Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το βρήκα και το πήρα στον Γερμανό στην οδό Γκύζη στην Αλεξάνδρας! Τελευταίο κομμάτι και πήρα το 16αρι το άσπρο! Κουκλί είναι!

 

Είμαι άσχετος με iphone όμως. Το έβαλα να φορτίσει στις 17.00 το απόγευμα. Μέχρι τί ώρα πρέπει να το φορτίσω? Όπως το βλέπω που φορτίζει τώρα φαίνεται γεμάτη η μπαταρία του. Να το αφήσω?

 

Νομιζω πρεπει να το φορτισεις ετσι καλα να παει 100% και να το βγαλεις... Εχω ακουσει να λενε οτι οταν το φορτισεις για πρωτη φορα, μετα να το χρησιμοποιησεις και να αποφορτιστει πληρως και μετα να το ξαναφορτισεις μεχρι το 100% και μετα θα ειναι μια χαρα η μπαταρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ τελικά το βρήκα στην Κοσμο στον Πύργο Ηλείας μιας και κάνω διακοπές εκεί κοντά. Δυστυχώς δεν έχω broadband εδώ αλλά και πάλι το χαίρομαι :-) Ερωτηση: είχε σε κάποιον μέσα η συσκευασία πανάκι για την οθόνη; Εμενα είχε το κινητό, τα χαρτιά, ακουστικά, καλώδιο USB και μετασχηματιστή για το USB σε πρίζα τοιχου.

 

ΥΓ. Πριν το βρω στην Κοσμο είχα κάνει κράτηση στη Βοδα ένα μαύρο 32άρι. Αν μου στείλουν μήνυμα ότι ήρθε και το θέλει κανείς που μένει στην περιοχή κοντά στείλτε μου pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελικά το βρήκα στην Κοσμο στον Πύργο Ηλείας μιας και κάνω διακοπές εκεί κοντά. Δυστυχώς δεν έχω broadband εδώ αλλά και πάλι το χαίρομαι :-) Ερωτηση: είχε σε κάποιον μέσα η συσκευασία πανάκι για την οθόνη; Εμενα είχε το κινητό, τα χαρτιά, ακουστικά, καλώδιο USB και μετασχηματιστή για το USB σε πρίζα τοιχου.

 

ΥΓ. Πριν το βρω στην Κοσμο είχα κάνει κράτηση στη Βοδα ένα μαύρο 32άρι. Αν μου στείλουν μήνυμα ότι ήρθε και το θέλει κανείς που μένει στην περιοχή κοντά στείλτε μου pm.

 

Οχι δεν εχει πανακι για την οθονη. Εμενα το πηρε σημερα ο θειος μου εκεινο που κρατησε εχτες και θα μου βρει και ενα dock και θα τα στειλει Κυπρο, ελπιζω μεχρι Παρασκευη να το εχω. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μηπως γινεται να κανω καμια πατεντα του τυπου - ''δινω το iphone 3G μου και παιρνω το 3GS με καποια εκπτωση'' ??:-D

 

δεν νομίζω:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Παιδια μηπως γινεται να κανω καμια πατεντα του τυπου - ''δινω το iphone 3G μου και παιρνω το 3GS με καποια εκπτωση'' ??:-D

 

Όχι, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πουλήσεις το 3G σε καμιά αγγελία!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα βοδαφον και οι κωλάδες μου λένε έχουνε συσκευές μόνο για σύνδεση.

"και να το πάρετε σκέτο κύριε είναι κλειδωμένο σας λέω. δεν 8α δουλέψει. "

 

fuck of κυρά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
πηρα βοδαφον και οι κωλάδες μου λένε έχουνε συσκευές μόνο για σύνδεση.

"και να το πάρετε σκέτο κύριε είναι κλειδωμένο σας λέω. δεν 8α δουλέψει. "

 

fuck of κυρά μου.

 

Δεν έχουν βαρεθεί ακόμη να το λένε αυτό από την εποχή που φέρανε το 3G? B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα βοδαφον και οι κωλάδες μου λένε έχουνε συσκευές μόνο για σύνδεση.

"και να το πάρετε σκέτο κύριε είναι κλειδωμένο σας λέω. δεν 8α δουλέψει. "

 

fuck of κυρά μου.

 

Καταγγειλε τους. Οχι μονο επειδη αρνουντε να σου πουλησουν σκετη συσκευη, το οποιο ειναι παρανομο, αλλα επειδη σου λενε και μ@λ@κιες για να σε κανουν να "πιστεψεις" οτι δεν θα λειτουργει.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:01 ----------

 

Να ρωτησω κατι ρε παιδια, μιας και αυριο ή μεθαυριο θα το εχω και εγω. Εχει να κανει με την μπαταρια του κινητου. Εχω ακουσει οτι πρεπει να το φορτιζω μεχρι το 100% την πρωτη φορα και να το αφησω να τελειωσει εντελως η μπαταρια... Και να το κανω μερικες φορες στις πρωτες φορτισεις. Εχω ακουσει οτι αν το αφησω να φορτιζεται μετα που παει 100%, ξεφορτιζει και φορτιζει και παλι... Εχω ακουσει την πρωτη φορα να το αφηνω 1-2 περισσοτερο απο οσο να παει στο 100% γιατι η μπαταρια αποθηκευει ακομη περισσοτερη ενεργεια κτλ.. Το τελευταιο ξερω οτι ειναι σωστο, τουλαχιστον μεχρι προσφατα, δεν ξερω κατα ποσο αλλαξε η τεχνολογια. Οποτε θα ηθελα να ξερω τα εξης πραγματα.

