Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στην δική μου περίπτωση αυτό πλήρωσα.

Επάνω σε κάθε κουτί που παραλαμβάνεις δηλώνεται η αξία του αντικειμενου που έχει και πηγαίνει στο τελωνείο.

Λογικά αν είσαι στα 100- 150$ απλά σου χρεώνουν το κλασσικό 3€ αλλά σε μεγαλύτερη παραγγελία δεν ξέρω αν θα παραμείνει αυτή η χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους σας!!! εχει παραγγειλει κανεις ugg απο το ugg.com και αν ναι ξερουμε τι επιπλεον χρεωση εχει στην Ελλαδα...ειναι δηλάδη τυπου 3 ευρω επιπλεον στο ταχυδρομειο ή κατι παραπάνω?ευχαριστω!!!

 

Μόλις μου έστειλαν mail απο το http://www.my-wardrobe.com με κουπόνι (code:WINTERUGG) για 30% off σε UGG μπότες. Ισχύει μέχρι την κυριακή μεσάνυχτα, έχουν ξαναρωτήσει και άλλοι για UGG νομίζω, οπότε ρίξτε μια ματιά αν σας συμφέρει μαζί με τα μεταφορικά για αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση:

Εληξε η prepaid μου απο την Eurobank που ειχα

πηγα την ανανεωσα, μου εδωσα νεα δηλαδη με αλλο αριθμο!

Την δηλωσα στο paypal..πρεπει παλι να περιμενω να μου ερθει ο κωδικος στο λογαριασμο για να ενεργοποιηθει η καρτα;;

 

ναι. το ιδιο εκανα και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση:

Εληξε η prepaid μου απο την Eurobank που ειχα

πηγα την ανανεωσα, μου εδωσα νεα δηλαδη με αλλο αριθμο!

Την δηλωσα στο paypal..πρεπει παλι να περιμενω να μου ερθει ο κωδικος στο λογαριασμο για να ενεργοποιηθει η καρτα;;

Μάλλον εννοείς ότι περιμένεις τον τετραψήφιο κωδικό στο λογαριασμό σου, ώστε να γίνει verified η κάρτα (και ο χρήστης). Νομίζω το verification δεν γίνεται αυτόματα, θα πρέπει να το επιλέξεις εσύ από το site του paypal. Υπ' όψιν επίσης ότι ακόμα και να μην είσαι verified, και πάλι θα μπορείς να κάνεις αγορές. Απλώς υπάρχουν ορισμένοι πωλητές που απαιτούν να είσαι verified (ιδίως στο ebay). Γενικά όμως αυτοί είναι η μειοψηφία.

 

@etheo Δηλαδη αυτο πληρωνεις στο τελωνειο??

Τα 3 ευρώ τα πληρώνεις στο ταχυδρομείο της περιοχής σου ως έξοδα εκτελωνισμού. Δεν χρειάζεται να τρέχεις μέχρι τα τελωνεία.

 

Στην δική μου περίπτωση αυτό πλήρωσα.

Επάνω σε κάθε κουτί που παραλαμβάνεις δηλώνεται η αξία του αντικειμενου που έχει και πηγαίνει στο τελωνείο.

Λογικά αν είσαι στα 100- 150$ απλά σου χρεώνουν το κλασσικό 3€ αλλά σε μεγαλύτερη παραγγελία δεν ξέρω αν θα παραμείνει αυτή η χρέωση.

Αν θυμάμαι καλά, στα δέματα του eastbay αναγράφεται μόνο η αξία των αντικειμένων, χωρίς τα μεταφορικά. Επίσης δεν υπολογίζονται οι τυχόν εκπτώσεις. Αν δηλαδή αγοράσουμε ένα ζευγάρι παπούτσια που κανονικά κοστίζει $100 (αλλά με την έκπτωση πάει πχ. στα $80) συν $36 τα μεταφορικά, τότε στο δέμα θα αναγράφεται μόνο η τιμή των $100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου έστειλαν mail απο το http://www.my-wardrobe.com με κουπόνι (code:WINTERUGG) για 30% off σε UGG μπότες

 

 

Αγγλικό είναι το site;

Απο ποικιλία, τιμές και προσφορές τι λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγλικό είναι το site;

Απο ποικιλία, τιμές και προσφορές τι λέει;

 

Ναι,αγγλικό είναι,απο τα πιο γνωστά site στο UK,κάνει συνέχεια προτάσεις στυλιστικές,προτείνει τάσεις και επώνυμα ρούχα,είναι αυτό που γράφει δηλαδη stylish online luxury fashion store.Πρότείνει διάφορα site και blog για να διαβάσεις για στυλ και μόδα κ.τ.λ. Εχει κάνει σε συνεργασία με το esquire πρόσφατα αυτό!!! http://www.esquire.co.uk/2011/09/britains-best-dressed-real-man-the-winner/. Αρκετά με το offtopic όμως,απο ποικιλία μπορείς να το δεις και μόνος σου,έχει αρκετές επώνυμες μάρκες αν σε ενδιαφέρουν,οι τιμές για μένα είναι ακριβές (στέλνει κάποιες προσφορές που κάνει κατά καιρούς) αλλά μόλις αρχίζει το sale μπορείς να βρεις κατι ενδιαφέρον σε καλύτερη τιμή.Εγώ προσωπικά δεν έχω πάρει κάτι ακόμη,είτε γιατί ήταν ακριβό για τα γούστα μου ή γιατί δεν το πρόλαβα (στο sale) και εξαντλήθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αμα παραγγειλω ενα ζευγαρι παπουτσια απο το eastbay με αξια 130-150$ με προορισμο τα χανια ποσο ειναι τα μεταφορικα-τελονειο?μην γινει καμια πατατα και ψαχνομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες μερες κανει να μου ερθει ο κωδικος απο την τραπεζα με τηνη χρεωση απο το paypal περιπου;;

 

Αν θες μπορείς να πάρεις τηλ στη τράπεζα και να σου πουν τον κωδικό άμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου παραγγελία (nike air max 2011) έφυγε κανονικά (status shipped)!!!

Να σε ρωτήσω, εσενα σου ηρθε confirmation email μετά την αποστολη τους; Γιατι πρωτη φορα που δεν μου εστειλαν εμενα, παρα το γεγονος οτι στο status της παραγγελίας γραφει οτι εφυγε. Επισης ενω τους ρωταω για trackin number ακομα δεν το εχουν να μου το δώσουν αν κι εχουν περασει κοντά 3 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...