Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χαιρετώ την παρέα. Ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε πρόταση για 18άρι που θα χρησιμοποιηθεί ως κύρια πηγή ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ, ενώ με ενδιαφέρει πολύ και ο χαμηλός θόρυβος (είμαι λίγο ιδιότροπος...) ενώ δεν έχω χώρο στην μικρή μου βεράντα να βάλω την εξωτερική μονάδα στο δάπεδο. Αθήνα κέντρο, μπάτζετ έως 1000. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marinen είπε

Χαιρετώ την παρέα. Ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε πρόταση για 18άρι που θα χρησιμοποιηθεί ως κύρια πηγή ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ, ενώ με ενδιαφέρει πολύ και ο χαμηλός θόρυβος (είμαι λίγο ιδιότροπος...) ενώ δεν έχω χώρο στην μικρή μου βεράντα να βάλω την εξωτερική μονάδα στο δάπεδο. Αθήνα κέντρο, μπάτζετ έως 1000. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edge φυσικά. 979 χωρίς εγκατάσταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, guzel είπε

Edge φυσικά. 979 χωρίς εγκατάσταση 

https://www.skroutz.gr/s/23492702/Toshiba-Shorai-Edge-RAS-18J2KVSG-E-RAS-18J2AVSG-E-White.html

Αυτό λες? Μάλλον όχι για να αναφέρεσαι στα 979.....????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, marinen είπε

Χαιρετώ την παρέα. Ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε πρόταση για 18άρι που θα χρησιμοποιηθεί ως κύρια πηγή ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ, ενώ με ενδιαφέρει πολύ και ο χαμηλός θόρυβος (είμαι λίγο ιδιότροπος...) ενώ δεν έχω χώρο στην μικρή μου βεράντα να βάλω την εξωτερική μονάδα στο δάπεδο. Αθήνα κέντρο, μπάτζετ έως 1000. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Για θέρμανση θα ψώνιζα στο επόμενο black Friday

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, liakjim είπε

Για θέρμανση θα ψώνιζα στο επόμενο black Friday

Βασικά θέλω να καταλήξω σε 2-3 μοντέλα και μιας και προφανώς δεν βιάζομαι να περιμένω κάποια καλή προσφορά

Επεξ/σία από marinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, xartoNz είπε

Δε ξερω. Τεσπα. Ενα 12καρι θελω να παρω, δεν εχω εμπειρια με καποιο, ουτε εχω ψαξει οσο εσεις. 

Ημουν να παρω ενα Morris απο Κωτσοβολο ή Midea Blanc απο πλαισιο. Μετα ειδα οτι το Μοrris δινει 5 χρονια σε ολα τα μερη και προτιμησα αυτο.

Ρωτησα εναν ψυκτικο και μου ειπε για τα κλιματιστικα της Gree, και οτι τα θεωρει παρα πολυ καλα, αυτος ολη μερα εγκαθιστα τετοια, και λογω της 10ετης εγγυησης που αναγραφει ασχοληθηκα να δω τι παιζει.

Εσεις τι αποψη εχετε; 

Προσωπικά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου μιας και έχουν ακουστεί προβλήματα στον αντιπρόσωπο και όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά. Μακάρι να είναι όλα μουφες γιατί σαν μηχανήματα είναι μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξωτερική 31(υπό σκιάν)

Ζητούμενη 26 σε 75τμ όλα ανοιχτά με Morris 24αρι

Σταθερή κατανάλωση εδώ και ένα 4ωρο σχεδόν χωρίς να έχει κλείσει όσο το παρακολουθώ

 

*Πως μπορεί να βγαίνει το Μπιπ κάθε φορά που πατάω κάτι;

Screenshot_2020-06-26-15-55-27-832_de.wetteronline.wetterapp.jpg

Screenshot_2020-06-26-15-53-16-010_com.tuya.smartlife.jpg

Επεξ/σία από marioboni
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελω να παρω κλιματιστικό για δωματιο γυρω στα 25 τμ. εχω δει το Inventor Dark DRVI32-09WF / DRVO32-09 αλλα τι θα πρέπει να προσεξω;

Επεξ/σία από Michalis.log
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, marinen είπε

https://www.skroutz.gr/s/23492702/Toshiba-Shorai-Edge-RAS-18J2KVSG-E-RAS-18J2AVSG-E-White.html

Αυτό λες? Μάλλον όχι για να αναφέρεσαι στα 979.....????

https://voyias.gr/climaunit/κλιματιστικό-τοίχου-inverter-toshiba-σειρά-edge-18000-btu-ras-18j2avsg-e-ras-18j2kvsg-e

14 λεπτά πριν, Michalis.log είπε

Θελω να παρω κλιματιστικό για δωματιο γυρω στα 25 τμ. εχω δει το Inventor Dark DRVI32-09WF / DRVO32-09 αλλα τι θα πρέπει να προσεξω;

θα δώσεις 700ευρω για inventor;;;; 9αρι;;;;;

2 ώρες πριν, liakjim είπε

Για θέρμανση θα ψώνιζα στο επόμενο black Friday

και εγώ. Η τιμή του voyia είναι blackfriday για shorai.. η δωρεάν εγκατάσταση λείπει..

Επεξ/σία από guzel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας. Είμαι λίγο πριν την αγορά κλιματιστικου. 

Μάλλον θα πάρω το Toyotomi izuru 24.000 btu. Έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο σε 24000 btu? (εκτός από τα Inventor) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Nikolasnennes είπε

Γειά σας. Είμαι λίγο πριν την αγορά κλιματιστικου. 

Μάλλον θα πάρω το Toyotomi izuru 24.000 btu. Έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο σε 24000 btu? (εκτός από τα Inventor) 

https://www.skroutz.gr/s/15038917/TCL-Elite-TAC-24CHSA-XA51.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Nikolasnennes είπε

Γειά σας. Είμαι λίγο πριν την αγορά κλιματιστικου. 

Μάλλον θα πάρω το Toyotomi izuru 24.000 btu. Έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο σε 24000 btu? (εκτός από τα Inventor) 

Καλύτερο απο Izuru; Βαλε 24000btu στο skroutz, βγαλε Toyotomi απο τις προτιμησεις, και θα σου βγαλει καμμια 100 αποτελεσματα. Κλείσε τα μάτια σου και επέλεξε...μάλλον καλύτερο θα σου βγει οτι επιλέξεις...λολ. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...