Προς το περιεχόμενο

TERA: The Exiled Realm of Arborea


UpToDate_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι φυσικα αλλα δεν κοβω dmg με συγκριση αλλους melee players.τωρα στα 26 ποιρα ενα σκιλλ που γραφει οτι κανει πολυ dmg αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα...γινερε σε ενα mob στα lvl μου να θελω καπου στα 10 skill για να πεσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εξαρτάται και πως παίζεις αλλά τώρα που πήρες το fireblast τα περισσότερα τέρατα θα φεύγουν μονόhitα. Δεν νομίζω να παραπονεθείς από δω και πέρα στο εγγυώμαι.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι να μιλανε και οι sorcerer για dammage :-D  :-D  :-D

Ενα snare Καλο να ριξεις και την μαλακια το σκιλλ[απιστευτο  dammage ,κανει περιπου 5 δευτερα για να το πεταξει,δεν ξερω πως το λενε],του εχεις φαει 60% ζωης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο λέμε, fireblast λέγεται το skill, και άμα πιάσει critical τους τρώει το 100% της ζωής.    :P

Η καλύτερη μου να φορμάρω μαζί με sorcerer δίπλα μου, από τους πιο γρήγορους farmers στο game.

Μαζεύεις τα πάντα όλα -> ice slow/fireblast ->repeat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα και γω να το δοκιμασω το game τωρα που εγινε free αλλα τζιφος

λοιπον το κατεβασα κανονικα απο tera europe εκανε κανονικα pacthing install κτλ (μια ολοκληρη μερα)

 

μπαινω στο launher κανω κανονικα log in και μετα παταω play μου πεταει τη μικρη splash screen και μετα κολλαει εκει και βλεπω στο task manager tera not responding.

δε μπορω να καταλαβω γιατι να πω οτι εχω vista 64bit kai ta specs του pc ta βλεπετε στην υπογραφη μου.

 

καμια βοηθεια κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Το ίδιο λέμε, fireblast λέγεται το skill, και άμα πιάσει critical τους τρώει το 100% της ζωής.    :P</p>

<p>Η καλύτερη μου να φορμάρω μαζί με sorcerer δίπλα μου, από τους πιο γρήγορους farmers στο game.</p>

<p>Μαζεύεις τα πάντα όλα -> ice slow/fireblast ->repeat.</p>

 

Τελικα ναι το fireblast που πειρα κοβει παρα πολυ αλλα δυσκολο σκιλλ πρεπει να τα κανεις sleep και μετα το κανεις...το sleep ρε παιδια ο τροπος και η καθηστεριαη που το κανει σε pvp δεν παιζει να το πετυχεις να το κανεις η αμα μεγαλωσω αλλαζει το casting καθολου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει..κατευθείαν skip αυτά, εκτός αν σου απαντήσουν asap στο lfg. Επίσης τα side quests που σε στέλνουν μακριά απο τα main quest δεν αξίζουν, μιας και αργότερα θα κάνεις άλλα quest που σου δίνουν πολλή περισσότερα xp/gold.  

Μόνο τα dungeons αξίζουν λόγο drops αλλά και πάλι αν δεν πας με παρέα η αναμονή στο match-making φτάνει το μισάωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να αρχισω καποιο mmorpg και σκεφτομουν για Tera, τι λετε αξιζει να αρχισω τωρα ή ειναι αργα?? Επισης το game εχει κοσμο ή πεθαινει σιγα σιγα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να αρχισω καποιο mmorpg και σκεφτομουν για Tera, τι λετε αξιζει να αρχισω τωρα ή ειναι αργα?? Επισης το game εχει κοσμο ή πεθαινει σιγα σιγα??

 

από τότε που έγινε free2play έχει μαζέψει πολύ κόσμο, και λογικό μιας και ανάλογα games είναι επί πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω archer 20 lvl (τον έφτιαξα χθες)
ειμαι ευχαριστημένος αλλα θέλω να ξέρω αν ειναι οκ και αργότερα η suckάρει άσχημα ώστε να τον παρατήσω όσο ειναι νωρίς.
να μείνω archer ή να rollάρω κάτι αλλο ? ακούω γνώμες.. (παίζω pvp server only και ενδιαφέρομαι ΚΑΙ για pvp ofc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 υστερεί κατά πολύ σε Pve

 

39lvl archer είμαι, και όντως στο pvE έχει λίγο ζόρι.για Pvp προς το παρόν δεν έχω αφιερώσει χρόνο οπότε κρατάω μόνο αναφορές από φόρουμ/άλλους (είναι τούμπανος σε end game)

 

καλύτερα να ανεβαινες 60 σε pve server και να έκανες Transfer σε pvp :P



αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμα είναι αν γίνεται το παιχνίδι pay2win από ένα σημείο και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο archer ειναι πολυ καλος και σε pvp και σε pve. Τα χουμε ξαναπει αυτα. Απλα θελει κινηση αλλιως ψοφησες. Μαλιστα σε πολλα HM instances ζητανε archer λογω του μεγαλου dps που εχει.

Εντελως free δεν θα απολαυσεις ποτε το game (και γενικα κανενα f2p mmo κατα τη γνωμη μου). Δεν ξερω αν μπορεις να το βρεις

εστω και μεταχειρισμενο και να ξεκινησεις ως veteran.Αλλιως ναι θα εχεις προβλημα και πριν τα 60.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...