Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω για μια αγορα που θελω να κανω απο eastbay.θελω να παρω 3 φουτερ 3 κοντομανικα και 1 τζιν αξιας συνολικης 145$ χωρις τα μεταφορικα.υπαρχει περιπτωση να περασει απο τελωνειο πανω απο 3ε?αν εχει κανει καποιος μια αντιστοιχη αγορα παρακαλω ας ενημερωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα υπάρχει περίπτωση. ακόμα και τα ίδια ακριβώς να έχει παραγγείλει κάποιος και να μην πλήρωσε τπτ, δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να σου τύχει εσένα.

 

anyway εγώ προσωπικά την συγκεκριμένη παραγγελία δεν θα την έκανα, λόγω των πολλών τεμαχίων (7) που θα φαίνονται εξωτερικά του δέματος

 

από ογκο και βάρος είσαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω για μια αγορα που θελω να κανω απο eastbay.θελω να παρω 3 φουτερ 3 κοντομανικα και 1 τζιν αξιας συνολικης 145$ χωρις τα μεταφορικα.υπαρχει περιπτωση να περασει απο τελωνειο πανω απο 3ε?αν εχει κανει καποιος μια αντιστοιχη αγορα παρακαλω ας ενημερωσει

 

Ναι όντως είναι πολλα τα τεμάχια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το shoes.com είναι αξιόπιστο για αγορά? Δεν έχει Paypal για πληρωμή.. Πόσες μέρες συνήθως κάνουν για Ελλάδα?

 

Τα ίδια παπούτσια τα βρήκα και στο amazon και όταν επιλέγω τη διεύθυνσή μου μου βγάζει error "cannot be shipped to the selected address. ". Τι μπορεί να φταίει? Τα παπούτσια είναι από το shoes.com.

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιόπιστο πρέπει να είναι αλλά :

 

"shoes.com has adopted FiftyOne to help our customers shop from and ship to all over the world. You can shop shoes.com in the country and currency you select. Your order total with all shipping fees, custom fees, tariffs and taxes will be available during checkout in your chosen country and currency"

 

Με λίγα λόγια στέλνουν με DHL Express.

Δοκιμαστικά για μία παραγγελία των 135 ευρώ (όχι δολάρια), σου βγαίνει:

43 ευρώ shipping

40 ευρώ προπληρωμή φόρων , τελωνείου κτλ.( αναφέρει πως 100% δεν θα χρεωθείς τπτ επιπλέον στο τελωνείο κτλ)

Αν επιλέξεις να μην κάνεις προπληρωμή τελωνείου , θα φας σίγουρα τελωνείο με DHL

 

Οπότε στην καλύτερη σου βγαίνουν ουσιαστικά τα μεταφορικά 80 ευρώ. Από κουπόνι γλυτώνεις max ένα 20ευρω.

 

Αρα μια παραγγελία των 135 ευρώ θα σου βγει σύνολο 195ευρώ.

 

bullocks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το είδα ότι στο shoes.com βγαίνει +60 ευρώ μεταφορικά+φόροι. Από το amazon όμως που δοκίμασα παραγγελία, είχα πρόβλημα με την διεύθυνσή μου. Έγραφε ότι δε στέλνουν σε PO boxes, τι εννοούν? Δε θέλει να δηλώσεις ακριβή διεύθυνση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας εχει παραγγειλει κανεις απο το footballfanatics.com ?θελω να παρω κατι ρουχα nba εχει μεγαλη ποικιλια,αλλα λεει τροπος αποστολης στην ελλαδα με DHL Global Mail Economy σε 2-5βδομαδες.ξερει κανεις αν χρεωνει η συγκεκριμενη DHL και τι παιζει με τελωνειο.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Με λίγα λόγια στέλνουν με DHL Express.

Δοκιμαστικά για μία παραγγελία των 135 ευρώ (όχι δολάρια), σου βγαίνει:

43 ευρώ shipping

40 ευρώ προπληρωμή φόρων , τελωνείου κτλ.( αναφέρει πως 100% δεν θα χρεωθείς τπτ επιπλέον στο τελωνείο κτλ)

Αν επιλέξεις να μην κάνεις προπληρωμή τελωνείου , θα φας σίγουρα τελωνείο με DHL

...

 

Τι ακριβώς σημαίνει ότι στέλνουν με DHL? Τα παπούτσια θα έρθουν στα ΕΛΤΑ της περιοχής μου ή κάπου αλλού? Εγώ θα δηλώσω διεύθυνσης κατοικίας ή κάτι άλλο?

Μου εξηγείτε συνοπτικά πως πάει?

Θέλω να παραγγείλω αυτά Converse by John Varvatos Men's Pro Leather Ox

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DHL είναι εταιρία courier. Δεν εμπλέκονται τα ΕΛΤΑ. Διεύθυνση κατοικίας θα δηλώσεις.

 

Είσαι όμως σίγουρος πως θες να μπλέξεις με courier, τελωνεία κτλ; Χρυσά θα σου βγούνε τα παπούτσια...

Στις προηγούμενες σελίδες που μιλάμε για 3ευρώ τελωνείο κτλ, μιλάμε αποκλειστικά για αποστολές με USPS (αμερικάνικα ΕΛΤΑ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για φίλο μου είναι τα παπούτσια, αν και του είπα ότι θα του βγει minimum 165 ευρώ!

Αν τα πάρω από CONVERSE BY JOHN VARVATOS Men's Pro Leather Ox - Amazon το ίδιο θα στοιχίσει ε? Απλά στο amazon δε μου δεχόταν τη διεύθυνση κατοικίας.. Έλεγε κάτι για PO boxes και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας εχει παραγγειλει κανεις απο το footballfanatics.com ?θελω να παρω κατι ρουχα nba εχει μεγαλη ποικιλια,αλλα λεει τροπος αποστολης στην ελλαδα με DHL Global Mail Economy σε 2-5βδομαδες.ξερει κανεις αν χρεωνει η συγκεκριμενη DHL και τι παιζει με τελωνειο.γιατι νομιζω υπαρχουν διαφορα ειδη μεταφορας με DHL.οποιος γνωριζει κατι ας ενημερωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα και γω τη βοηθεια σας παιδια.Βρηκα καποια παπουτσια απο sportsdirect. ειναι 2-3 ζευγαρια παπουτσια. στα μεταφορικα για ελλαδα λεει 30 ευρω.Ξερει κανεις πως τα στελνουν και αν υπαρχουν περαιτερω εξοδα?

Μια γρηγορη απαντηση θα με βοηθησει πολυ..Σας ευχαριστω ολους προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...