Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για το θέμα της θερμοκρασίας μπορείτε να μου πείτε τί firmware του έχετε και αν το έχετε κάνει jailbreak?

Εκτός και απο την υπερθέρμανση καταναλώνει και απίστευτα γρήγορα τη μπαταρία. Χωρίς καμία απολύτως χρήση. Ούτε 3G ούτε wifi. Δηλαδή το φορτίζω το μεσημέρι και σε 5 ώρες έχει σβήσει. Βρίσκομαι στην 4η του φόρτιση απο προχτές που το πήρα, είναι jailbreaked και έχει την 3.0.1 πανω του.

Θα δοκιμάσω να του βάλω την 3.0 μήπως δω διαφορά και αν πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ για προβληματική μπαταρία/iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

για το θέμα της θερμοκρασίας μπορείτε να μου πείτε τί firmware του έχετε και αν το έχετε κάνει jailbreak?

Εκτός και απο την υπερθέρμανση καταναλώνει και απίστευτα γρήγορα τη μπαταρία. Χωρίς καμία απολύτως χρήση. Ούτε 3G ούτε wifi. Δηλαδή το φορτίζω το μεσημέρι και σε 5 ώρες έχει σβήσει. Βρίσκομαι στην 4η του φόρτιση απο προχτές που το πήρα, είναι jailbreaked και έχει την 3.0.1 πανω του.

Θα δοκιμάσω να του βάλω την 3.0 μήπως δω διαφορά και αν πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ για προβληματική μπαταρία/iphone.

 

σχετικα με την μπαταρια μαλλον θα στρωσει και σε σενα μετα απο μερικες πληρεις φορτισεις. εμενα, μετα απο 5-6 μερες οπου ειχα 1,5μιση φορτιση/μερα διορθωθηκε και κραταει κανα 2ημερο με νορμαλ χρηση. εκδοση 3,0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προς το παρον δεν προχωρω σε 3.0.1... Εμενα μια χαρα μου φαινεται η μπαταρια παντως... Απο την πρωτη κιολας φορτιση, που δεν ηταν και πολυ πληρες νομιζω... Στην 1 ωρα εδειχνε το σημα οτι ειναι φουλ... Το αφησε περισσοτερο βεβαια... Και κραταει μια χαρα... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα τη 3.0 και τελικά όλα μια χαρά. Δε ζεσταίνεται καθόλου και η μπαταρία καταναλώνεται σε λογικά πλαίσια. Ισως εφταιγε τελικά η 3.0.1 ή απλα κατι δεν είχε κάτσει καλά. Ευχαριστώ για τη βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=sxNnSfRQydY]http://www.youtube.com/watch?v=sxNnSfRQydY[/ame]

 

Να εδω το Unboxing Video μου.. :-D Ειναι το πρωτο μου Unboxing γι'αυτο δεν ειναι και τελιο.. Please καντε 5/5 στο rating... :-)

Επεξ/σία από ApoelAndreas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να εδω το Unboxing Video μου.. :-D Ειναι το πρωτο μου Unboxing γι'αυτο δεν ειναι και τελιο.. Please καντε 5/5 στο rating... :-)

 

 

Αν το βλέπαμε καλά θα ήταν... :P :p

Δεν πειράζει... Το βάζω εγώ σωστά :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το βλέπαμε καλά θα ήταν... :P :p

Δεν πειράζει... Το βάζω εγώ σωστά :-)

 

http://www.youtube.com/watch?v=sxNnSfRQydY

 

Απλα βαζω Url?? Εκεινο το εικονιδιο του Youtube τι κανει τοτε??? :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα βαζω Url?? Εκεινο το εικονιδιο του Youtube τι κανει τοτε??? :fear:

 

Στο εικονίδιο του youtube βάζεις μόνο τον κωδικό του βίντεό σου, στην προκειμένη περίπτωση ''sxNnSfRQydY''

ή διαφορετικά ολόκληρο το url... ;)

 

Στο θέμα μας τώρα.... Εγώ το δικό μου μαύρο το ήθελα πάντα και το αγόρασα, αλλά πρέπει να παραδεχτώ ότι το άσπρο έχει μια διαφορετική γοητεία και με κάνει να σκέφτομαι για αγορές :-)

Καλορίζικο και καλοδούλευτο!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εικονίδιο του youtube βάζεις μόνο τον κωδικό του βίντεό σου, στην προκειμένη περίπτωση ''sxNnSfRQydY''

ή διαφορετικά ολόκληρο το url... ;)

 

Στο θέμα μας τώρα.... Εγώ το δικό μου μαύρο το ήθελα πάντα και το αγόρασα, αλλά πρέπει να παραδεχτώ ότι το άσπρο έχει μια διαφορετική γοητεία και με κάνει να σκέφτομαι για αγορές :-)

Καλορίζικο και καλοδούλευτο!!!!!

 

Ευχαριστω αλλα... Ολο λογια εισαι, εβαλες 5/5??? xD :lol: Πλακα κανω... :-D

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:45 ----------

 

Τωρα γιατι δεν βλεπω το βιντεο ουτε στο ποστ σου ουτε στο ποστ μου?? :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω αλλα... Ολο λογια εισαι, εβαλες 5/5??? xD :lol: Πλακα κανω... :-D

 

Για κοίταξε στο youtube!!!!! :-D

 

 

Τωρα γιατι δεν βλεπω το βιντεο ουτε στο ποστ σου ουτε στο ποστ μου?? :S

 

Δεν ξέρω... Εγώ τα βλέπω κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν είναι φυσιολογικό όταν τρεχεις μια εφαρμογή (πχ safari ή maps) για κανένα πεντάλεπτο να ανεβαίνει η θερμοκρασία στο πίσω μέρος του κινητού στο κέντρο περίπου; Δεν μιλάω για θερμοκρασία υπερβολική αλλά να το καταλαβαίνεις όταν το βάζεις στη τσέπη του Jean;

 

Επίσης όταν τρέχεις εφαρμογή κατεβαίνει η μπαταρία αβέρτα. Δηλαδή 7 ώρες με safari δεν βγάζεις. Ψιλό κανονικό μου ακούγεται αυτό, είναι και στην πέμπτη φόρτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν είναι φυσιολογικό όταν τρεχεις μια εφαρμογή (πχ safari ή maps) για κανένα πεντάλεπτο να ανεβαίνει η θερμοκρασία στο πίσω μέρος του κινητού στο κέντρο περίπου; Δεν μιλάω για θερμοκρασία υπερβολική αλλά να το καταλαβαίνεις όταν το βάζεις στη τσέπη του Jean;

 

Επίσης όταν τρέχεις εφαρμογή κατεβαίνει η μπαταρία αβέρτα. Δηλαδή 7 ώρες με safari δεν βγάζεις. Ψιλό κανονικό μου ακούγεται αυτό, είναι και στην πέμπτη φόρτιση.

 

Είναι φυσιολογικά όλα αυτά που αναφέρεις....

7 ώρες safari με wifi αναμμένο, καλά είναι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε παρατηρήσει ότι ότι το λευκό χρώμα της οθόνης του 3GS είναι πιο κίτρινο σε σχέση με αυτό του 3G; αν τα βάλω δίπλα και τα δύο φαίνεται αμέσως η διαφορά... Είναι πρόβλημα του δικού μου κινητού η είναι έτσι σε όλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...