Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Γειά σας παιδιά! Να κάνω μια ερώτηση? Υπάρχει κάποιο app με ringtones που να υπάρχει ο κλασικό ήχος κλήσης (αυτός με το απλό ring, ring)?? Ψάχνω να βρώ αυτό το απλό ringtone, και δε μπορώ με τίποτα!!:-(

Δεν εχω δει κατι σχετικο,αλλα αν εχεις καποιο αρχειο ηχου με τον ηχο που θελεις μπορεις να το ανεβασεις και να στο ετοιμασουμε.

 

ευχαριστω για την απαντηση , ψιλοβρηκα σε καποια ακρη

τωρα θελω αλλη βοηθεια και μιλαω πολυ σοβαρα.

ψαχνω 2 ωρες πως να χτυπαει το ξυπνητηρι ενω ειναι κλειδωμενο το Iphone

μολις πας να το ανοιξεις να κανεις οτιδηποτε τοτε αρχιζει και χτυπαει και ας ηταν η ειδοποιηση πριν 2 ωρες

Στην δικια μου περιπτωση λειτουργει κανονικα το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειδωμενο(2g).Φανταζομαι πως δεν εχει αλλαξει κατι και στο 3gs,οποτε καπου αλλου πρεπει να ειναι το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μονο αν το εχω ανοιχτο συνεχεια δεν εχω προβλημα με το ξυπνητηρι

σημερα επρεπε να ξυπνησω στις 9 και παρα λιγο να φαω ξυλο γιατι αργισα :P

αυριο πρεπει να ξυπνησω στις 5 , ελπιζω να με ξυπνησει γιατι θα το σπασω και ουτε βδομαδα δεν το εχω

και μια προταση. επειδη ειμαι αρχαριος στο iphone και πιστευω και πολλοι αλλοι μηπως μπορει να γινει κατι με κατι ορους και λεξεις ? π.χ. βλεπω συχνα το jailbreak η καπως ετσι και δεν ξερω τι ειναι και τι κανει.

να υπαρχει καπου η λεξη και διπλα το τι κανει και που χρειαζετε. το λεξιλογιο του αρχαριου δηλαδη :P

 

και κατι ακομα. την 3.0.1 να την κατεβασω η εχει προβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
βλεπω συχνα το jailbreak η καπως ετσι και δεν ξερω τι ειναι και τι κανει.

να υπαρχει καπου η λεξη και διπλα το τι κανει και που χρειαζετε. το λεξιλογιο του αρχαριου δηλαδη :P

Ε δεν ειναι και πολλοι οι οροι που πρεπει να μαθεις.Jailbreak,unlock και μερικοι ακομα ισως.Ολα ειναι μεσα στα links που σου εδωσα πιο πανω(τι ειναι,πως γινονται κλπ)Eιναι πιο απλο να τα μαθεις εσυ απτο να περιμενεις απο μια ολοκληρη κοινοτητα να προσθετει επεξηγησεις οταν χρησιμοποιει καποιο ορο;)

 

και κατι ακομα. την 3.0.1 να την κατεβασω η εχει προβλημα ?

Δεν εχει κανενα προβλημα η εκδοση,απεναντιας διορθωνει ενα σοβαρο security flaw στο sms app του iphone.(Μην περιμενεις καποια βελτιωση απο την 3.0)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να υποθεσω οτι το καλυτερο gps για Ελλαδα ειναι της navigon+sygic?

θελει jailbreak για να το περασεις?

αν Δεν θελει jailbreak αλλα καποιο s/c cr@ck μπορει καποιος να μου στειλει την διαδικασια με Pm?

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, θελω να κανω Restore και ειμαι στην 3.0 οπως οταν πηρα το κινητο. Ομως οταν παταω Restore λεει Restore and Update, δηλαδη μετα το Restore θα παει 3.0.1 . Τι πρεπει να κανω για να παει 3.0 αυτοματα? Εξαλλου, το Restore δεν κανει το κινητο οπως ηταν στην αρχη οταν το αγορασες? Γιατι να μου λεει οτι θα κανει και Update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το Navigon ειναι πολυ καλο.

Ναι θελει JB και συγκεκριμενα την εφαρμογη AppSync για να μεταφερεις το .ipa στο τηλεφωνο...

Δυστυχως παραπανω πληροφοριες απο εδω απαγορευονται απο τους κανονες του φορουμ

 

Μιλαμε παντα για να το παρεις "δωρεαν" / Στο Appstore υπαρχει βεβαιως αλλα επι πληρωμη

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:22 ----------

 

Παιδια, θελω να κανω Restore και ειμαι στην 3.0 οπως οταν πηρα το κινητο. Ομως οταν παταω Restore λεει Restore and Update, δηλαδη μετα το Restore θα παει 3.0.1 . Τι πρεπει να κανω για να παει 3.0 αυτοματα? Εξαλλου, το Restore δεν κανει το κινητο οπως ηταν στην αρχη οταν το αγορασες? Γιατι να μου λεει οτι θα κανει και Update?

