Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλείστε κατ' αρχήν τα location services και κατα δεύτερο λόγο το 3G, και θα δείτε μεγάλη διαφορά στη διάρκεια μπαταρίας. ;)

 

Location service, ειναι που χρησιμοποιει το GPS, για να παρει καποιες πληροφοριες? Αυτο ομως στο ρωταει πριν το κανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Location service, ειναι που χρησιμοποιει το GPS, για να παρει καποιες πληροφοριες? Αυτο ομως στο ρωταει πριν το κανει..

Θα στο ρωτήσει άμα το' χεις κλειστό. Αμα το 'χεις ανοικτό δεν σε ρωτάει, πάει και ανοίγει αμέσως το GPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στο ρωτήσει άμα το' χεις κλειστό. Αμα το 'χεις ανοικτό δεν σε ρωτάει, πάει και ανοίγει αμέσως το GPS.

 

Εγω στο On βλεπω οτι το εχω, αλλα καθε φορα που χρησιμοποιω εφαρμογες που χρησιμοποιουν GPS, με ρωτανε παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στο On βλεπω οτι το εχω, αλλα καθε φορα που χρησιμοποιω εφαρμογες που χρησιμοποιουν GPS, με ρωτανε παντα.

 

Anyway, για να μην τα πολυλογούμε, βάλτο στο off και θα δεις μεγάλη διαφορά στην αποδοση της μπαταρίας. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!

 

Ερώτηση: Ποια η γνώμη να βάλω στο IPhone 3Gs μπαταρία (όχι γνήσια της apple) που να κρατάει περισσότερο. 1600mah. Λένε οτι κρατάει μιαμιση φορα παραπάνω.

 

το σκέφτομαι πολύ σοβαρά γιατί κουράστικα καθε μια μέρα και κάτι φορτιση!

 

Ευχαριστώ,

 

---------- Προσθήκη στις 10:13 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 10:12 ----------

 

Καλημέρα σε όλους!

 

Ερώτηση: Ποια η γνώμη να βάλω στο IPhone 3Gs μπαταρία (όχι γνήσια της apple) που να κρατάει περισσότερο. 1600mah. Λένε οτι κρατάει μιαμιση φορα παραπάνω.

 

το σκέφτομαι πολύ σοβαρά γιατί κουράστικα καθε μια μέρα και κάτι φορτιση!

 

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άμα κάνει κάνα μπούμ;

 

Αυτο σκέφτομαι ρε φίλε!!!! Αλλά μου λένε οτι έχοθν βάλει σε παρα πολλά κινητά και δεν ειχαν ποτέ κάποιο πρόβλημα. Βέβαια να πουλήσουν θέλουν και μπορεί να λένε οτι θέλουν!!!

 

Είμαι πολύ μπερδεμένος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ενα 3gs φίλου που δεν λέει να ανοίξει. Ήταν jailbroken, έχει λήξει και η εγγύηση. Απτη στιγμή που το κλείσαμε δν ανοίγει με τπτ, έχω δοκιμάσει τα πάντα. DFU, recovery, hard reset τα έχω κάνει άπειρες φορές σε πολλά iphone. Μόνο 2 φορές μου έβγαλε την οθόνη "connect to itunes" αλλά κολλημένη(δν κουνιόταν τίποτα και δν το αναγνώριζε το itunes). Γενικά το itunes δν το είδε ποτέ. Πάμε για logic board ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο σκέφτομαι ρε φίλε!!!! Αλλά μου λένε οτι έχοθν βάλει σε παρα πολλά κινητά και δεν ειχαν ποτέ κάποιο πρόβλημα. Βέβαια να πουλήσουν θέλουν και μπορεί να λένε οτι θέλουν!!!

 

Είμαι πολύ μπερδεμένος.....

