Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερώτηση σε ενιαίο χωρο σαλονι κουζινα περιπου 35 τετραγωνικα τι να προτιμησω τι θα με καλυπτε ?

Aυτό θα σου το πει ψυκτικός που θα κάνει αυτοψία στον χώρο σου !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια ερώτηση σε ενιαίο χωρο σαλονι κουζινα περιπου 35 τετραγωνικα τι να προτιμησω τι θα με καλυπτε ?

 

Πες μου αν μπορείς πόσους εξωτερικούς τοίχους έχει ο χώρος και τον προσανατολισμό των εξωτερικών τοίχων. Υπάρχει ταράτσα από πάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλώ  τήν γνώμη σας γιά αυτό τό toyotomi  μέ κόστος  αγοράς 499 euro μέ δωρεάν τοποθέτηση από κωτσόβολο

Mια χαρά σε όλα του είναι και σε καλή τιμή ειδικά με δωρεάν τοποθέτηση . 

Αν προορίζεται για υπνοδωμάτιο δεν θα στο πρότεινα για σαλόνι είναι πολύ καλό !

 

Απ κει και πέρα για την εγκατάσταση το υκλιματιστικού κάνε ένα διάλογο με το συνεργείο πρωτού πληρώσεις το κλιματιστικο 

 

1) Αντλία κενού για την εγκατάσταση

2) Ξεχωριστές μονώσεις.

 

Αν ένα απο αυτά δεν τα κάνουν ή πουν οτιδήποτε αρνητικό απλά δεν είναι επαγγελματίες και άσχετοι με το αντικείμενο .Ξεκάθαρα πράγματα !!!!

 

Είναι πολύ σημαντικό να χρησιμοποιηθεί αντλία κενού .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρά σε όλα του είναι και σε καλή τιμή ειδικά με δωρεάν τοποθέτηση . 

Αν προορίζεται για υπνοδωμάτιο δεν θα στο πρότεινα για σαλόνι είναι πολύ καλό !

 

Απ κει και πέρα για την εγκατάσταση το υκλιματιστικού κάνε ένα διάλογο με το συνεργείο πρωτού πληρώσεις το κλιματιστικο 

 

1) Αντλία κενού για την εγκατάσταση

2) Ξεχωριστές μονώσεις.

 

Αν ένα απο αυτά δεν τα κάνουν ή πουν οτιδήποτε αρνητικό απλά δεν είναι επαγγελματίες και άσχετοι με το αντικείμενο .Ξεκάθαρα πράγματα !!!!

 

Είναι πολύ σημαντικό να χρησιμοποιηθεί αντλία κενού .

ευχαριστώ γιά τήν αμεση απάντηση - πρίν από λίγο μέ ενημέρωσε η αδελφή μου οτι πήγε  τό εκλεισε  κ τό πλήρωσε μετρητοίς χθές  ο πεθερός της χωρίς νά γνωρίζουν κάτι σχετικό  μέ αυτό η αδελφή μου κ ο συζυγός  της - θά τό βάλουν στό  υπνοδωματιό τους , τήν εγκατάσταση θά τήν κάνει συνεργείο πού συνεργάζεται μέ τόν κωτσόβολο , θά τό φέρουν από τετάρτη  οσο γιά τήν εγκατάσταση θά εχουμε γέλια αν δέν χρησιμοποιήσουν αντλία κενού κ ξεχωριστές μονώσεις - ο γαμπρός μου σέ τέτοια θέματα ειναι απόλυτος κ δέν δέχεται  ηλίθιες δικαιολογίες γιά μή χρησιμοποίηση ειδικά αντλίας κενού ...κυριολεκτικά  θά πέσουν κ φάπες αν δέν ...οσο γιά τόν κωτσό τού ειπαν τού συμπέθερου οτι χρεώνουν γύρω στά 15 euro  γιά μεταφορά κ παράδοση εντός αττικής ενώ στό site τους γράφουν γιά δωρεάν μεταφορά κ παράδοση (η πλάκα ειναι οτι απέχει τό σπίτι τους γύρω στά 400 μέτρα απόσταση από τό κατάστημα  ) οταν τούς τό ειπε κ πήγε νά φύγει φωνάζοντας τό γύρισαν σέ συγνώμες κ εφταιγε η υπάλληλος κλπ - οταν γίνει η εγκατάσταση κλπ θά ενημερώσω αλλά βλέπω νά εχουμε ιστορίες αν δέν χρησιμοποιήσουν αντλία κενού τά μαστόρια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ γιά τήν αμεση απάντηση - πρίν από λίγο μέ ενημέρωσε η αδελφή μου οτι πήγε  τό εκλεισε  κ τό πλήρωσε μετρητοίς χθές  ο πεθερός της χωρίς νά γνωρίζουν κάτι σχετικό  μέ αυτό η αδελφή μου κ ο συζυγός  της - θά τό βάλουν στό  υπνοδωματιό τους , τήν εγκατάσταση θά τήν κάνει συνεργείο πού συνεργάζεται μέ τόν κωτσόβολο , θά τό φέρουν από τετάρτη  οσο γιά τήν εγκατάσταση θά εχουμε γέλια αν δέν χρησιμοποιήσουν αντλία κενού κ ξεχωριστές μονώσεις - ο γαμπρός μου σέ τέτοια θέματα ειναι απόλυτος κ δέν δέχεται  ηλίθιες δικαιολογίες γιά μή χρησιμοποίηση ειδικά αντλίας κενού ...κυριολεκτικά  θά πέσουν κ φάπες αν δέν ...οσο γιά τόν κωτσό τού ειπαν τού συμπέθερου οτι χρεώνουν γύρω στά 15 euro  γιά μεταφορά κ παράδοση εντός αττικής ενώ στό site τους γράφουν γιά δωρεάν μεταφορά κ παράδοση (η πλάκα ειναι οτι απέχει τό σπίτι τους γύρω στά 400 μέτρα απόσταση από τό κατάστημα  ) οταν τούς τό ειπε κ πήγε νά φύγει φωνάζοντας τό γύρισαν σέ συγνώμες κ εφταιγε η υπάλληλος κλπ - οταν γίνει η εγκατάσταση κλπ θά ενημερώσω αλλά βλέπω νά εχουμε ιστορίες αν δέν χρησιμοποιήσουν αντλία κενού τά μαστόρια ...

