Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Υποθεσεις μεν αλλα η τιμη θα ναι στα ιδια επιπεδα με το 3g οταν ηρθε.Γυρω στα 550 χωρις συμβολαια κ ιστοριες.

Εχουμε καιρο για την τιμη,αλλα αυτα θα ναι περιπου τα πλαισια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
Εγώ ήθελα μια μικρή μείωση στις διαστάσεις...

 

Οκ, προφανώς ο καθένας μας θα περίμενε κάτι νέο σε design ειδικά μετά από τόσες φήμες και πειραματισμούς στο ...photoshop! Αλλά οκ, εγώ το βλέπω ως μια hardware αναβάθμιση στο υπάρχον μοντέλο (βέβαια αν εξαιρέσουμε την πυξίδα που απαιτεί extra hardware, όλα τα υπόλοιπα θα μπορούσαν άνετα να υπάρχουν και στο υπάρχον μοντέλο).

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, προφανώς ο καθένας μας θα περίμενε κάτι νέο σε design ειδικά μετά από τόσες φήμες και πειραματισμούς στο ...photoshop!

 

όχι, δεν έχει να κάνει με τις μούφα εικόνες... πάντα με ενοχλούσαν αυτού του μεγέθους τα τηλ (και το iphone είναι το μόνο που κατάφερε να με κερδίσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η Apple δεν συγκινείτε με τίποτα. 5mp ο ένας , 8mp ο άλλος και τσούπ , 3mp το νέο iPhone.

Ίδια υλικά κατασκευής , κανένα facelift , ούτε μπροστινή camera (που θεωρούταν σίγουρο), οπότε ,

κλασική αναβάθμιση του κώλ@#$ , όπως και το update του iMac.

 

Τελικά έχουν κάτι νέο να μας επιδείξουν ή μας επιδάνε όσο γίνετε πιο πολύ , κοινώς από την μύγα ξύγκι ;

Κρίμα που πουλάνε κινητά με 500 και 600 ευρώ και βασίζουν τo κόστος στο περίφημο OSX , πόσο να αντέξει και αυτό ;

 

Δεν λέω και εγώ iPhone έχω , φοβερή συσκευή και όπως λέει και η Apple στο site της

 

It’s a phone, an iPod, and an Internet device in one . "εδώ καλά τα λέει"

And it’s built on technology that’s years ahead of its time. "Κλασικές υπερβολές τύπου Apple"

 

iΝτάξ , όχι για πολύ όμως , μέχρι να βγει κάτι σε Win7 mobile με συσκευές Samsung 12mp Camera μπρος πίσω και οι περισσότεροι mobile-lovers

να περάσουν σε αυτήν την γνώριμη πλατφόρμα. Μετά παίζει να είναι όπως η τωρινή κατάσταση με τα Win vs Apple.

 

Κρίμα που το iPhone εφόσον έχει τόσο μεγάλο κοινό δεν εξοπλίστηκε με καλύτερα χαρακτηριστικά για να τους πάρει και τα σώβρακα.

Πίστευα πως η Apple βασίζει πολλά από τα έσοδα της από «after sales» τύπου AppStore και την «έπαιρνε» να έχει το iPhone καλύτερη Camera ,

front Camera με 500ευρώ+ που το δίνει.

Παρόλα αυτά φαίνετε απρόθυμη να χάσει έσοδα έστω και από ένα απλό facelift που θα βοηθούσε στην τόνωση του αγοραστικού ενδιαφέροντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγω ρε παιδια περιμενα περιμενα διαβαζα το ενα διαβαζα το αλλο κ εντυπωσιαζομουνα ελεγα λες να τα βαλει ολα αυτα;Μπααααααααα λεω αλλα για να τα γραφουν κατι θα ξερουν αλλα για αλλη μια φορα η apple μας εντυπωσιασε αλλα αυτη την φορα αρνητικα αν κ το καινουριο εχει μερικα εντυπωσιακα χαρακτηριστικα αν βεβαια ειναι κ στην πραγματικοτητα ετσι οπως τα λενε το οτι οι εφαρμογες κ οι σελλιδες θα ανοιγουν πριν ακομα πατησεις το κουμπι!!!!!!!!!!!!!!!

Τα χαρακτηριστικα που με εντυπωσιασαν ειναι το βιντεο κ το οτι μπορεις να κανεις edit το voice control ενταξει ολα τα κινητα εχουν φωνητικη κληση αλλα να του λες ποιο τραγουδι ειναι κ αλλα εεεεεεεε δεν τα εχουν αυτα!!!!!!!!!

