Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

BREAKING NEWS!

To Toyotomi μετα τη χθεσινη και σημερινη του συμπεριφορα ως on/off ...

,,και μετα απο διαφορα πειραματα σε ρυθμισεις, αποφασισε να συμπεριφερθει ως inverter!

Ειδα μεχρι 167w!!!

AC CONSUMPTION2.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, tera2 είπε

Παιδια μολις παρεδωσε το toyotmi μολις σε 5 χρόνια εκατσε πλακετα κομπρέσορα. Απο την αρχη δν με ενθουσιασε.... Δυστυχως ομως πρεπει να μπει κανουργιο στο παιδικο δωματιο οποτε

1) Προτασεις πολy οικονομικες στα 9000btu

2) Μπορει να κατσει στις ιδιες σωλήνες να μην εχω νεα τρυπήματα και ιστορίες μιας και ειναι σε δύσκολη θέση.....

Ευχαριστω προκαταβολικα

Πες μας πιο μοντέλο toyotomi έχεις για να δούμε ποια  μπορούν να χρησιμοποιήσουν τις υπάρχουσες σωληνώσεις . 

Πόσα λεφτά σου παν για την επισκευή ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επισκευη μου παν 250 η πλακετα και δν αξιζει + οτι και εγω απο την αρχη αυτο το κλιματιστικο δν μου κατσε καλα που λενε δν ημουν ικανοποιημενος και δν ψηνομαι να το επισκευασω ΤPN-A428V μοντελο μακρια ολοι. Στο σαλονι fiji παγκοσμιωσ αγνωστη μαρκα και 13 χρονια με ελαφρια χρηση δουλευει πενα. Τη βλάβη δν την περιμενα και επειδη ειμαι στενα οικονομικα σκεφτομουν για aux αλλα θα κοιταξω και τα προτεινόμενα

Βασικα λειτουργει στη θερμανση βοηθητικα σε σομπα πελλετ και κυριως χρησιμοποιείται για ψυξη οποτε οι απαιτησεις ειναι μικρές. Αρα εχει νοημα μαλλον να περιμενω την black friday.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, rbx1000 είπε

BREAKING NEWS!

To Toyotomi μετα τη χθεσινη και σημερινη του συμπεριφορα ως on/off ...

,,και μετα απο διαφορα πειραματα σε ρυθμισεις, αποφασισε να συμπεριφερθει ως inverter!

Ειδα μεχρι 167w!!!

AC CONSUMPTION2.jpg

12αρι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Rnd1978 είπε

Όσο θέλουμε δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός

Δεν υπάρχει περίπτωση να καεί; το Ρωτάω γιατί είδα που απαντήσατε στο παιδί, που ρωτούσε σχετικά με την κατανάλωση, να το αφήσει ένα 24ωρο ανοιχτό ώστε να μετρήσει κατανάλωση.. Ευχαριστώ πολύ πάντως.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, g-e-o είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση να καεί; το Ρωτάω γιατί είδα που απαντήσατε στο παιδί, που ρωτούσε σχετικά με την κατανάλωση, να το αφήσει ένα 24ωρο ανοιχτό ώστε να μετρήσει κατανάλωση.. Ευχαριστώ πολύ πάντως.. 

Το δικό μου(όπως και αρκετων άλλων) ειδικά τον  χειμώνα δουλεύει 24ωρο συνεχόμενα για πολλες εβδομάδες. Κάποιοι βάζουν κλιματιστικά π.χ σε server rooms εκεί δουλεύουν 24ωρα για χρόνια.. Δεν παθαίνουν τίποτα :),αυτή είναι η δουλειά τους! Επίσης έτσι με συνεχόμενη λειτουργία αποδίδουν καλύτερα σε επίπεδο θερμικής άνεσης.

 

Επεξ/σία από Rnd1978
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, rbx1000 είπε

20191123_170405.jpg.a5c45d9de1810967ebce5fc8fafbffe5.jpg

1 εβδομαδα 24/7 στους 23

Δεν το έχεις σβήσει καθόλου ? 12αρι είναι ?

ασε το είδα παραπάνω ότι είναι 12 αρι καλή κατανάλωση ,από αίσθηση πως νιώθεις στο χώρο που το έχεις 

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, guzel είπε

Κλείστo και λίγο, μη ξεχνάς ότι είναι toyotomi........

229w την ώρα...για καινουργιο μηχανημα, αγορασμενο 2019 θα ελεγα υψηλη καταναλωση...αν ειναι παλιοτερο, ειναι μαλλον οκ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, CorumD είπε

229w την ώρα...για καινουργιο μηχανημα, αγορασμενο 2019 θα ελεγα υψηλη καταναλωση...αν ειναι παλιοτερο, ειναι μαλλον οκ...

Δεν είναι τόσο απλό, η κατανάλωση εξαρτάται από τον χώρο, εξωτερικές συνθήκες και ότι άλλο λέει ο daredevil συνήθως :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, CorumD είπε

229w την ώρα...για καινουργιο μηχανημα, αγορασμενο 2019 θα ελεγα υψηλη καταναλωση...αν ειναι παλιοτερο, ειναι μαλλον οκ...

Αν το είχε 22 ή 21 σίγουρα θα πετύχαινε μία καλή διαφορά. 23 ίσως είναι ένα τσικ πιο ψηλά από το συνηθισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...