Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από το αγγλικό, καμια βδομάδα, άντε 10 μέρες. Από το αμερικάνικο μπορεί να πάει και κανα 20ήμερο, ανάλογα με τον τρόπο αποστολής και τον -πιθανό- εκτελωνισμό.

 

ps ωραίο username

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από το αγγλικό, καμια βδομάδα, άντε 10 μέρες. Από το αμερικάνικο μπορεί να πάει και κανα 20ήμερο, ανάλογα με τον τρόπο αποστολής και τον -πιθανό- εκτελωνισμό.

 

ps ωραίο username

σευχαριστω πολυ φιλε, θα περιμενω τι να κανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αντιπρόταση εγγυημενα με αυθεντικά ειναι το eastbay (δες προηγούμενες σελίδες και θα σου λυθούν ολες οι σχετικές απορίες.

 

Για το ricardo. Σαν site ειναι σαν το ελληνικό ebay, αλλά κυκλοφορούν τόνοι απο μαϊμούδες. Διάφοροι ελληνάρες αγοράζουν κινέζικες μαιμουδες και τις που λάνε στο ricardo για αυθεντικά (και μάλιστα πανακριβα)

 

 

oκ τοτε, δε χρειαζεται να ρισκαρω, θα κοιταξω στο eastbay που λες!

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ το φίλο που με βοήθησε για τις λεπτομέρειες μια απορία μόνο μου έμεινε ποίο είναι το όριο της παραγγελίας για να έρθει το τελωνείο 3 ευρώ!!!!????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο. Πάντα είχα την εντύπωση ότι μέχρι τα 100 ευρώ ήταν 3 ευρώ και μετά πήγαινε στα 6. Πχ. πριν 2 χρόνια είχα πάρει οθόνη laptop 110 ευρώ και έδωσα 6 στο ταχυδρομείο.

 

Όμως πριν 3 μήνες έκανα παραγγελία από το eastbay στα 130 ευρώ και πλήρωσα πάλι το κλασικό τρίευρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο. Πάντα είχα την εντύπωση ότι μέχρι τα 100 ευρώ ήταν 3 ευρώ και μετά πήγαινε στα 6. Πχ. πριν 2 χρόνια είχα πάρει οθόνη laptop 110 ευρώ και έδωσα 6 στο ταχυδρομείο.

 

Όμως πριν 3 μήνες έκανα παραγγελία από το eastbay στα 130 ευρώ και πλήρωσα πάλι το κλασικό τρίευρο.

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ελληνικα ελτα η κατασταση εχει απλα ξεφυγει!!! Δεν ειναι δυνατον να εχει ερθει ελλαδα ενα δεμα πριν απο 15 μερες και να ειναι ακομη στο αεροδρομιο...Δεν δουλευουν μια μερα πριν την απεργια μια μερα μετα την απεργια μετα ερχετε Σαββατοκυριακο μετα αργια μετα μετα αλλα καθε μηνα αυτοι τσιμπανε τα χιλιαρικα τους...

Παιρνω τηλ στα ελτα το σηκωνει μια "κυρια" και γινετε ο εξης διαλογος:

-Καλημερα

-Παρακαλω

-Περιμενω ενα δεμα απο Αμερικη

-Δωστε μου τον κωδικο και περιμεντε να δω αν εχει φτασει Ελλαδα

-......

-Ναι,....εεεεε το δεμα σας εχει ερθει Ελλαδα απο στις 16 Οκτ. ειναι στο αεροδρομιο και περιμενει να περασει απο το τελωνειο αλλα λογο της απεργιας θα αργησει γτ υπαρχει μεγαλος συνωστισμος

-Ποσο καιρο θα κανει περιπου?

- Ε δεν μπορω να πω σιγουρα...αλλα τον Νοεμβρη θα το εχετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αντιπρόταση εγγυημενα με αυθεντικά ειναι το eastbay (δες προηγούμενες σελίδες και θα σου λυθούν ολες οι σχετικές απορίες.

 

Για το ricardo. Σαν site ειναι σαν το ελληνικό ebay, αλλά κυκλοφορούν τόνοι απο μαϊμούδες. Διάφοροι ελληνάρες αγοράζουν κινέζικες μαιμουδες και τις που λάνε στο ricardo για αυθεντικά (και μάλιστα πανακριβα)

οποιος αγοραζει ακομα απο το καμμενο ricardo αθλητικα παπουτσια σιγουρα θα χρειαστει αυτο το λινκ

πως να καταλαβω οτι τα παπουτσια μου τρωνε μπανανες.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ελληνικα ελτα η κατασταση εχει απλα ξεφυγει!!! Δεν ειναι δυνατον να εχει ερθει ελλαδα ενα δεμα πριν απο 15 μερες και να ειναι ακομη στο αεροδρομιο...Δεν δουλευουν μια μερα πριν την απεργια μια μερα μετα την απεργια μετα ερχετε Σαββατοκυριακο μετα αργια μετα μετα αλλα καθε μηνα αυτοι τσιμπανε τα χιλιαρικα τους...

