Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι οταν κανω τα οποια update στο cydia, κανει τοση ωρα να ανανεωση. Σημερα με 7 changes, εκανα reload springboard και για 35 λεπτα εκανε refreshing, μεχρι που εκανα shutdown με power+home κρατημενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άλλαξα σήμερα πάροχο απο cosmote σε wind. Κατέβασα τα settings για 3g/mms/tethering όλα καλά.

Τώρα όμως δεν λειτουργεί η αναγνώριση κλήσεων και όλες οι κλήσεις που λαμβάνω έρχονται σαν unknown.

Any ideas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πως απενεργοποιείται το μήνυμα "call forwarding activated" κάθε φορά που παίρνεις ή σε παίρνουν;

Εχω μετανιώσει γύρω στις 28 φορές απο το μεσημέρι που άλλαξα πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πως απενεργοποιείται το μήνυμα "call forwarding activated" κάθε φορά που παίρνεις ή σε παίρνουν;

Εχω μετανιώσει γύρω στις 28 φορές απο το μεσημέρι που άλλαξα πάροχο.

Και μένα μου την σπάει αυτό... πολύ όμως! :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αναγνώριση είχαν ξεχάσει εκ παραδρομής να την ενεργοποιήσουν λέει.

Τώρα μίλησα με wind.

Αν φύγει επιτέλους και αυτή η μπούρδα σε κάθε κλήση τότε κάτι γίνεται.. Σίγουρα θα υπάρχει τρόπος.

Γκρουμφ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μου την σπάει αυτό... πολύ όμως! :angry:

 

 

Την αναγνώριση είχαν ξεχάσει εκ παραδρομής να την ενεργοποιήσουν λέει.

Τώρα μίλησα με wind.

Αν φύγει επιτέλους και αυτή η μπούρδα σε κάθε κλήση τότε κάτι γίνεται.. Σίγουρα θα υπάρχει τρόπος.

Γκρουμφ..

 

Σε jailbroken κινητα φευγει σιγουρα πειραζοντας τα carrier bundles.

Το καναμε παλιοτερα στο fw version 2.x.

 

Σαν πιο ευκολη λυση , δοκιμαστε να βαλετε τα custom carrier logos απο εδω:

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/29594-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CF%8D%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-160-%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-custom-carrier-l/

 

Ισως να διορθωνουν και το call forwarding

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση

Στο ipod του iphone ,οταν βαζω τραγουδι να παιζει ,δεν μπορω να το παω στο λεπτο που θελω.πχ ξεκιναει το τραγουδι και θελω να το παω στ 1:03,πως θα το κανω?Κατω εχει μονο την ενταση

Επιπλεον πως μπορω να παρω τραγουδια ενος τραγουδιστη και να φτιαξω το δικο του αλμπουμ,ωστε να μου το εμφανιζει στα album?Γιατι τα περισσοτερα δεν μου τα εμφανιζει και πρεπει να ψαχνω παρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση

Στο ipod του iphone ,οταν βαζω τραγουδι να παιζει ,δεν μπορω να το παω στο λεπτο που θελω.πχ ξεκιναει το τραγουδι και θελω να το παω στ 1:03,πως θα το κανω?Κατω εχει μονο την ενταση

 

Αν ακουμπήσεις την οθόνη ενώ παίζει το τραγούδι, θα βγάλει στο πάνω μέρος την γραμμή με την τελεία που δείχνει την πρόοδο του τραγουδιού. Τράβα την τελίτσα προς τα δεξιά για να προχωρήσει το τραγούδι. -αυτό για iOS 4.1, για προγενέστερα δεν ξέρω αν γίνεται) (Ακόμα περισσότερο, αν θές ένα τραγούδι να ξεκινάει απο το 1:03, στο iΤunes στον υπολογιστή σου κάνε δεξί κλικ στο τραγούδι -> Get info -> options και όρισε start time και end time)

 

 

Επιπλεον πως μπορω να παρω τραγουδια ενος τραγουδιστη και να φτιαξω το δικο του αλμπουμ,ωστε να μου το εμφανιζει στα album?Γιατι τα περισσοτερα δεν μου τα εμφανιζει και πρεπει να ψαχνω παρα πολυ.

 

Φτιάξε στο iTunes στο PC μια νέα playlist με τα τραγούδια αυτού και μόνο (drag n drop). Μετά επέλεξε όλα τα τραγούδια της playlist, πάρε δεξί κλικ -> Get Info-> Info και εκεί δώσε ένα όνομα Album δικό σου, και Artist σε όλα τα τραγούδια με τη μία. Έτσι όλα τα τραγούδια θα είναι του τάδε δικού σου album. Βάλε με drag n' drop και μια φωτό στο Album Artwork και είσαι τζετ.

 

Αν δεν θες με playlist φυσικά, μπορείς να κάνεις ένα search με το όνομα του τραγουδιστή, και επιλέγεις τα τραγούδια και αλλάζεις το όνομα του Album όπως σου είπα για όλα με τη μία. Αυτό βέβαια προϋποθέτει ότι τα τραγούδια σου έχουν σωστά περασμένα tags.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε συ, τι να φτύσεις αίμα. Πατάς new play-list, δίνεις όνομα "Τερλέγκας", ανοίγεις το φάκελο με τα mp3 σου, τραβάς και πετάς μέσα στο itunes τα τραγούδια του. Τα επιλέγεις όλα, δεξί κλικ -> Get Info-> Info. Όνομα album "Κι όπως θα παίρνω τις στροφές-> Τέλος :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα απο cydia το iphone-notes repo και κατέβασα το forwardmsgfix. Είναι beta αλλα στην 4.0.1 που είμαι τώρα δούλεψε μια χαρά!

Γιέα!

 

Δουλει και στις 3 εκδοσεις, ξερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας εγω στο iphone που εχω πηγα ρυθμισεις-->γενικα κ μετα εκανα ρεσετ το iphone .αλλα το θεμα ειναι οτι οτανα ανοιξε ειχε απλα το μηλαρακι και μαυρη οθονη και τιποτε αλλο!δεν ξανανοιγει τωρα και εχει μονο το μηλο τι μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...