 

Ποσες ωρες πρεπει να το φορτισω την πρωτη πρωτη φορα?

Αν το αφησω περισσοτερο απο οταν παει 100%, πειραζει!?, θα γινει κατι ή θα εχει λιγοτερη διαρκεια η μπαταρια?

Αν το εχω σε dock, και φορτιζει αρκετα, περισσοτερο ασπουμε απο 100% θα υπαρχει οποιοδηποτε προβλημα?

 

Και πειτε μου ετσι λιγο τι πρεπει να κανω στις πρωτες φορτισεις αλλα και στην συνεχεια... Εχω διαβασει στο site της Apple για τα charge cycles κτλ.. Απλα θελω να ξερω οταν το παρω για ποσες ωρες να το φορτισει και αν θα ηταν καλο στις πρωτες φορτισεις, εχτος απο το να αφηνω να κλεισει απο μονο του οταν τελειωσει η μπαταρια, αν πρεπει να το αφηνω και λιγο περισσοτερο για να δυναμωσει ασπουμε η μπαταρια.

 

Ευχαριστω

 

Υ.Γ. Αυτο ειναι ποστ μου στο IphoneHellas αλλα δεν απαντησε κανεις ακομα και θελω περισσοτερες εγγυρες απαντησεις. Billdanos, εσυ που εισαι Applefan θα μας πεις???:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα βοδαφον και οι κωλάδες μου λένε έχουνε συσκευές μόνο για σύνδεση.

"και να το πάρετε σκέτο κύριε είναι κλειδωμένο σας λέω. δεν 8α δουλέψει. "

 

fuck of κυρά μου.

 

Κατά 99% δεν έχουν καθόλου στοκ. Ούτε και για αγορά με σύνδεση. Αν τους έλεγες πως θέλεις και σύνδεση, θα σου έλεγαν ως δικαιολογία πως οι συσκευές που "έχουν" είναι κρατημένες γι' αυτούς που το είχαν προπαραγγείλει.(*)

 

Άκουσα μάλιστα πως, άτυπα (δηλαδή χωρίς να το διαφημίζουν κάπου επίσημα), αν δεχτείς να κάνεις σύνδεση τώρα και να παραλάβεις το iPhone αργότερα μόλις τα παραλάβουν, δεν σου χρεώνουν πάγιο για τον πρώτο μήνα. Αυτό υποτίθεται πως σε συμφέρει γιατί θα είσαι από τους πρώτους που θα τα πάρουν στα χέρια τους όταν επιτέλους παραλάβουν κομμάτια. Ουσιαστικά όμως συμφέρει περισσότερο αυτούς γιατί σε "δένουν" από τώρα για να μην πας στην Cosmote.

 

 

(*) Όχι πως θα σου έδιναν αν είχαν πράγματι στοκ. Είπαμε, τους συμφέρει να τα δίνουν με συμβόλαιο κι έτσι μας κάνουν τη ζωή δύσκολη... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ξερει κανεις να απαντησει για μπαταρια?

 

Δική μου άποψη, κάνε μια πρώτη πλήρη φόρτιση δύο ωρών και μετά όπως σου κάτσει και ότι σου κατέβει..... Μην το πολυζαλίζεις, κοίταξε να το χαρείς χωρίς δεύτερους προβληματισμούς... Εγώ το έχω στο dock 10 ώρες κάθε μέρα τους τελευταίους μήνες, άλλες φορές το αφήνω να αδειάσει εντελώς και άλλες μόλις πάει 90% το ξαναφορτίζω γιατί πρέπει να βγω και το ξαναπηγαίνω στο 100%.... Σε τρεις εβδομάδες κλείνω χρόνο και η μπαταρία πάει κανόνι!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δική μου άποψη, κάνε μια πρώτη πλήρη φόρτιση δύο ωρών και μετά όπως σου κάτσει και ότι σου κατέβει..... Μην το πολυζαλίζεις, κοίταξε να το χαρείς χωρίς δεύτερους προβληματισμούς... Εγώ το έχω στο dock 10 ώρες κάθε μέρα τους τελευταίους μήνες, άλλες φορές το αφήνω να αδειάσει εντελώς και άλλες μόλις πάει 90% το ξαναφορτίζω γιατί πρέπει να βγω και το ξαναπηγαίνω στο 100%.... Σε τρεις εβδομάδες κλείνω χρόνο και η μπαταρία πάει κανόνι!!!!!

 

Ναι αλλα αν το αφησω στην τυχη μπορει να παει και χάλια η μπαταρια... :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα αν το αφησω στην τυχη μπορει να παει και χάλια η μπαταρια... :shock:

 

Τι σημασία έχει αφού είμαστε όλοι τζάνκια εδώ και του χρόνου θα πάρουμε το καινούριο. Σε 1 χρόνο δε προλαβαίνεις να την πηδήξεις την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...