Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείσ αν Υπάρχει δυνατότητα να αποθηκεύσω και να δω ταινία στο iPhone?

Εάν ναι τι μορφής πρέπει να είναι?

Τα avi αρχεία πάντος που δοκίμασα δεν τα αποθηκεύει. Βγάζει μήνυμα ότι το αρχείο δεν είναι συμβατό με τη συσκευή ή κάτι παρόμοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εδώ και λίγες μέρες, στο iPhone μου το power on-off button σα να έχει πάει λίγο πιο μέσα, σαν να έχει "στουμπιχθεί" προς τα μέσα, με αποτέλεσμα να μην πατιέται με τόση ευκολία. Εγγύηση δεν έχω, υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω ή θέλει απαραίτητα service;

 

Με πολυ λεπτες χειρουργικες(νομιζω) λεπιδες που ειναι σαν πολυ λεπτα ξυραφακια μπορεις να δοκιμασεις να το βγαλεις πιο εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και λίγες μέρες, στο iPhone μου το power on-off button σα να έχει πάει λίγο πιο μέσα, σαν να έχει "στουμπιχθεί" προς τα μέσα, με αποτέλεσμα να μην πατιέται με τόση ευκολία. Εγγύηση δεν έχω, υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω ή θέλει απαραίτητα service;

 

Με πολυ λεπτες χειρουργικες(νομιζω) λεπιδες που ειναι σαν πολυ λεπτα ξυραφακια μπορεις να δοκιμασεις να το βγαλεις πιο εξω.

 

Γενικό σχόλιο: έχω την εντύπωση πως η ποιότητα κατασκευής του 3GS είναι αρκετά κατώτερη από το αρχικό 2G. Στο δικό μου 3GS το home button καμιά φορά σαν να τρίζει στο πάτημα, ενώ το power button είναι όντως πολύ σκληρό και δεν είσαι σίγουρος ότι το πάτησες αν δεν δεις την οθόνη να ανάβει/σβήνει. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειδικα με το power button ειχα κυριως προβληματα με τα iphone 2g και οχι με τα iphone 3gs.

Και αυτο γιατι το αλουμινιο παραμορφωνεται πολυ πιο ευκολα απο το πλαστικο.

 

 

Για το home button που τριζει, μην θεωρεις καθολου απιθανο να εχει φαει γερη πτωση το 3GS σου. Ειδικα απο την στιγμη που λες οτι το power button καινει και αυτο κολπα και δεν εισια σιγουρος αν το πατησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειδικα με το power button ειχα κυριως προβληματα με τα iphone 2g και οχι με τα iphone 3gs.

Και αυτο γιατι το αλουμινιο παραμορφωνεται πολυ πιο ευκολα απο το πλαστικο.

 

 

Για το home button που τριζει, μην θεωρεις καθολου απιθανο να εχει φαει γερη πτωση το 3GS σου. Ειδικα απο την στιγμη που λες οτι το power button καινει και αυτο κολπα και δεν εισια σιγουρος αν το πατησες.

 

Ρε συ το μεν home μου δίνει την αίσθηση ότι δεν είναι τόσο... στιβαρό όσο στο 2G, το δε power είναι απίστευτα σκληρό (θέλει αρκετή δύναμη για να πατηθεί, χωρίς να δείχνει φυσικά ότι έχει μπει μέσα ή έχει σπάσει/χαλάσει/φθαρεί λόγω πτώσης ή οτιδήποτε άλλο - το ίδιο και το home button).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ το μεν home μου δίνει την αίσθηση ότι δεν είναι τόσο... στιβαρό όσο στο 2G, το δε power είναι απίστευτα σκληρό (θέλει αρκετή δύναμη για να πατηθεί, χωρίς να δείχνει φυσικά ότι έχει μπει μέσα ή έχει σπάσει/χαλάσει/φθαρεί λόγω πτώσης ή οτιδήποτε άλλο - το ίδιο και το home button).

 

Εγω δεν θεωρω απιθανο να εχει φαει γερη πτωση το κινητο και να εχει μετακινηθει ολο το πλαστικο σασι ελαχιστα, ετσι ωστε να δυσκολευει να πατηθουν τα κουμπια. Μαλιστα αυτο μπορει να εχει συμβει χωρις σημαδια φθορας, απλα να εχει μετακινηθει ολο το σασι κατα ελαχιστα χιλιοστα.

Μου εχει συμβει σε εμενα , για αυτο στο λεω! :P

 

Αλλα 3gs που εχεις πιασει, παρουσιαζουν το ιδιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα 3gs που εχεις πιασει, παρουσιαζουν το ιδιο προβλημα?

 

Δεν έχω πιάσει άλλο 3GS. :cry::P

 

Βασικά έχω πιάσει, αλλά για πολύ λίγο και δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια τι αίσθηση είχαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείσ αν Υπάρχει δυνατότητα να αποθηκεύσω και να δω ταινία στο iPhone?

Εάν ναι τι μορφής πρέπει να είναι?

Τα avi αρχεία πάντος που δοκίμασα δεν τα αποθηκεύει. Βγάζει μήνυμα ότι το αρχείο δεν είναι συμβατό με τη συσκευή ή κάτι παρόμοιο

 

Εννοειται οτι μπορεις...

Πρεπει να μετατρεψεις ομως την ταινια σου σε *.mp4. Καποια mp4 ομως δεν ειναι συμβατα (δεν εχω καταλαβει γτ) αλλα πολλα προγραμματα μετατροπης εχουν profile μετατροπης ειδικο για mp4 ipod/iphone/ipad κλπ. Αφου κανεις την μετατροπη , πετας τα mp4 στο itunes και συγχρονιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν έχει ερωτηθεί ξανά συγνώμη..αλλά το απόγευμα που έβαλα την 4.1 δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ από 3g.

μου λέει ότι δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίηση του κινητού δικτύου δεδομένων,δεν είστε συνδρομητής σε υπηρεσία δεδομένων και μπλα μπλά...

και επίσης όταν πάω στις φωτογραφίες λέει απαιτείται συγχρονισμός μέσω itunes και ότι λείπουν εικόνες υψηλής ανάλυσης που συγχρονίστηκαν μέσω itunes. ενώ έχω κάνει και sunc τα πάντα.

έχετε καμία λύση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

update carrier settings έκανα και reset network settings.αλλά ακόμα δεν ανοίγει ο safari.

μήπως πρέπει να καλέσω στην voda να μ φτιάξουν κάτι ρυθμίσεις όπως είχα κάνει και στην αρχή με την 3.1.3?

Επεξ/σία από gatoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν έχει ερωτηθεί ξανά συγνώμη..αλλά το απόγευμα που έβαλα την 4.1 δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ από 3g.

μου λέει ότι δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίηση του κινητού δικτύου δεδομένων,δεν είστε συνδρομητής σε υπηρεσία δεδομένων και μπλα μπλά...

και επίσης όταν πάω στις φωτογραφίες λέει απαιτείται συγχρονισμός μέσω itunes και ότι λείπουν εικόνες υψηλής ανάλυσης που συγχρονίστηκαν μέσω itunes. ενώ έχω κάνει και sunc τα πάντα.

έχετε καμία λύση???

 

Φόρτωσες το backup μετά το upgrade στην 4.1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...