Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά, δεν το λέω σαν απαίτηση αλλά σαν επιθυμία, θα ήθελα κάτι απλό: multitasking..Χάνει πολύ το iPhone από αυτό.

 

Υπαρχει τροπος τωρα με cydia και να κανεις multitasking. Η εφαρμογη λεγεται backgrounder και αν πατησεις το κουμπι για 2 sec τοτε το application που εχεις ανοιχτο συνεχιζει να δουλευει στο background και εσυ μπαινεις στο springboard.. Συνεχιζει να παιζει για παντα, μεχρι να απενεργοποιησεις το backgrounder για αυτο το application..

 

Αλλα τι να το κανεις το multitasking σε μια τετοια συσκευη δε καταλαβαινω, εγω και το backgrounder που ειχα το εβγαλα δε μου χρειαστηκε ποτε..

 

Το palm pre παει να πουλησει με τετοια κολπα , multitasking και ιστοριες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Να δείτε το Guided Tour από το site της apple για να καταλάβετε τι εννοούμε όταν λέμε πως "η apple, ότι κάνει το κάνει σωστά"!

 

 

Και άλλα phones έχουν τα ίδια και καλύτερα specs αλλά το θεμα είναι το ...πως το κάνουν!

 

Τέλος!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος τωρα με cydia και να κανεις multitasking. Η εφαρμογη λεγεται backgrounder και αν πατησεις το κουμπι για 2 sec τοτε το application που εχεις ανοιχτο συνεχιζει να δουλευει στο background και εσυ μπαινεις στο springboard.. Συνεχιζει να παιζει για παντα, μεχρι να απενεργοποιησεις το backgrounder για αυτο το application..

 

Αλλα τι να το κανεις το multitasking σε μια τετοια συσκευη δε καταλαβαινω, εγω και το backgrounder που ειχα το εβγαλα δε μου χρειαστηκε ποτε..

 

Το palm pre παει να πουλησει με τετοια κολπα , multitasking και ιστοριες..

 

Μια χαρά χρήσιμο είναι το multitasking..Και το palm pre δεν φαίνεται καθόλου άσχημο. Το iPhone βρήκε σοβαρό αντίπαλο. Για δείτε συγκριτικά βίντεο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το είχα πρόβλεψη οτι θα ήταν φιάσκο παρόμοιο με το "νεο" mac mini .δλδ να είχαμε να λέγαμε και να ...πουλούσαμε

 

εντιτ.. ούτε νεα οθόνη_oled- έτσι για τα προσχήματα ααα ωραία τα νέα apps. άλλα το iPhone μας ίσως έχει το ρεκόρ με τα ποιο πολλά άχρηστα apps στον κόσμο

Επεξ/σία από dreamdok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το palm pre παει να πουλησει με τετοια κολπα , multitasking και ιστοριες..

 

Το multitasking δέν είναι ** κόλπο ή ιστορία , είναι ζωτικής σημασιας για μια τέτοια συσκευή.

 

**Εκτος και εαν αστειευόσουνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δείτε το Guided Tour από το site της apple για να καταλάβετε τι εννοούμε όταν λέμε πως "η apple, ότι κάνει το κάνει σωστά"!

 

 

Και άλλα phones έχουν τα ίδια και καλύτερα specs αλλά το θεμα είναι το ...πως το κάνουν!

 

Τέλος!

B)

 

+1.Τα λεει πολυ καλα ο billdanos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το μονό που θεωρώ οτι είναι σημαντική αλλαγή είναι το χ2 δηλαδή πολύ πιο γρήγορο από το παλιό και άρα θα σηκώνει και πιο βαριές εφαρμογές επίσης και μπαταρία είναι μια καλή αλλαγή. όσο για την κάμερα σίγουρα είναι αρκετά καλύτερη από την προηγούμενη αφού έχει και δυνατότητα video αλλά θα μπορούσαν και καλύτερα ,σίγουρα δεν παίρνεις iphone για να βγάζεις photo αλλά αφού ο ανταγωνισμός προσφέρει πιο πολλά θα περιμέναμε κάτι ανάλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα συμφωνησω μαζι σου το palm pre μου αρεσει και εμενα.

Εχει ομως μικροτερη οθονη απο το iphone και εχει μεγαλα κινητα μερη, πραγμα που το κανει αδυνατο να μπορεις να του βαλεις θηκη..

Και αυτο το πληκτρολογιο..δε ξερω δε μου γεμιζει το ματι

Και ειναι και ποιο παχυ απο το iphone, σχεδον διπλασιο

 

Edit: @Vasilisxd γιατι θεωρεις οτι ειναι ζωτικης σημασιας το multitasking? Εμενα προσωπικα για παραδειγμα δε μου χρειαζεται ποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το Guided Tour αλλά δεν μοιράζομαι τα ίδια αισθήματα ικανοποίησης με τους προηγούμενους. Ίσως είμαι αντικειμενικός ή δεν είμαι φανατικός Applάκιας. Πάντως το μόνο που μου έκανε θετική εντύπωση το έδειξαν στην αρχή: βελτίωση της ανταπόκρισης και της λειτουργίας αφής του κινητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να πέφτουν και οι τιμές στα μεταχειρισμένα 3g στο φορουμ να το βρουμε κοψοχρονια!

Βilldanos πόσα χρονια δουλευεις στην Rainbow;Just kidding:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Είδα το Guided Tour αλλά δεν μοιράζομαι τα ίδια αισθήματα ικανοποίησης με τους προηγούμενους. Ίσως είμαι αντικειμενικός ή δεν είμαι φανατικός Applάκιας. Πάντως το μόνο που μου έκανε θετική εντύπωση το έδειξαν στην αρχή: βελτίωση της ανταπόκρισης και της λειτουργίας αφής του κινητού.

 

Sorry που στο λέω αλλά ...δεν είδες τίποτα (μιας και μιλάς για "βελτίωση της ανταπόκρισης και της λειτουργιας αφής του κινητού...")!

B)

 

Anyway!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:32 ----------

 

Αντε να πέφτουν και οι τιμές στα μεταχειρισμένα 3g στο φορουμ να το βρουμε κοψοχρονια!

Βilldanos πόσα χρονια δουλευεις στην Rainbow;Just kidding:)

 

Η rainbow να πάει να γα...ργαληθεί! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας εσύ που τα βλέπεις μέσα από τα Apple-γυαλιά σου τι μας έδειξε στην αρχή; Γιατί θα τρελαθούμε..

Αντιγράφω τι ακούω: "improved perfomance","how quickly you can launch applications, return to home screen and launch another one", "scrolling, zooming and panning are...<δεν έπιασα το ρήμα αλλά για καλό είναι>"

Όλα αυτά συνθέτουν προφανώς την απόδοση και απόκριση του κινητού. Τώρα αν είναι λόγω επεξεργαστή, λειτουργίας αφής ή καλύτερου rendering δεν ξέρω. Πάντως αυτό είδα, το είδα σωστά, και μου άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά το ότι δεν άλλαξε εξωτερικά με δυσαρέστησε και εμένα γιατι σκεπτόμουν να το πάρω. Αλλά η αλλαγές στο hardware και στο software είναι πολύ πιο σημαντικές από οποιαδήποτε εξωτερική αλλαγή το ότι έχει πλέον την "διπλασία" επεξεργαστική ισχύ είναι κάτι πολύ σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...