Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πριν λίγο καιρό έχασα το iphone μου (το πρώτο μοντέλο)... και όταν πήγα να πάρω άλλο κινητό με δελέασαν με μια προσφορά όπου έπερνα το lg arena δωρεάν...

 

Ο πωλητής μου έλεγε ότι είναι ανταγωνιστικό του iphone κτλ.... Το ίδιο έβρισκα και σε άλλα forums όπου έλεγαν για τα super χαρακτηριστικά του...

 

Ένα είναι το συμπέρασμα.... Δεν υπάρχει τόσο εύχρηστο κινητό όσο το iphone.... Καλύτερα να είναι ευχρηστό... και ότι λέει να το κάνει... παρά να γράφουν μπούρδες που στο τέλος είτε δεν λειτουργούν σωστά είτε είναι εντελως άχριστα χαρακτηριστικά...

 

iPhone for Ever....

 

Και όπως είναι λογικό το arena θα πάει για πέταμα τώρα που κυκλοφόρησε το νεο iphone....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά χρήσιμο είναι το multitasking..Και το palm pre δεν φαίνεται καθόλου άσχημο. Το iPhone βρήκε σοβαρό αντίπαλο. Για δείτε συγκριτικά βίντεο..

 

δεν σημαίνει τίποτα αλλά τρομερή photo

Iphone vs Palm pre

iPhone_vs_palm_pre_launch.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο καιρό έχασα το iphone μου (το πρώτο μοντέλο)... και όταν πήγα να πάρω άλλο κινητό με δελέασαν με μια προσφορά όπου έπερνα το lg arena δωρεάν...

 

Ο πωλητής μου έλεγε ότι είναι ανταγωνιστικό του iphone κτλ.... Το ίδιο έβρισκα και σε άλλα forums όπου έλεγαν για τα super χαρακτηριστικά του...

 

Ένα είναι το συμπέρασμα.... Δεν υπάρχει τόσο εύχρηστο κινητό όσο το iphone.... Καλύτερα να είναι ευχρηστό... και ότι λέει να το κάνει... παρά να γράφουν μπούρδες που στο τέλος είτε δεν λειτουργούν σωστά είτε είναι εντελως άχριστα χαρακτηριστικά...

 

iPhone for Ever....

 

Και όπως είναι λογικό το arena θα πάει για πέταμα τώρα που κυκλοφόρησε το νεο iphone....

 

Παρόμοιο περιστατικό με τον συγκάτοικό μου που από το iPhone πέρασε στο Omnia....

Μέσα σε δύο-τρεις μέρες σταμάτησε να χρησιμοποιεί το δάχτυλο και χρησιμοποιούσε μόνο πενάκι γιατί δεν μπορούσε διαφορετικά να κάνει scroll στις σελίδες και να πετύχει το Χ πάνω δεξιά για να κλείσει ένα παράθυρο... Τώρα μετά από μία εβδομάδα χρήσης, και αφού έχει φάει τα αμέτρητα μπλοκαρίσματα, δεν θέλει ούτε να το δει στα μάτια του και ξαναπερνάει σε iphone... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παιδιά έχω Xperia αλλά αναγκάζομαι να βάζω μολυβάκι γιατί δεν μπορώ να πατήσω το Χ στην άκρη που λέτε με το δάκτυλο! Πάρα πολύ σπαστικό. Θα πάω εννοείται στο νέο i-phone και ας μην έχει ραδιόφωνο.

 

Πόσο λέτε ότι μπορώ να πουλήσω το xperia αυτή την στιγμή?

 

Δεν μπορεί να μπει κανένα ραδιόφωνο στο iphone με καμιά πειρατική εφαρμογή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ παιδιά έχω Xperia αλλά αναγκάζομαι να βάζω μολυβάκι γιατί δεν μπορώ να πατήσω το Χ στην άκρη που λέτε με το δάκτυλο! Πάρα πολύ σπαστικό. Θα πάω εννοείται στο νέο i-phone και ας μην έχει ραδιόφωνο.

 

Πόσο λέτε ότι μπορώ να πουλήσω το xperia αυτή την στιγμή?

 

Δεν μπορεί να μπει κανένα ραδιόφωνο στο iphone με καμιά πειρατική εφαρμογή?

 

Το ραδιοφωνο ειναι hardware θεμα, σιγουρα με εφαρμογη κατι μπορεις να ακουσεις μεσω internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ρε μάγγες έχουμε καμία πληροφόρηση για τη νέα μειωμένη τιμή του 3G? γιατί όπου ψάχνω τα ίδια βλέπω.

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=319189

Αναλογικά υποθέτω γύρω στα 50-100€ παρακάτω τα 3G.