τελως παντων για πρωτη εντυπωση ηταν καπως αλμηρη για να το δουμε κ οταν βγει κ θα πουμε προς το παρον ξενερωσαμε ολοι οι φανατικοι γιατι περιμεναμε πολυ μα πολυ περισσοτερα κατι το οποιο ομως η apple ποτε μα ποτε δεν κανει!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχουμε απλα ενα ακομα καλυτερο iphone κ πιστευω οτι θα πουλησει.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος iPhone 3G δεν βρίσκω κανένα απολύτως λόγο να δελεαστώ από το 3Gs.Επί της ουσίας απλά τίποτα, και ας προκαλέσω την οργή των φανατικών Applάκηδων εδώ μέσα αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Και παραθέτω ένα-ένα τα "καλά" που ανέφερε ο billdanos στην αρχή:

- 7.2mbps HSDPA (αχρείαστο αν έχεις wifi-δεν μπαίνω αλλιώς στο ιντερνετ)

- 3mpixels camera Auto Focus, low light & macro mode, tap to focus (δεν με ενδιαφέρει η κάμερα στο κινητό, έχω φωτογραφική και στην τελική στο ήδη υπάρχον μοντέλο έπρεπε να υπάρχει καλύτερη κάμερα από αυτή)

- Open GL (θα παίζουμε Crysis?)

- Video Reording (30fps, VGA) (έχω Cycoder και δν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ)

- Video Editing (όπως στο νέο Quick Time 10) (αδιάφορο)

- Voice Control (για κλήσεις, αναπαραγωγή μουσικής κλπ) (έπρεπε να υπάρχει ήδη - ψιλοαδιάφορο)

- Ενσωματωμένη πυξίδα (αδιάφορο)

- Build in support για το Nike+ (αδιάφορο)

- Καλύτερη αυτονομία (δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα αυτονομίας με το 3G)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... προς το παρον ξενερωσαμε ολοι οι φανατικοι γιατι περιμεναμε πολυ μα πολυ περισσοτερα κατι το οποιο ομως η apple ποτε μα ποτε δεν κανει!!!!!!!!!!!!!!!!!

με αφορμή αυτό (@xrhstos δεν είναι προσωπικό), κάθε φορά ακούω τα ίδια.

Πόσες φορές έχεις παρακολουθήσει event της Apple??? Τα τελευταία 3-4 χρόνια που τα παρακολουθώ ακριβώς τα ίδια πράγματα: 10-20 μέρες νωρίτερα κατακλεισμός από rumors για το τι θα βγεί και πάντα πολύς κόσμος την πατάει και ξενερώνει με αυτά που ακουεί. Τα παραδείγματα άπειρα, netbook, Apple table, το iphone υπάρχει σαν φήμη από το 2003(?) ίσως και ποιό παλιά.

Δυστιχώς υπάρχει πολύς κόσμος που θεωρεί τα rumors "σίγουρα" και λογικά απογοητεύονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
....

 

Και δεν εχουμε και ραδιο τελικα ε?Κριμα.

Αυτο δεν παιζει ποτε να το δουμε απο την apple, γιατι θελει τον χρηστη να κατεβαζει τραγουδια απο iTunes κ οχι να ακουει ραδιοφωνο...

 

Εβαλε ψηφιακη πυξιδα, Nike+(μιλαμε για hardware πραγματα που ελαχιστοι θα χρησιμοποιησουν) και δεν εβαλε ραδιοφωνο.

Απλα δεν θελει να ακουμε ραδιοφωνο..

 

 

Κατα τα αλλα, δεν περιμενα τιποτα παραπανω απο πλευρας hardware, απλα ισως μια εξωτερικη αλλαγη..

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συζητηση να γινεται.

Αυτο με την εξωτερικη αλλαγη το ζηταει αρκετος κοσμος.Τι σας ενοχλει στην εμφανιση του?Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα.

Μηπως εννοειτε μεγεθος?Οχι πως θα με χαλουσε ελαφρως μικροτερο,αλλα μια χαρουλα το αισθανομαι οπως ειναι.

Προτιμω τις αλλαγες σε νευραλγικα μερη σαν την ram και την μπαταρια και στο τελος μ απασχολει το εξωτερικο(δεδομενου οτι ηδη ειναι ομορφο για τα γουστα μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα, περίμενα κάτι ποιο... εντυπωσιακό. ΠΧ OLED οθόνη και μικρότερο βάρος/μέγεθος.

Ελπίζω να πέσουν οι τιμές για το "απλό" iPhone 3G! Να και κάτι καλό που θα βγει από την όλη ιστορία έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κοροιδία και μισή. Αν περίμενα τόσο καιρό να πάρω το "νέο" μοντέλο θα είχα ξενερώσει τη ζωή μου...

Ας χρησιμοποιήσουν την πυξίδα να βρούνε το δρόμο για τις ανθρώπινες κάμερες και το ραδιόφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Προσωπικά, δεν το λέω σαν απαίτηση αλλά σαν επιθυμία, θα ήθελα κάτι απλό: multitasking..Χάνει πολύ το iPhone από αυτό.

Καλα αυτο φτιαχνεται.Δεν ξερω τι θα παιχτει στο 3.0 τελικα,αλλα νομιζω πως παιζει να αφηνουν καποιο περιορισμενο αριθμο apps να τρεχουν στο backround.

Φυσικα ομως για να τρεξει στο backround το εκαστοτε app θα πρεπει να χει την εγκριση της apple:rolleyes:

Αλλοι ειναι που θα την κανουν την μαγκια-λεγε με community-αν οντως ισχυει το παραπανω.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...