πόνο μέχρι ανελέητο τσούξιμο μετά την επαφή που κρατάει για κάμποσες ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείς, απλά ήθελα να δείξω με έναν ελαφρύ τόνο πόσο παράλογο μου ακούστηκε το ότι μια κοπέλα πρέπει να πηγαίνει με άντρες καμιά 10αριά χρόνια μεγαλύτερους. :P

 

Τουλάχιστον εγώ το παραδέχομαι, να δείς τι ψέμματα αραδιάζουν πολλές για να φανούν "παρθένες" στις εκάστοτε σχέσεις τους.:devil::devil:

 

Δεν είναι τόσο ακραία διαφορά, ζευγάρια με διαφορά ηλικίας δεν έχεις δει ποτέ σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήσιμο.

 

Αλλά αλήθεια πιστεύεις ότι μπορεί πραγματικά να κρίνει καθοριστικά τον χρόνο εκσπερμάτωσης?

 

Πιστευω αν υπάρχει κάποια επίδραση πρέπει να ναι αμελητέα

 

 

-----Προστέθηκε 3/2/2009 στις 12 : 04 : 29-----

 

 

 

Δεν είναι τόσο ακραία διαφορά, ζευγάρια με διαφορά ηλικίας δεν έχεις δει ποτέ σου;

 

Τον παππου μου :-D (10 χρονια). Ανέκαθεν φαινεται ήταν συνηθές για τις γυναίκες να επιλέγουν μεγαλύτερους άντρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς θεωρώ ότι δεν υπάρχει τέτοιος κανόνας, ακριβώς μ' αυτή την έννοια: Αν μια π.χ. 23χρονη ικανοποιείται ουσιαστικά από έναν 33χρονο, με μια απλή αφαίρεση, ένας 18χρονος τι ικανοποιεί; Τίποτα; Δε θέλω να το πιστεύω. :P

 

Να μου πεις δηλαδή ότι η διαφορά ηλικίας δεν παίζει ρόλο, ναι, αλλά ότι η διαφορά ηλικίας είναι απαραίτητο... Μπα... Δε νομίζω.

 

Προφανώς ένας 18-19-20χρονος είναι πιο ανώριμος από έναν 30χρονο, αλλά από ποια έννοια είναι ανίκανος να ανταπεξέλθει σε μια σχέση; Είναι μισός άνθρωπος πνευματικά; Συναισθηματικά; Σεξουαλικά;

 

Οι άνθρωποι είναι διαφορετικής "πολυπλοκότητας", απλά πιστεύω έτυχε να μη συναντήσεις αντίστοιχους της δικής σου στην ηλικία σου, αλλά δεν είναι σε καμιά περίπτωση κανόνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...