Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, bezoss είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση όντως δεν ακούγεται πολύ!
Όταν το ακούς στην αρχή ακούγεται ο αέρας που σηκώνω το κινητό μπροστά από το κλιματιστικό, μετά ακούς ανεπαίσθητα τον "θόρυβο" που αναφέρω αλλά μάλλον χρειάζονται ακουστικά :)

Και με ακουστικά και δεν το άκουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν έχω στοιχεία βλαβών. Είναι φαντάζομαι μια πιθανότητα. Αν σε προβληματίζει, πας στο Nemesis pro που έχει 10 έτη εγγύηση. 

Πολύ καλά τα Mitsubishi, ίσως λίγο overkill για τόσο μικρή χρήση. 

Το Fujitsu όντως δεν είναι αθόρυβο, μιας και η εταιρεία έχει άλλη νοοτροπία στον σχεδιασμό της που θέλει πολλά κυβικά αέρα να φουσκώνει τον χώρο. 

΄Έτσι φέρνει βόλτα 60τμ με 33C εξωτερική κ μέσα 26 με αστείες καταναλώσεις :

004a67f2efb852f6a1211f609ec8ab9f.png

 

Εξαιρετικό μηχανήμα... Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot του μήνες του χειμώνα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, smav82 είπε

Εξαιρετικό μηχανήμα... Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot του μήνες του χειμώνα .

Έχω ανεβάσει πάρα πολλά από τον χειμώνα που έπεσε. Αν έχεις τη διάθεση και τον χρόνο μπορείς να ψάξεις. 

Σε γενικές γραμμές με ζήτηση 22, με περίπου 4C έξω είχε περίπου 400W, με εξωτερική 10 περίπου 300 και πάνω από 13-14 έπεφτε σε κάτω από 250-200W. 

Κάτω από 4C τουλάχιστον στα μέρη μου που έχω και φουλ υγρασία, είχα παύσεις για defrost όπου σε περίεργες συνθήκες μπορεί και μια την ώρα. 

Εδώ με 4C 

 

Πάνω από τους 6-7 C η εξωτερική κάνει σαν ελικόπτερο για να βγάλει COP και κάτω από τόσο ρίχνει στροφές για να αποφύγει το defrost 

 

Εδώ με πάνω από 15-16 που το έξω έχει θόρυβο μεν αλλά μέσα καίει 184W ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2019 στις 6:33 ΜΜ, Tsitlas είπε

Παιδιά κατέβασα την ασφάλεια το άφησα κανένα 10 λεπτό και τώρα δουλεύει.μαλλον θα μπλόκαρε καμιά μλκια και ξεκολλήσε.ευχαριστω όλους 

τελικα παιδια αρχησαν να αναβουν τα λαμπακια σαν τρελα ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tsitlas είπε

τελικα παιδια αρχησαν να αναβουν τα λαμπακια σαν τρελα ολα

Ωχ. Δεν είναι καλό αυτό. Τηλέφωνο στο σέρβις. Αν μπορείς ενημέρωσέ μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ωχ. Δεν είναι καλό αυτό. Τηλέφωνο στο σέρβις. Αν μπορείς ενημέρωσέ μας. 

αυριο θα παρω τηλ στο μαγαζι που το πηρα γιατι παιρνω στο σερβις απο την παρασκευη και δεν το σηκωνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tsitlas είπε

αυριο θα παρω τηλ στο μαγαζι που το πηρα γιατι παιρνω στο σερβις απο την παρασκευη και δεν το σηκωνουν

Ποιο κλιματιστικό είναι αυτό που έπαθες την ζημιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Tsitlas είπε

τελικα παιδια αρχησαν να αναβουν τα λαμπακια σαν τρελα ολα

Αυτό βλέπεις ; 

