Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλοφόρετα παίδες, μάλλον εν καιρώ θα κάνω και εγώ κάποια αγορά από eastbay. Βέβαια μόλις πριν 1 ημέρα ψώνισα τα tailwind 3+ από το sportsdirect.com από Αγγλία. Σύνολο πήγε 74 ευρώ που είναι απείρως καλύτερα από Ελλάδα. Δεν έχω και φόβο τελωνείου. Αλλά δεν έχει ποικιλία όπως το eastbay :mad: οπότε θα τσιμπήσω και από εκεί τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλοφόρετα παίδες, μάλλον εν καιρώ θα κάνω και εγώ κάποια αγορά από eastbay. Βέβαια μόλις πριν 1 ημέρα ψώνισα τα tailwind 3+ από το sportsdirect.com από Αγγλία. Σύνολο πήγε 74 ευρώ που είναι απείρως καλύτερα από Ελλάδα. Δεν έχω και φόβο τελωνείου. Αλλά δεν έχει ποικιλία όπως το eastbay :mad: οπότε θα τσιμπήσω και από εκεί τίποτα.

 

Φιλε μια ερωτηση...χθες το βραδυ παραγγειλαμε απο το direct sports..

Πληρωνω τελωνειο κατι;; 3€ ή κατι τετοιο;;

Επισης χθες το βραδυ εκανα την πρραγγελεια, σημερα το πρωι στις 9 εβαλα τα λεφτα αλλα ακομα δεν τα τραβηξανε, μου ηρθε το email επιβεβαιωσης της παραγγελειας απο το direct και 1 απο το paypal το οποιο ελεγε οτι

θα τραβηξει τα λεφτα καποια στιγμη ο εμπορος οταν προωθηση την παραγγελεια!

Ποσες μερες κανει να γινει αυτο..καμια 15 πραγματα παραγγειλα ( εννοειται πως το δικο μου ειναι μονο 1, τα υπολοιπα ειναι αγγαρειες! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@koulouri

 

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο έγινε και με μένα. Ήρθε Paypal απόδειξη + email επιβεβαίωσης αλλά δεν έχουν τραβηχτεί ακόμα τα λεφτά. Το πόσες μέρες κάνει δεν το γνωρίζω αφού και μένα είναι η 1η μου παραγγελία από εκεί. Τελωνείο δεν πληρώνεις σίγουρα ούτε και 3 ευρώ.

 

Τα έξοδα αποστολής συμπεριλαμβάνονται στο ποσό που ήδη πλήρωσες. Είναι GREECE £29.99.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αυτο το ηξερα με τα εξοδα αποστολης (:

Ευχαριστω παντως..

Γενικα αυτην την στιγμη δε με συμφερει να τραβηξουν τα λεφτα γιατι η παραγγελεια ηταν πανω απο 600pounds οποτε η λιρα αγγλιας ανεβαινει πολυ σημερα ( πολυ εννοω 1 σεντ αλλα στα 600 ειναι ~6€ πανω.. )( και θα τα επομιστω εγω μονο γιατι δικια μου ηταν η καρτα και κανω εξυπηρετηση )
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω μια παραυυελια απο τις 8/11 και ακομη μου δειχνει

Status: In Transit The shipment is in transit to its destination!!

μου λεει οτι Shipped on Monday, November 21, 2011 10:25 AM!!

ποσες μερες κανει απο την Σουηδια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντεύω τις 2 βδομάδες κι ακόμα ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Δεν έχω ζητήσει και tracking number να δω τι γίνεται. Φαίνεται όμως ότι οι 10 μέρες που ίσχυαν μέχρι πρόσφατα έχουν αρχίσει να αυξάνονται. Κάτι τα ταξίδια στις Σουηδίες, κάτι τα τοπικά ταχυδρομεία που υπολειτουργούν, ε δεν θέλει και πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου παραγγελία έφυγε στις 14/11 και στις 25/11 την είχα στα χέρια μου και μένω στα Ιωάννινα. Δεν ξέρω γιατί υπάρχουν αυτές οι διαφορές στις μέρες, ίσως οφείλεται σε αυτά που λέει ο nzeppos παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες χαλαρώστε. Το μαγαζί είναι εγγύηση. Έχει ειπωθεί ποτέ εδώ τουλάχιστον ότι κάποιος έχασε το χρήματά του ή ότι τα παπούτσια του δεν ήρθαν; Το μόνο αρνητικό που έχει ειπωθεί είναι το τελωνείο που και αυτό έχει παίξει ελάχιστες φορές σε σχέση με το πόσες φορές πέρασαν παπούτσια με το κλασσικό 3ευρω. Οπότε μην αγχώνεστε. Eastbay είναι eshop από τα λίγα. :mrgreen:

Και μην ξεχνάμε ότι τα ΕΛΤΑ είναι σε φάση διάλυσης με τις τελευταίες εξελίξεις στο ελληνικό δημόσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα οι παραγγελίες πρώτη φορά αργούν τόσο.

Μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι έχουν αλλάξει τον τρόπο αποστολής και για αυτό αργούν και δεν έχουν trcking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δυστυχώς και τα δύο μου πακέτα έχουν κολλήσει στα τελωνεία του πειραιά + του αεροδρομίου, από 21/11 & 22/11 αντίστοιχα...

...το δε σουηδικό κωλοσάϊτ το γράφει με πολύ απαίσιο + ανησυχητικό τρόπο: Impounded by customs

...δηλ. κατασχέθηκαν από τά τελωνεία...

...να τους κατασχεθεί το σπίτι τούς κ@ργ....δες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δυστυχώς και τα δύο μου πακέτα έχουν κολλήσει στα τελωνεία του πειραιά + του αεροδρομίου, από 21/11 & 22/11 αντίστοιχα...

...το δε σουηδικό κωλοσάϊτ το γράφει με πολύ απαίσιο + ανησυχητικό τρόπο: Impounded by customs

...δηλ. κατασχέθηκαν από τά τελωνεία...

...να τους κατασχεθεί το σπίτι τούς κ@ργ....δες...

 

Πλήρωσες κανονικά τελωνείο ; Ή περιμένεις ακόμα να δεις τι θα γίνει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δυστυχώς και τα δύο μου πακέτα έχουν κολλήσει στα τελωνεία του πειραιά + του αεροδρομίου, από 21/11 & 22/11 αντίστοιχα...

...το δε σουηδικό κωλοσάϊτ το γράφει με πολύ απαίσιο + ανησυχητικό τρόπο: Impounded by customs

...δηλ. κατασχέθηκαν από τά τελωνεία...

...να τους κατασχεθεί το σπίτι τούς κ@ργ....δες...

Τι είχαν τα πακέτα; Τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...