Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, grizos είπε

daikin 25 sensira κοιταμε απο 20:39 και μετά ,ζητουμενη 20 εξωτερικη image.png.4ee2184ab531819ba4b4546a342e3a4c.png

Αν δεν είχε τα 2 πρωτα οφ ον το τρίτο μπορεί και να κριθεί και ως φυσιολογικό δεν θα ξανασχολούμαν μαζί του και θα έλεγα ότι είναι τέλειο .

το χαρακτηριστικό των κατε εμε αψυχολογητων ον οφ είναι ότι πρώτα ανεβάζει βάτ και μετά σβήνει απότομα,και οτι ολα τα οφ ον διαρκουν 3 λεπτα περίπου.

image.png.2553d46742980ffc8136d59fd9f74029.png

Ίσως να έχει σχέση και με την standby λειτουργία... Που ακόμα δεν ξέρω αν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 23/12/2019 στις 6:56 ΜΜ, kostakiss είπε

τη πειροδο που ετρεχε δωρεαν εγκατασταση , η αποξηλωση του υπαρχοντος ήταν έξτρα 30€+φπα.

να τα λεμε κ αυτα 😛

19 ευρω τελική χρέωνε ο Κώτσος την απεγκατάσταση παλιου κλιματιστικου στις αγορές της Μπλακ Φράι που έδινε δώρο την εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, guzel είπε

Ναι είναι για παραλία, έχεις δίκιο 😂

Για παραλία προφανώς και δεν ειναι, αλλά δεν είναι και θερμοκρασία για να συζητάμε αν το κλιματιστικό είναι αποδοτικό. Σε αυτές τις θερμοκρασίες και το πιο μαπα κινεζοφασον μια χαρά θα παίξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SM81 είπε

Για παραλία προφανώς και δεν ειναι, αλλά δεν είναι και θερμοκρασία για να συζητάμε αν το κλιματιστικό είναι αποδοτικό. Σε αυτές τις θερμοκρασίες και το πιο μαπα κινεζοφασον μια χαρά θα παίξει. 

Καλό Πάσχα φίλε μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, guzel είπε

Καλό Πάσχα φίλε μου 

Καλό Πάσχα και σε σένα .

Στο υπόλοιπο φόρουμ ευχομαι καλες γιορτές  και πάντα με υγεία σε όλους !

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, SM81 είπε

Για παραλία προφανώς και δεν ειναι, αλλά δεν είναι και θερμοκρασία για να συζητάμε αν το κλιματιστικό είναι αποδοτικό. Σε αυτές τις θερμοκρασίες και το πιο μαπα κινεζοφασον μια χαρά θα παίξει. 

Τσου

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε και το 18 shorai στην τραπεζαρία.

Παίζει εδώ και 5 μέρες ασταμάτητα. 

Όπως και το 13 κάνει θόρυβο το μοτέρ περσίδων (ινννγγ, ινννγγγ).

Κατά τα άλλα όπως και το 13 , ζητάω 20 παίζει ανάμεσα σε 19.6 με 20.4.

Κάτω από 280watt δεν πάει με την καμία γιατί ο χώρος μου (και ας λέει ο γραφικός ότι θέλει) τόσο θέλει για συντήρηση με τις απώλειες που έχει.

Έξω μονάδα μια χαρά σε θόρυβο. Μέσα μονάδα εκτός των περσίδων είναι αθορυβες.

Και επειδή ο guzel μου τα έχει κάνει τσουρέκια , μέρες που είναι, από τον νέο χρόνο θα τα κάνω τσουρέκια στην αντιπροσωπεία για το ιννννγγγκκ ινννγγκκκ από το μοτέρ περσιδων.

Ευτυχώς που δεν τα έχω σε υπνοδωμάτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, thn είπε

Μπήκε και το 18 shorai στην τραπεζαρία.

Παίζει εδώ και 5 μέρες ασταμάτητα. 

Όπως και το 13 κάνει θόρυβο το μοτέρ περσίδων (ινννγγ, ινννγγγ).

Κατά τα άλλα όπως και το 13 , ζητάω 20 παίζει ανάμεσα σε 19.6 με 20.4.

Κάτω από 280watt δεν πάει με την καμία γιατί ο χώρος μου (και ας λέει ο γραφικός ότι θέλει) τόσο θέλει για συντήρηση με τις απώλειες που έχει.

Έξω μονάδα μια χαρά σε θόρυβο. Μέσα μονάδα εκτός των περσίδων είναι αθορυβες.

Και επειδή ο guzel μου τα έχει κάνει τσουρέκια , μέρες που είναι, από τον νέο χρόνο θα τα κάνω τσουρέκια στην αντιπροσωπεία για το ιννννγγγκκ ινννγγκκκ από το μοτέρ περσιδων.

Ευτυχώς που δεν τα έχω σε υπνοδωμάτιο.

Βάλε ένα βίντεο να ακούσουμε το ινγκ ινγκ από το 18αρι. Λογικό ακούγεται να κάνει μηχανικό θόρυβο πάντως (και το δικό μου κάνει αν πας κοντα) και δε καταλαβαίνω γιατί τις έχεις μόνιμα πάνω κάτω.

Όσο για τα τσουρέκια, πήγαινε πρωί πρωί να τα πουλήσεις και καντα ωτοασπίδες 

😂

Επεξ/σία από guzel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SM81 είπε

Ψέματα λες :)

Μου αρέσει που σε ορισμένους κάνει εντύπωση ότι τα κινεζοφασόν σπλιτάκια 9-12αρια μπορούν να δουλέψουν σε ελάχιστα Watt ~200w.

Μπορούν. Έχουμε δει όλα τα μικρά να κινούνται σε αυτές τις καταναλώσεις. Στα μεγάλα είναι άπιαστο όνειρο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...