12άρι σε υπνοδωμάτιο ;;;!!!;! Πόσα τετραγωνικά είναι; 20 και πάνω ?!

 

Δεν το προτείνω για υπνοδωμάτιο εξαιτίας των υψηλών db θορύβου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ηθελα να κανω μια ερωτηση μιας και καπου θυμαμαι ειχε γινει θεμα συζητησης πριν καποια χρονια

Σε περιπτωση που κανω μια κατασκευη και εχω και την εσωτερικη μοναδα και την εξωτερικη σε μια βαση πανω θα εχω εννοειτε καλητερα αποτελεσματα αποδοσης χειμωνα καλοκαιρι  γιατι αλλιως ειναι απο -5 βαθμους να το ανεβασει σε 23 και αλλο απο 15 που θα υπαρχει εσωτερικα του σπιτιου! +  οτι ειναι και μεταφερουμενο το α/c

περα απο το αισθητικο και Db θορυβου  κομματι υπαρχει καποιο αλλο προβλημα πχ καθαρος αερας γιατι δεν θα ανακυκλωνεται με τον εξωτερικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που θέλεις να κάνεις είναι σαν να έχει πλημμυρίσει ένας χώρος και βάλεις μια αντλία να αντλεί και να στέλνει το νερό πάλι πίσω στον ίδιο χώρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που θέλεις να κάνεις είναι σαν να έχει πλημμυρίσει ένας χώρος και βάλεις μια αντλία να αντλεί και να στέλνει το νερό πάλι πίσω στον ίδιο χώρο

Aκριβώς !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χειμωνα τι θερμοκρασια να το βαλω για δωματιο?27-28 ειναι οκ?

 

27-28???? Υπερβολικά πολύ.

 

Αρχικά βάλτο στους 21-22 εσύ, τώρα αν δεις οτι δεν ζεσταίνεσαι ανέβαζε τους βαθμούς μέχρι και τους 24-25 οχι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27-28???? Υπερβολικά πολύ.

 

Αρχικά βάλτο στους 21-22 εσύ, τώρα αν δεις οτι δεν ζεσταίνεσαι ανέβαζε τους βαθμούς μέχρι και τους 24-25 οχι παραπάνω.

Ωχ καταλαβα..Και μια τελευταια ερωτηση:η λειτουργεια αφυγρανσης μπορει να περιορισει την υγρασια η χρειαζομαι αφυγραντηρα?Και πως μπορω να μετρησω την υγρασια του χωρου?

Εχω το spirit με ιονιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ καταλαβα..Και μια τελευταια ερωτηση:η λειτουργεια αφυγρανσης μπορει να περιορισει την υγρασια η χρειαζομαι αφυγραντηρα?Και πως μπορω να μετρησω την υγρασια του χωρου?

Εχω το spirit με ιονιστη

Mην περιμένεις να κάνει  δουλειά η αφύγρανση ενός κλιματιστικού και επίσης η αφύγρανση είναι λειτουργία μόνο στην ψύξη !

 

Αν θέλεις πραγματική αφύγρανση τότε αφυγραντήρα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...