Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ρε φίλε.Τι σου γράφουν όλοι τόσες φορές εδώ μέσα που βγαίνεις και γράφεις 20 φορές πάρτε άφοβα και πάρτε άφοβα κτλ;

 

Πότε ακριβώς έγινε αυτό? και τι ποσό? και τι είχε πάρει?

 

Θα συνεχίσω να λέω πάρτε άφοβα τηρώντας τους "κανόνες" που έχουμε πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν πάρω καμιά δεκαριά μπλούζες από eastbay συνολικής αξίας 140$ πιστεύετε ότι θα έχω πρόβλημα με το τελωνείο?

Είναι θέμα ποσότητας δηλαδή ή μέχρι 150$ δεν υπάρχει πρόβλημα? Έχει παραγγείλει κάποιος από σας τόσα πολλα πράγματα?

 

πιθανόν να έχεις.

 

δες εδώ http://www.insomnia.gr/topic/300720-αγορά-παπουτσιών-μέσω-internet-και-απορίες/page__st__1020 post 1026 και 1029

 

Αφηστε παιδια πικρα...το ανοιξαν το πακετο κ επειδη ειχα ιδια μπλουζακια σε διαφορετικο χρωμα(λενε οτι μπορει να τα πουλησω...απλα εδω ειχαν 10πλασια τιμη...μου τα φεσωσαν...) Τα πληρωσα κ μουλωξα...στα +++ μπορει να φταιει που μενω επαρχια

 

με λίγα λόγια μάλλον από την στιγμή που μιλάμε για 10 τεμάχια π.χ, προφανώς τα προσέχουν αυτά, αλλιώς όλοι θα κάναν παραεμπόριο έτσι χωρίς να πληρώνουν ΦΠΑ ,τέλη κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε ακριβώς έγινε αυτό? και τι ποσό? και τι είχε πάρει?

 

Θα συνεχίσω να λέω πάρτε άφοβα τηρώντας τους "κανόνες" που έχουμε πει.

Τελωνείο μπορείς να φας και για ένα παπούτσι.Με δηγματοληψία παίρνουν πράγματα.Απλά επειδή η φάση είναι κάπως έτσι συνήθως παίρνουν τίποτα μεγαλούτσικα δέματα με καλά ποσά.ΜΠΟΡΕΙ να πάρουν και δέμα μικρό των 100$ όμως.Απλά όσο πιο μικρό και το δέμα και το ποσό τόσο λιγότερες πιθανότητες έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατα την γνωμη σας αφου εχει αργησει κανα μηνα σιγουρα το εχω φαει το τελωνειο η παιζει να την γλυτωσα?δηλαδη γινεται να εχει αργησει τοσο πολυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ευρώ τελωνείο δεν είναι καθόλου άσχημα :-).Πόσο ήταν όμως το συνολικό κόστος της παραγγελίας σου(παίζει ρόλο και αυτό για το τελωνείο) και πόσο καιρό έκαναν να σου έρθουν?Ενδιαφέρομαι και εγώ να πάρω παπούτσια από το net αυτό το καιρό και μου φαίνεται πολύ καλό αυτό το site.

εντάξει τα 3 ευρώ, αλλα πως δουλεύει το σύστημα? έρχεται ο άλλος από Αμερική? έξοδα αεροπλάνο? ξέρεις... δεν έχουν όλοι υποκαταστήματα στην Ελλάδα... πως θα γίνει? για 100 ευρώ παπούτσια, ο άλλος θέλει άλλα τόσα χ2 για εισιτήρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχουμε επισημανει πολλες φορες. Το "παρτε αφοβα", ΔΕΝ ισχυει! Να διαβαζουμε μερικες σελιδες του thread για να βλεπουμε και περιπτωσεις που πληρωσαν ωστε να εχουμε μια πιο συνολικη εικονα. Ξερω ειναι παρα πολλες οι 145 σελιδες, αλλα δεν εννοω να τις διαβασει κανεις ολες. Επισης ενα search στο google με λεξεις οπως "τελωνειο eastbay" βγαζει αμεσως ο,τι ψαχνουμε! Εν ολιγοις, να κανουμε μια σχετικη μελετη πριν ψωνισουμε απο οποιοδηποτε site.

Παντως φιλε tzouas θα περιμενουμε να μας πεις τι εγινε! Ευχομαι οτι καλυτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πληρώνεις έχει το κόστος των παπουτσιών και τα μεταφορικά για να έρθουν Ελλάδα.Και τα δύο μαζί βγαίνουν μισή τιμή σχεδόν από όσο κοστίζουν τα παπούτσια εδώ.Το 3€ το δίνεις λογικά επειδή δεν ελέγχθηκε στο τελωνίο σαν ελάχιστο κόστος εκτελονισμού τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει τα 3 ευρώ, αλλα πως δουλεύει το σύστημα? έρχεται ο άλλος από Αμερική? έξοδα αεροπλάνο? ξέρεις... δεν έχουν όλοι υποκαταστήματα στην Ελλάδα... πως θα γίνει? για 100 ευρώ παπούτσια, ο άλλος θέλει άλλα τόσα χ2 για εισιτήρια

 

στέλνει το eastbay έναν μεξικάνο, που μπαίνει λαθραία στο αεροπλάνο στις αποσκευές μαζί με τα παπούτσια σου .

 

μετά αυτός έρχεται από το αεροδρόμιο με τα πόδια και τα φέρνει σπίτι σου.

 

τα 3 ευρώ είναι για να πάρει λεωφορείο μέχρι το αεροδρόμιο πάλι για να γυρίσει Αμερική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πριν λιγο μολις εμφανιστικε το track number στο σαιτ των ΕΛΤΑ.Και λεει τα εξης

Mon Aug 22 2011 13:34:44 GMT+0300 (Θερινή ώρα GTB) ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αντικείμενα σε Συσκευασία

 

Mon Aug 22 2011 13:35:23 GMT+0300 (Θερινή ώρα GTB) ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

τι σημαινει;ερχεται το δεμα;και αν ναι θα μου πουν στα ελτα ποσο ειναι το τελωνειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για air max καινούργιo μοντέλο δεν πολυαξίζει και τόσο πολύ το eastbay.Μαζί με το 15% κτλ κτλ βγαίνουν στο 120€ να σου έρθουν σπίτι και έχεις και το ρίσκο του τελωνίου έστω και μικρό και τα παπούτσια τα βρίσκεις 130€ σε Ελληνικά eshops.Αυτά τα βαράνε και εκεί τελικά.Στα υπόλοιπα παπούτσια έχεις μεγάλο όφελος.Κάτι asics που είδα για τρέξιμο και βγαίναν 120€ από eastbay και μου φάνηκαν πανάκριβα για eastbay και λέω και αυτά δεν θα συμφέρουν πολύ,τελικά τα έχουν 200€ σε eshop που έχει τα air max 2011 130€ δηλαδή πολύ καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@nikos21aek, εχεις να προτεινεις κανενα ελληνικο e-shop για παπουτσια? Θα μ' ενδιεφερε να ριξω μια ματια...

Επεξ/σία από Nix_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...