Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, KSgJunior είπε

[...]

εσωτερική θερμοκρασία ενιαίου χώρου γύρω στα 50 τετραγωνικά με ανοιχτή πόρτα λόγο σκάλας πριν 14 βαθμοί..(θλίψις)....

Μέτα από 20 λεπτά που το δουλεύω στους 25 στο hi έχει πάει στους 19 και ανεβαίνει...νομίζω ότι πάμε καλά..

επιθυμητή θερμοκρασία και εδώ 21-22 βαθμοί λόγο του χώρου.

Δεκτά  κάθε τιπς καλύτερης, αθόρυβης και οικονομικοτερης λειτουργίας.

Το κατεβάζεις στους 22, αν δεν θέλεις να έχεις ανεβασμένους λογαριασμούς ηλεκτρικής ενέργειας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, liakjim είπε

 

Το έχεις σε πρίζα ή στον πίνακα;

Για wifi εγώ έχω αυτό και δουλεύει άψογα : https://www.skroutz.gr/s/21567816/Broadlink-RM-Mini3.html

Στον πινάκα το έχω κατευθείαν σε δίκη του ασφάλεια.

Το module ωραίο άλλα προς το παρόν έχω κλειστό το wifi στο σπίτι μέχρι να περάσει λίγο ο καιρός για τον μπέμπη.

Άλλα είναι κάτι που θα πάρω εν καιρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

Εγκεφαλικό.

Tι εννοείς;

19 λεπτά πριν, KSgJunior είπε

Στον πινάκα το έχω κατευθείαν σε δίκη του ασφάλεια.

Το module ωραίο άλλα προς το παρόν έχω κλειστό το wifi στο σπίτι μέχρι να περάσει λίγο ο καιρός για τον μπέμπη.

Άλλα είναι κάτι που θα πάρω εν καιρώ.

Υπάρχουν τότε μετρητές ράγας https://www.kafkas.gr/proionta/ilektrologiko-yliko/iliko-ragas/metrisi/ilektronika-organa/ilektronikoi-metrites-energeias/

Δεν τους έχω δουλέψει , οπότε δεν ξέρω τι είναι καλό.

ΥΓ Το wifi είναι μη ιοντίζουσα ακτινοβολία και μάλιστα εξαιρετικά χαμηλής ισχύος για να σε αγχώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, bill2015 είπε

Μάλλον εννοεις οτι δεν βάλανε το λάστιχο στην εξωτερική μονάδα;

Εννοώ ότι ζήτησα εγκατάσταση στο πάτωμα, ότι δε βλέπω 3 μέτρα σωλήνα κ ότι αν χρειαστεί κάποια επέμβαση στη μονάδα θα πρέπει να κατέβει ολόκληρη, ενώ για καθαρισμό ούτε λόγος για πρόσβαση.

 

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

Εννοώ ότι ζήτησα εγκατάσταση στο πάτωμα, ότι δε βλέπω 3 μέτρα σωλήνα κ ότι αν χρειαστεί κάποια επέμβαση στη μονάδα θα πρέπει να κατέβει ολόκληρη, ενώ για καθαρισμό ούτε λόγος για πρόσβαση.

Μήπως κατάλαβαν 3μέτρα σωλήνα υδρορροή ; 😂

Κρίμα ρε συ, μπορείς να τους καλέσεις να το βάλουν όπως τους είπες. Δικό τους λάθος.

ΥΓ Η Toshiba αρκείται σε 2μ να ξέρεις.

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ενημερωση του φορουμ.Ηρθαν οι τεχνικοι της Inventor διεγνωσαν ρουλεμαν!!!!!!!   και θα γινει ΑΜΜΕΣΗ αλλαγη εξωτερικης μοναδας..Αναμονη σε νεοτερα

 

 

 

Επεξ/σία από optostyle
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α. Καταρχήν είναι ενα μάτσο χάλια να το βλεπεις από γιατί είναι στην προσοψη της οικοδομής και μπορεί να σε κυνηγήσουν αν θέλουν οι υπόλοιποι κ δε ξέρω κ αν είναι κ νόμιμο. 

Β.  ούτε καν 2 μετρα είναι εκτός και αν έχει και κανα μέτρο το κλιματιστικο μέσαSmartSelect_20200120-145847_Gallery.jpg.ad832c51f499926c76e4bafc9c21e0b6.jpg. Κ ρωτω αν πρέπει να κατέβει η μοναδα για σέρβις στο πάτωμα ο έρμος ο τεχνικος θα πρέπει να κάνει απεγκατάσταση κανονικά σωστά? 

Δείτε και πιο πολύ με τσαντίζει γιατί όταν τον ρώτησε η γυναίκα αν τηρήθηκαν οσα είπε της απάντησε ότι "μιλάνε οι δουλειές μου" και όταν άρχισα το κράξιμο στο τηλέφωνο τον λυπήθηκε λόγω ηλικίας. 

 

Ούτε καν βλέφαρο στο manual, αντικρασασμικα ούτε λόγος, απόσταση από πάνω στο ότι ο κ βγάλε... Κατά τα άλλα μιλάνε οι δουλειές.

 

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αντώνης Τ. είπε

Α. Καταρχήν είναι ενα μάτσο χάλια να το βλεπεις από γιατί είναι στην προσοψη της οικοδομής και μπορεί να σε κυνηγήσουν αν θέλουν οι υπόλοιποι κ δε ξέρω κ αν είναι κ νόμιμο. 

Β.  ούτε καν 2 μετρα είναι εκτός και αν έχει και κανα μέτρο το κλιματιστικο μέσαSmartSelect_20200120-145847_Gallery.jpg.ad832c51f499926c76e4bafc9c21e0b6.jpg. Κ ρωτω αν πρέπει να κατέβει η μοναδα για σέρβις στο πάτωμα ο έρμος ο τεχνικος θα πρέπει να κάνει απεγκατάσταση κανονικά σωστά? 

Δείτε και πιο πολύ με τσαντίζει γιατί όταν τον ρώτησε η γυναίκα αν τηρήθηκαν οσα είπε της απάντησε ότι "μιλάνε οι δουλειές μου" και όταν άρχισα το κράξιμο στο τηλέφωνο τον λυπήθηκε λόγω ηλικίας. 

Ούτε καν βλέφαρο στο manual, αντικρασασμικα ούτε λόγος, απόσταση από πάνω στο ότι ο κ βγάλε... Κατά τα άλλα μιλάνε οι δουλειές.

Αν είναι δυνατόν.. Ξαναφερτον να το βάλει στο πάτωμα..

ΥΓ. πώς γιαλιζει το άτιμο, η ποιότητα αποτυπώνεται σε μια φωτογραφία του 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, RAS18 είπε

Αν είναι δυνατόν.. Ξαναφερτον να το βάλει στο πάτωμα..

ΥΓ. πώς γιαλιζει το άτιμο, η ποιότητα αποτυπώνεται σε μια φωτογραφία του 

Τι έκανες / θα κάνεις τελικά με το service του κλιματιστικού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rnd1978 είπε

Τι έκανες / θα κάνεις τελικά με το service του κλιματιστικού?

Θα έρθουν πριν τις 31/01 περιμένω να με ξαναπάρει για να μου πει ημέρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...