 

Edit: χαζεύοντας στο site της Apple βλέπω πως δεν έχει το iPhone 3G 16GB. http://www.apple.com/iphone/compare-iphones/

Οπότε φαίνεται πως καταργείται.

Επεξ/σία από pappous_soulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο iPod είχε βγει μία συσκευή, iRemote πρέπει να λέγεται, που συνδεόταν από κάτω και δούλευε και σαν ραδιόφωνο αλλά και σαν τηλεχειριστήριο για το iPod. Μήπως το συγκεκριμένο θα δούλευε και στο iPhone για το ραδιόφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Οι περισσότεροι που δυσαρεστήθηκαν με τη μη αλλαγή της εξωτερικής εμφάνισης του 3GS κατά βάθος το έκαναν γιατί δεν θα μπορούν να ξεχωρίζουν από αυτούς που έχουν το "παλιό" μοντέλο. Γι' αυτό άλλωστε δεν πήραμε το άσπρο 3G? Για να ξεχωρίζουμε. ;)
  • Αν μπαίνετε κάθε χρόνο στο τριπάκι των φημών που κυκλοφορούν πριν τις παρουσιάσεις της Apple, φυσικά θα απογοητευτείτε.
  • Εφ' όσον το iPhone OS 3.0 αναβαθμίζει τόσο πολύ τις λειτουργίες του τηλεφώνου, δεν θεώρησαν πως χρειαζόταν να βάλουν πιο εξεζητημένα νέα hardware features όπως μπροστινή κάμερα κλπ. Έβαλαν τα βασικότερα και πιο τρανταχτά. Πχ, οι δύο πρώτες ερωτήσεις που μου κάνουν όταν βλέπουν το iPhone μου είναι "τι κάμερα έχει" και "πόσο κρατάει η μπαταρία".
    • Τα 3Mpixel θεωρώ πως είναι αρκετά, εφόσον η ποιότητα της κάμερας είναι πολύ καλή και συνδυάζεται με τις ευκολίες του auto focus, auto exposure κλπ.
    • Η μπαταρία του 3G με μέτρια έως βαριά χρήση έφτανε οριακά για μια ημέρα. Τώρα θα είμαστε λίγο πιο άνετοι.
    • Η διαφορά της ταχύτητας σε σχέση με το 3G είναι εντυπωσιακή. Βλέποντας το guided tour video και έχοντας από πρώτο χέρι εμπειρία με το 3G έμεινα με ανοιχτό το στόμα.

    [*]Αφήνουν ανοιχτά τα ενδεχόμενα για την επόμενη έκδοση του τηλεφώνου. Αν έβαζαν από τώρα όλα όσα θα ήθελαν οι φήμες, τι θα έκαναν σε ένα χρόνο; Αφού με το iPhone OS 3.0 και το iPhone 3GS με όσα του προσέθεσαν, εξακολουθούν να είναι πάνω από τον ανταγωνισμό (Palm, Blackberry, Symbian, Windows Mobile - από άλλους λιγότερο, από άλλους περισσότερο) δεν χρειάζεται να κάψουν από τώρα όλα τα χαρτιά τους.

    [*]Συμπερασματικά, εγώ προσωπικά προς το τέλος Αυγούστου που λήγει το συμβόλαιο μου με τη vodafone για το iPhone 3G, το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω στο 3GS (πιθανόν σε συνδυασμό με μετάβαση στην Cosmote - το 3G σήμα της vodafone έχει καταντήσει ανέκδοτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα! Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάποιες, για μένα, βασικές ερωτήσεις:

*Bluetooth θα έχει; Αν όχι, γιατί όχι;

* MMS θα δέχεται και θα στέλνει κανονικά;

* PDF διαβάζει; Διάβαζε;

* RAM γνωρίζει κανείς πόση έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία του 3G με μέτρια έως βαριά χρήση έφτανε οριακά για μια ημέρα. Τώρα θα είμαστε λίγο πιο άνετοι.

 

Αυξησαν ομως την ταχυτητα cpu αρα και την καταναλωση. Και προσθεσαν ποιο γρηγορο 3G ακομα περισσοτερη καταναλωση..

Πιστευω την ιδια αυτονομια θα εχουν με το παλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα! Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάποιες, για μένα, βασικές ερωτήσεις:

*Bluetooth θα έχει; Αν όχι, γιατί όχι;

* MMS θα δέχεται και θα στέλνει κανονικά;

* PDF διαβάζει; Διάβαζε;

* RAM γνωρίζει κανείς πόση έχει;

 

1) Είχε και θα έχει.

 

2) Κανονικότατα.

 

3) Διάβαζε και διαβάζει.

 

4) Δεν νομίζω να γνωρίζει κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...