Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια βοηθεια για εμενα τον αρχαριο... Εχω κανει jailbreak το κινητο, εβαλα και paid apps μεσω installous κτλ... Θελω να βαλω apps απο το pc απο το appulo.us . Κατεβαζω ενα παιχνιδι σε zip μορφη και δεν ξερω πως να το κανω .ipa . Ποιος θα με βοηθησει? Το εκανα μια φορα τυχαια με το NFS αλλα δεν ξερω πως γινεται... Και απο τα νευρα μου εκανα delete τα zip αρχεια των παιχνιδιων που ηθελα και πρεπει να ξανακανω download. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμ για τσεκαρε αν εχεις στις επιλογες φακελων την αποκρυψη επεκτασης αρχειων.. μονο αυτο παιζει, εκτος κ αν την εχεις ηδη ενεργοποιημενη, ή ειναι οντως .ipa..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμ για τσεκαρε αν εχεις στις επιλογες φακελων την αποκρυψη επεκτασης αρχειων.. μονο αυτο παιζει, εκτος κ αν την εχεις ηδη ενεργοποιημενη, ή ειναι οντως .ipa..

 

Παω Properties, λεει Zip File. Κοιταζω τι λεει, λεει .ipa... Δεν παμε καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω Properties, λεει Zip File. Κοιταζω τι λεει, λεει .ipa... Δεν παμε καλα...

 

Το zip file στο properties δεν σημαίνει ότι έχει κατάληξη .zip αλλά ότι είναι συνδεδεμένο με το πρόγραμμα WinZip. Το αρχείο είναι μια χαρά και έχει κατάληξη .ipa. Κάνε του δεξί κλικ -> open with... -> και διαλέγεις να ανοίγει με το iTunes ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το zip file στο properties δεν σημαίνει ότι έχει κατάληξη .zip αλλά ότι είναι συνδεδεμένο με το πρόγραμμα WinZip. Το αρχείο είναι μια χαρά και έχει κατάληξη .ipa. Κάνε του δεξί κλικ -> open with... -> και διαλέγεις να ανοίγει με το iTunes ;)

 

Μου το ειπαν ειδα αυτο στο iphonehellas αλλα μου ανοιγει το Itunes, τιποτα σχετικα με την εφαρμογη.. Τι ακριβως πρεπει να κανω?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:44 ----------

 

app2.png

 

Το καταφερα τυχαια αυτο πριν ωρες.. Μετα απο αυτο τιποτα...

 

Edit: Γιατι Itunes ρε παιδια? Το winSCP που χαθηκε??? Λογικα δεν πρεπει να το τραβηξω στον φακελο downloads στο winSCP και μετα να συνδεσω το Iphone(ή να το εχω ηδη συνδεδεμενο)???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το ειπαν ειδα αυτο στο iphonehellas αλλα μου ανοιγει το Itunes, τιποτα σχετικα με την εφαρμογη.. Τι ακριβως πρεπει να κανω?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:44 ----------

 

app2.png

 

Το καταφερα τυχαια αυτο πριν ωρες.. Μετα απο αυτο τιποτα...

 

Edit: Γιατι Itunes ρε παιδια? Το winSCP που χαθηκε??? Λογικα δεν πρεπει να το τραβηξω στον φακελο downloads στο winSCP και μετα να συνδεσω το Iphone(ή να το εχω ηδη συνδεδεμενο)???

 

Τι δουλειά έχει το WinSCP να συνδέσεις αρχεία, αφού ο ρόλος του είναι η μεταφορά αρχείων.... Στο αριστερό παράθυρο του WinSCP βρίσκεις το αρχείο που σε ενδιαφέρει αποθηκευμένο στον υπολογιστή σου και μετά το μεταφέρεις στο φάκελο του iPhone που σου δείχνει στο δεξί παράθυρο... ;) Η σύνδεση iPhone με υπολογιστή γίνεται μέσω σύνδεσης και των δύο στο ίδιο router wifi :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρει κανείς πως μπορείς να αυξομειώσεις την ένταση του wifi; Νομίζω είχα διαβάσει (σε αυτό το topic μάλλον) ότι κάπως μπορείς να επιλέξεις την ισχύ του wifi έτσι ώστε να το μειώνεις στο σπίτι και να το βάζεις στο full όταν πας έξω. Δεν το βρίσκω με τίποτα όπως, δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις.. Παντως να ρωτησω και εγω κατι. Ειναι το πρωτο μου Iphone οποτε ειναι λιγο χαζο. Παρατηρησα οτι ηχος ακουγεται μονο απο το ενα ηχειο. Πρεπει να αλλαξω κατι στα settings ή ετσι ειναι ή κατι αλλο φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ηχείο έχει το iPhone. Το άλλο είναι μικρόφωνο...

Αυτό ισχύει μόνο στο 2G.

Το 3G και το 3GS έχουν δύο ηχεία.... Αν από το ένα δεν βγάζει ήχο, τότε θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα..... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ισχύει μόνο στο 2G.

Το 3G και το 3GS έχουν δύο ηχεία.... Αν από το ένα δεν βγάζει ήχο, τότε θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα..... :-(

 

Μην λέμε ότι θέλουμε. Σου παραθέτω το σχεδιάγραμμα από το manual του 3GS

 

34xkzna.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...