προσωπικα δεν θα το εκανα,και εμενα μου κραταει 1 μερα με φουλ χρηση,απλα καθε βραδυ πριν κοιμηθω το αφηνω στον φορτιστη και την αλλη μερα ειμαι οκ,δεν ειναι τοσο μεγαλο προβλημα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ενα 3gs φίλου που δεν λέει να ανοίξει. Ήταν jailbroken, έχει λήξει και η εγγύηση. Απτη στιγμή που το κλείσαμε δν ανοίγει με τπτ, έχω δοκιμάσει τα πάντα. DFU, recovery, hard reset τα έχω κάνει άπειρες φορές σε πολλά iphone. Μόνο 2 φορές μου έβγαλε την οθόνη "connect to itunes" αλλά κολλημένη(δν κουνιόταν τίποτα και δν το αναγνώριζε το itunes). Γενικά το itunes δν το είδε ποτέ. Πάμε για logic board ?

 

Ελπιζω να μν σ φανει χαζό αλλα μ εφερε ενας φιλος μ το iphone του κ δν το διαβαζε το itunes. δοκιμασα κ εγω να το βελω σε dfu mode αλλααπλα ανοιγοκλεινε. Τελικα μετα απο μια ωρα βρηκα τι εφταιγε. Δεν πατιοταν καλα το home button (κ δν μ το ειχε πει)! Ελπιζω να ειναι και εσενα τοσο απλο το προβλημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ενα 3gs φίλου που δεν λέει να ανοίξει. Ήταν jailbroken, έχει λήξει και η εγγύηση. Απτη στιγμή που το κλείσαμε δν ανοίγει με τπτ, έχω δοκιμάσει τα πάντα. DFU, recovery, hard reset τα έχω κάνει άπειρες φορές σε πολλά iphone. Μόνο 2 φορές μου έβγαλε την οθόνη "connect to itunes" αλλά κολλημένη(δν κουνιόταν τίποτα και δν το αναγνώριζε το itunes). Γενικά το itunes δν το είδε ποτέ. Πάμε για logic board ?

 

:mrgreen:χμμμ μαλλον ειναι χαλασμενο ... μην ανχωνεσαι παρε αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μν σ φανει χαζό αλλα μ εφερε ενας φιλος μ το iphone του κ δν το διαβαζε το itunes. δοκιμασα κ εγω να το βελω σε dfu mode αλλααπλα ανοιγοκλεινε. Τελικα μετα απο μια ωρα βρηκα τι εφταιγε. Δεν πατιοταν καλα το home button (κ δν μ το ειχε πει)! Ελπιζω να ειναι και εσενα τοσο απλο το προβλημα σου.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, μου έχει τύχει σε άλλο iPhone να μην πατιέται καθόλου καλά το home button και παρ' ολα αυτά το έβαλα σε DFU. Αυτό έχει άλλο πρόβλημα, μάλλον ανεπανόρθτωτο..logic board υποπτεύομαι.

 

:mrgreen:χμμμ μαλλον ειναι χαλασμενο ... μην ανχωνεσαι παρε αλλο

 

Δεν είναι δικό μου κ δεν έχει εγγύηση..θα το κρατήσω εγώ και στο μέλλον θα αλλάξω μόνος μου τη logic board.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και λίγες μέρες, στο iPhone μου το power on-off button σα να έχει πάει λίγο πιο μέσα, σαν να έχει "στουμπιχθεί" προς τα μέσα, με αποτέλεσμα να μην πατιέται με τόση ευκολία. Εγγύηση δεν έχω, υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω ή θέλει απαραίτητα service;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω κατι .... Ολοι οσοι εχετε 3GS σε 4.0.1 , τα ονοματα κατω απ τα apps ειναι γκρι , ενω αυτα στο dock ειναι ασπρα ? Το λεω αυτο γιατι στο 3G μου ειναι ολα ασπρα. Με ανοιχτοχρωμο φοντο ειναι πολυ δυσκολο να διαβασεις τι γραφει.

 

---------- Προσθήκη στις 20:28 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:09 ----------

 

Aκυρο το βρηκα (καταραμενο winterboard -,- )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...