Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες απλά να ενημερώσω για το sportsdirect.com που τα στέλνει από Αγγλία. Μόλις παρέλαβα την παραγγελία που είχα κάνει και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Οι τιμές είναι πολύ καλές σε πολλά είδη. Εκεί που τα χαλάει λίγο είναι τα έξοδα αποστολής για Ελλάδα που ανέρχονται στις 30 λίρες. Οπότε δεν συμφέρει για ένα και μόνο πράγμα. Αυτές τις μέρες ήμουν Γερμανία και παρέλαβα εκεί την παραγγελία που τα έξοδα αποστολής μειώνονται στις 8 λίρες. Είχε και δώρο μία κούπα, αν κάποιον τον ενδιαφέρει. :mrgreen:

 

Κάτι άλλο με το οποίο ασχολήθηκα :

 

Γράφτηκα στο Byserv.com και τους ζήτησα να μου πουν τελική τιμή για αυτά εδώ από eastbay.com.

Αν κάνω την παραγγελία μόνος μου στο eastbay.com η τιμή ανέρχεται στα 186$ (=140€) τελική τιμή (145$ + 41$ μεταφορικά) και φυσικά πάντα υπάρχει ο μικρός αλλά υπαρκτός κίνδυνος του ΤΕΛΩΝΕΙΟΥ.

Η απάντηση του Byserv είναι η εξής :

 

post-167684-0-79361500-1322669112_thumb.jpg

 

Με λίγο ακόμα ψάξιμο πέτυχα τα ίδια air max 97 στο pickyourshoes.com. Ξαναρώτησα το Byserv και μου απάντησε το παρακάτω :

 

post-167684-0-53671400-1322669428_thumb.jpg

 

Εκ πρώτης όψεως νομίζω ότι δεν είναι άσχημο το όλο σκηνικό. Ακούω γνώμες, παρατηρήσεις και σχόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω θα σου πρότεινα να περιμενεις το eastbay να βγαλει κανα κουπονι 20% (γιορτές ερχονται στανταρ θα βγαλει κανα εκπτωτικό) και μετα να τα αγοράσεις, οι αλλες λυσεις μου φαινονται πολυ μπερδεψουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε jazzu4ia σου ηρθε χαρτι απο το τελωνειο η θα σου ερθει απο τα ελτα με το ποσο που πρεπει να πληρωσεις?

γιατι και το δικο μου δεμα ειναι

GREECE Tuesday, November 22, 2011 11:25 AMIMPOUNDED BY CUSTOMS!!!!!

παραγγελια 190 ευρω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον μέχρι στιγμής ό,τι έχουμε ακούσει να δεσμεύεται από το τελωνείο είναι πολύ πάνω από τα 150-180 δολάρια, που θεωρούμε ότι είναι το ασφαλές όριο. Μένει να δούμε τι γίνεται και με τις φθηνότερες παραγγελίες. Ούτε σήμερα είχα νεότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το τελωνείο δεν επικοινωνεί με εμάς...

...ο ΕΛΤΑ θα εκτελωνίσει το δέμα όταν έρθει το πλήρωμα του χρόνου και μετά θα μας καλέσει με το γνωστό χαρτάκι στό ταχυδρομείο γιά τα περαιτέρω...

...αυτό μου είπε η κυρία στην εξυπηρέτηση πελατών...

...να τσεκάρω το track & trace και μόλις φανεί να ετοιμαστώ γιά το κουστουμάκι...

...έχω παραλάβει ταχύτατα + αναίμακτα πολλά πακέτα στην περιοχή των 250$ τα τελευταία χρόνια αλλά φαίνεται πως τα πράγματα σφίγγουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή φάση. Εγώ ακόμα περιμένω νέα. Φανταστείτε δεν μου έχουν καν έρθει απ' το ταχυδρομείο οι μηνιαίοι λογαριασμοί των πιστωτικών, οι οποιες ούτως ή άλλως έληγαν... χθες.

 

Μια κάρτα μνήμης έκανε πάνω από 2 βδομάδες να έρθει από το αγγλικό Amazon. Για τις μπότες απ' το Asos δεν το συζητάω καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα ταχυδρομεία πρέπει να έχουν θέμα με προσωπικό, άλλο δεμα μου έφτασε εχθές και το ειδοποιητηριο είχε ημερομηνία 23/11, αν δεν είχα το tracking number για τα παπουτσια να ξέρω ότι έφτασαν στο ταχυδρομιο για να πάω να τα παραλάβω ακόμα θα περίμενα την ειδοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι γενικό πρόβλημα. Έχει φύγει πάρα πολύς κόσμος με συμβάσεις κλπ και είναι δραματική η κατάσταση. Κι εμένα πλέον όλα τα ειδοποιητήρια έχουν ημερομηνίες 3-4 μέρες πίσω (στην καλύτερη), φαινόμενο που δεν είχα παρατηρήσει ποτέ στα 10 χρόνια που "συνεργάζομαι" με το συγκεκριμένο ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα τα air max από 14/11 που ειχε γίνει η παραγγελία, 3€ στο ταχυδρομείο κι όλα καλά.

 

Φίλε μου μπορείς να δώσεις link να τσεκάρω ποια air max πήρες; Γιατί και εγώ το ψήνω αυτές τις μέρες για τα air max 97 που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link δε μπορώ να παραθέσω γιατί είμαι με το iPhone τώρα, πήρα τα air max+ 2011 τα μαύρα με το κόκκινο. Υπόψην οτι αυτή την περίοδο έχει έκπτωση 20% το footlocker ανεξαρτητου ποσού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, τελικα αποφασισα να μη τα αγορασω... τουλαχιστον οχι για δωρο για τις γιορτες. Ειναι πολυ επφοβο και δε θελω στρες με τις αλλαγες και επιστροφες κτλ. Για μενα ναι σιγουρα θα το δοκιμασω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε καμια ιδεα ποσο μπορει να ειναι το τελωνειο για μια παραγγελια 180$?

τα μεταφορικα τα συμπεριλαμβανουν?

επισης ποσες μερες κανουν στο τελωνειο?

το δεμα μου ειναι απο 22/11!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...