 

Πατα Shift + Restore και βρες το ipsw που θες να πας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποθεσω οτι το καλυτερο gps για Ελλαδα ειναι της navigon?

θελει jailbreak για να το περασεις?

αν Δεν θελει jailbreak αλλα καποιο s/c cr@ck μπορει καποιος να μου στειλει την διαδικασια με Pm?

πριν από λίγο καιρό είμουν στην Ιταλία με το αυτοκίνητο και είχα στο iphone και το navigon αλλά και το xGPS(θέλει jailbreak ακόμα, σε λίγο καιρό θα βγει και στο appstore)

είμουν τόσο ικανοποιημένος από το xGPS που το navigon δεν το χρησιμοποιήσα καθόλου

έχει άθλιο interface και το gps του δεν λειτουργεί πολύ καλά

το μόνο πρόβλημα του xGPS είναι ότι πρέπει να έχεις κατεβάσει τους google χάρτες μέσω wifi για να μην χρεώνεσαι μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατα Shift + Restore και βρες το ipsw που θες να πας..

 

Οκ ευχαριστω. Που βρισκω ομως το ipsw? Υπαρχουν καπου στο site της Apple επειδη θελω να τα κατεβασω απο εκει? Απ'οτι ειδα του iTunes τα εχει, που ειναι αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχες κανει μονος σου update το κινητο στην 3.0 απο αυτο το pc θα υπαρχουν σε καποιο folder του itunes.

Ψαξε documents and settings-> apple computer-> itunes software updates (καπως ετσι πρεπει να ειναι η διαδρομη , δεν θυμαμαι καλα, και φροντισε να εχεις εμφανισει τα hidden folders)

 

Αν οχι τα παιδια του iphonehellas εδω http://www.iphonehellas.gr/iphone-firmware-ipsw-files/ τα εχουν συγκεντρωμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχες κανει μονος σου update το κινητο στην 3.0 απο αυτο το pc θα υπαρχουν σε καποιο folder του itunes.

Ψαξε documents and settings-> apple computer-> itunes software updates (καπως ετσι πρεπει να ειναι η διαδρομη , δεν θυμαμαι καλα, και φροντισε να εχεις εμφανισει τα hidden folders)

 

Αν οχι τα παιδια του iphonehellas εδω http://www.iphonehellas.gr/iphone-firmware-ipsw-files/ τα εχουν συγκεντρωμενα

 

3GS εχω. Υπαρχουν καπου τα firmwares στο site της Apple?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site της Apple δεν βρηκα κατι...Στο link που σου εδωσα υπαρχουν και για 3GS

 

Οκ. Καλα τι σοι Restore ειναι αυτο? Υποτιθεται πως η συσκευη θα γινει οπως ηταν οταν την αγορασα.. Αλλα τωρα λεει πως θα κατεβασει νεο firmware αναγκαστικα.. Πως θα ειναι οπως ηταν στην αρχη, αφου θα εχει διαφορετικο firmware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περασεις με απλο restore οποιοδηποτε firmware η συσκευη θα γυρισει σε αυτο που επελεξες. Λογικα το 3.0 θες απο οτι καταλαβα εσυ. Οποτε πατα Shift+Restore επελεξε το iPhone2,1_3.0_7A341_Restore.ipsw

Αν σου βγαλει καποια επιλογη set as new phone και πατησεις ναι τοτε θα ειναι σαν καινουργιο (θα σβηστουν τηλεφωνα, sms, τα παντα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περασεις με απλο restore οποιοδηποτε firmware η συσκευη θα γυρισει σε αυτο που επελεξες. Λογικα το 3.0 θες απο οτι καταλαβα εσυ. Οποτε πατα Shift+Restore επελεξε το iPhone2,1_3.0_7A341_Restore.ipsw

Αν σου βγαλει καποια επιλογη set as new phone και πατησεις ναι τοτε θα ειναι σαν καινουργιο (θα σβηστουν τηλεφωνα, sms, τα παντα!)

 

Εγω εχω το 3GS που οπως ξερεις ειχε την 3.0. Θελω να κανω ενα Restore και να σβηστουν τα παντα και να γινει οπως ηταν την πρωτη μερα. Ομως, δεν θα ειναι ετσι. Θα ειναι στο 3.0.1. Απο τη στιγμη που θελω να παω στην 3.0 οπως λετε πρεπει να κατεβασω κατι το οποιο δεν υπαρχει καν στο site της Apple ή στο iTunes. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...