Παιρνω τηλ στα ελτα το σηκωνει μια "κυρια" και γινετε ο εξης διαλογος:

-Καλημερα

-Παρακαλω

-Περιμενω ενα δεμα απο Αμερικη

-Δωστε μου τον κωδικο και περιμεντε να δω αν εχει φτασει Ελλαδα

-......

-Ναι,....εεεεε το δεμα σας εχει ερθει Ελλαδα απο στις 16 Οκτ. ειναι στο αεροδρομιο και περιμενει να περασει απο το τελωνειο αλλα λογο της απεργιας θα αργησει γτ υπαρχει μεγαλος συνωστισμος

-Ποσο καιρο θα κανει περιπου?

- Ε δεν μπορω να πω σιγουρα...αλλα τον Νοεμβρη θα το εχετε...

Δεν είναι αποκλειστικά θέμα των ΕΛΤΑ. Η κατάσταση έχει όντως χειροτερέψει αρκετά, αν κρίνω και από τα δικά μου δέματα αλλά και από όσα ακούω από φίλους, συνάδελφους, γνωστούς και συγγενείς. Μου είπαν πως πλέον στα ΕΛΤΑ έχει αρχίσει να τελειώνει ακόμα και το χαρτί εκτύπωσης των ειδοποιήσεων. Στο ταχυδρομείο της περιοχής μου έχουν μείνει λιγότεροι από τους μισούς υπαλλήλους και διανομείς (αφού οι συμβάσεις δεν ανανεώνονται πλέον) και η ποιότητα εξυπηρέτησης έχει πέσει στα τάρταρα, όσο φιλότιμα κι αν προσπαθούν οι εναπομείναντες εργαζόμενοι. Πρώτη φορά μου έρχονται σπίτι ειδοποιητήρια με ημερομηνίες παράδοσης.. προγενέστερες της σημερινής (πχ. έρχεται χαρτί στις 20 του μήνα που λέει να πάω να παραλάβω το πακέτο στις... 17). Συν τοις άλλοις κατά διαστήματα απεργούν και οι τελωνειακοί.

 

Όλοι οι παραπάνω φταίνε. Κατά 1%. Για το υπόλοιπο 99% φταίνε άλλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά. Απ' ότι φαίνεται το πρόβλημα είναι ότι με όλες αυτές τις απεργίες, έχει μαζευτεί μεγάλος αριθμός δεμάτων που απαιτούν εκτελωνισμό. Απ' όσα έχω ακούσει οι περισσότερες παραγγελίες από Αμερική πλέον κάνουν πάνω από 20-25 μέρες να φτάσουν στα χέρια μας. Φίλος μού έλεγε χθες ότι έχει φτάσει ήδη στις 32 και ακόμα περιμένει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα παραγγελία για την γυναίκα απο το startfitness.co.uk . Τα παπούτσια ήταν 2-3Ε φτηνότερα απο ότι στο eastbay και δεν υπάρχει και θέμα με το τελωνείο. Και τα Nike lunareclipse Που κοίταζα για εμένα πάλι ήταν λίγο φτηνοτερα απο ότι στο eastbay. Φυσικά κάθε ζευγάρι ήταν γύρω στα 50-55Ε φτηνότερα απο ότι να τα παίρναμε απο Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γνήσια δεν ξέρω (μόνο αν βρεις κριτικές από κόσμο που έχει αγοράσει απ' αυτούς, πχ. από ξένα forum), αλλά γενικά φαίνονται ότι δεν είναι Κινέζοι απατεώνες. Λίγο που έψαξα στο google παίρνουν θετικά σχόλια. Οι δε τιμές τους δεν είναι... κινέζικες, πχ. τα Jordan retro 14 που κοίταξα τα πουλάνε $10 παραπάνω από το eastbay :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρουμε τι λέμε, τα ΕΛΤΑ δεν έχουν σχέση με το τελωνείο

 

Εγω μιλαω και για το τελωνειο και για τα ετλα...Δουλευουν την κοινωνια, 1 μηνα να παει αθηνα-καβαλα ενα δεμα? Ειναι σοβαροι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...