849820e811f25137b984d1629fbd9b54.png

Αν ναι, όπως είπα τηλέφωνο στη fgeurope.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και επίσημα το morris εντόσθια tcl .με επισκέφθηκε ο τεχνικός προχτές γιατί δεν μπορούσε να δουλέψει το wi fi του κλιματιστικού δηλαδή εγώ να είμαι έξω και να το ανοίγω από το κινητό μου.ολα καλά είχα κάνει λάθος εγώ.σε ,1  λεπτό έτοιμο.Σε ερώτηση μου γιατί αργεί να ρίξει στροφές δηλαδή να έχει πιάσει την εσωτερική ζητούμενη  πχ σε μια ώρα και να δουλεύει ακόμα υψηλά πχ1399+  βατ για καμιά ώρα ακόμα μέχρι να ξεκολλήσει από τα 1399 και να πάει πχ στα 399 που το έχω δει η 250  για να κάνει συντήρηση..εξυπηρετικοτατος ο αντιπρόσωπος του Αμοιρίδη στη. Αθήνα μου έλυσε οποιαδήποτε απορία που είχα και μου είπε ότι εφόσον κόβει το αισθητήριο δουλεύει.τωρα θα μιλήσει και με τα κεντρικά στην Θεσσαλονίκη και Δευτέρα θα μου πει εάν είναι έτσι το μηχάνημα η χρειάζεται κάτι αλλαγή.γενικα η άποψη του ήταν ότι για τα λεφτά τους γενικά είναι καλές επιλογές τα Μόρρις, τίμια ήταν ακριβώς η κουβέντα του.για τα λεφτά που το είχα πάρει 599 έως τώρα με έχει βγάλει ασπροπροσωπο.γξα 999 πάντως δεν αξίζει που τα πουλάνε......βάζω αλλά 200 και περνώ τοσιμπα η μιτσου .Αυτά για την ωρα.α ναι μην ξεχάσω να αναφέρω ότι έστειλα Μάιλ στο σέρβις 2 η ώρα το βράδυ και 9 η ώρα με πήραν από κεντρικά για να κλείσουμε ραντεβού.να λέγονται και αυτα

Επεξ/σία από danaos7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, danaos7 είπε

Και επίσημα το morris εντόσθια tcl .με επισκέφθηκε ο τεχνικός προχτές γιατί δεν μπορούσε να δουλέψει το wi fi του κλιματιστικού δηλαδή εγώ να είμαι έξω και να το ανοίγω από το κινητό μου.ολα καλά είχα κάνει λάθος εγώ.σε ,1  λεπτό έτοιμο.Σε ερώτηση μου γιατί αργεί να ρίξει στροφές δηλαδή να έχει πιάσει την εσωτερική ζητούμενη  πχ σε μια ώρα και να δουλεύει ακόμα υψηλά πχ1399+  βατ για καμιά ώρα ακόμα μέχρι να ξεκολλήσει από τα 1399 και να πάει πχ στα 399 που το έχω δει η 250  για να κάνει συντήρηση..εξυπηρετικοτατος ο αντιπρόσωπος του Αμοιρίδη στη. Αθήνα μου έλυσε οποιαδήποτε απορία που είχα και μου είπε ότι εφόσον κόβει το αισθητήριο δουλεύει.τωρα θα μιλήσει και με τα κεντρικά στην Θεσσαλονίκη και Δευτέρα θα μου πει εάν είναι έτσι το μηχάνημα η χρειάζεται κάτι αλλαγή.γενικα η άποψη του ήταν ότι για τα λεφτά τους γενικά είναι καλές επιλογές τα Μόρρις, τίμια ήταν ακριβώς η κουβέντα του.για τα λεφτά που το είχα πάρει 599 έως τώρα με έχει βγάλει ασπροπροσωπο.γξα 999 πάντως δεν αξίζει που τα πουλάνε......βάζω αλλά 200 και περνώ τοσιμπα η μιτσου .Αυτά για την ωρα.α ναι μην ξεχάσω να αναφέρω ότι έστειλα Μάιλ στο σέρβις 2 η ώρα το βράδυ και 9 η ώρα με πήραν από κεντρικά για να κλείσουμε ραντεβού.να λέγονται και αυτα

1400watt καταναλώνει στην ψύξη; 😯😰

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, guzel είπε

1400watt καταναλώνει στην ψύξη; 😯😰

Ε μπορεί να στην αρχή, αν πχ το σπίτι έχει μέσα 30 και βάλει 25, λογικό είναι να δει τόσο.

Το σημαντικό για μένα είναι ότι το βλέπει και 250 στην συντήρηση που είναι πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...